1944’te ABD Başkanı olan Roosevelt, Filistin-Yahudi meselesinde Siyonistlerin etkisinde kaldı ve “Filistin’de bir Yahudi devletinin kurulması ve bu devletin devam ettirilmesinin ancak askeri kuvvet yoluyla mümkün olabileceğini” söylüyordu. Truman söylemekle yetinmedi, İsrail’in askeri kuvvet sahibi olması için ABD’nin 74 yıl boyunca Siyonistlere yardım etmesini sağladı.

1945’te ABD Başkanı olan Truman, 2. Dünya Savaşında savaşmış, donanımlı 100 bin Avrupalı Yahudi’yi Filistin’e gönderiyor.1947’de ABD ve BM Filistin’i Araplarla Yahudiler arasında bölüştürüyor.

1948’in 14 Mayıs gecesini 15 Mayıs’a bağlayan gece Yahudi Milli Konseyi İsrail Devleti’ni ilan ediyor ve ABD ilan edilen bu korsan devleti 11 (onbir) dakika sonra tanıyordu.

1963’ün Kasım ayı, İsrail’in başına buyruk davranmasından rahatsız olan ve bunu her fırsatta dile getirdiği için Siyonistlerin hedefinde olan Başkan Kennedy öldürülüyor. Öldüren Yahudi ve aynı zamanda Mason Locasına kayıtlı. Kennedy ise Mason olmayan ilk ve tek ABD Başkanı…

ABD’nin İsrail’i kurdurmasının üzerinden tam 70 yıl geçti, ABD bildiğimiz ABD. Bölgede asla barış istemeyen politikaların sahibi bu ABD, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak yine bölgeyi ateşe verdi.

Baba G. Bush 1. Körfez Savaşı ile kanlı ve kara leke olarak tarihe geçmişti.

ABD Başkanları arasında “IQ’su en düşük” oğul G. W. Bush’tu. Hani şu Afganistan’da milyonlarca insanın öldürülmesinin emrini veren Bush, O da babası gibi insanlığın yüzkarası unvanına layık.

B. Obama ABD tarihine, “Hiçbir şey yapmadan Nobel Barış Ödülü alan ABD Başkanı” olarak geçti.

Trump ise ABD tarihine geçecek liyakate sahip olmadığı için dünyanın mazlum halkları nezdinde ABD’nin en “kıro” başkanı olarak anılacaktır.

Evet, ABD’ye öfkeliyim hatta hiçbir devlete öfkeli olmadığım kadar öfkeliyim dost!ve stratejik ortak! ABD’ye, ama bu değerlendirmelerimi öfkem ile ilişkilendirmeyin lütfen.

Geri zekalı olmayan herkes anladı ki dünya barışının önündeki en büyük engel, dünya barışı için en büyük tehdit ABD’dir. Bölgemizdeki -DEAŞ da dahil- bütün terör örgütlerinin hamisi, terörün teşvikçisi gibi davranan bir ABD ile karşı karşıyayız. Bu yüzden ABD dünya için büyük bir tehdit olmuştur.

Uluslararası ilişkilerde tarif edilen ‘tehdit’e en net, en anlaşılır, en canlı ve en müşahhas örnektir ABD. Kendisi için “Dünyanın kurtarıcısı” diyen ABD, dünyayı bugüne kadar yaşanmamış büyüklükte bir dünya savaşına doğru sürüklemekte.

Ortadoğu ABD yüzünden ateş topu. BM’nin almış olduğu hiçbir karara uymayan İsrail Siyonistlerinin yegâne hamisi ABD, Tel-Aviv’de bulunan ABD Büyükelçiliğini 14 Mayıs 2018 günü, yani İsrail Devleti’nin kuruluşunun 70. Yıl dönümünde Kudüs’e taşıdı. Oysa BM 22Aralık 2017’de ABD’nin bu konudaki kararını red etmişti.

Bütün ülkeleri BM kararlarına saygılı olmaya çağıran ABD, sıra kendisine gelince BM’yi iplemez, 70 yıldır BM’nin hiçbir kararını tanımayan İsrail’e de toz kondurmaz. Demokrasi, dünya barışı, insan hakları konularında dünyaya ders vermeyi bırakmayan ABD tam bir haydut devlete dönüşmüş durumda. Haydutluk için doktora çalışması yapanlara tavsiyem ABD üzerinde yoğunlaşsınlar, eminim ki bu çalışmayla dünya siyasi tarihine büyük bir hizmete imza atacaklar.

2 gün önce, 14 Mayıs günü ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması üzerine ve Nekbe dolayısıyla Filistinliler tamamen sivil gösteriler yapmak için toplandılar. İsrail de her zaman yaptığını yaptı ve sivil halkın üzerine ateş açarak ilk gün 55 Filistinliyi şehid etti, 2000’i aşkın Filistinliyi de yaraladı.

“İsrail’in kendisini savunma hakkı vardır” diyen ABD İsrail’e bu olayda da destek verdi, BM bu katliama sessiz kaldı, AB İsrail’in insanlık dışı saldırısını gündemine bile almadı.

Rusya “Yapma lo” demekle yetindi.

Araplar her zaman ki gibi Arap Birliğini toplantıya çağırarak zamana oynadı.

Bir tek Türkiye haykırıyor, Türkiye gösterebileceği en etkili tepkisini gösteriyor. Bu bağlamda Tel-Aviv ve Vaşinton Büyükelçileri Ankara’ya çağrıldı, Filistinlilerin acısını 3 günlük milli yasla paylaştı ve en önemlisi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İngiltere’de ABD’yeyöneilk,“İsrail’in bu yaptıklarını destekleyenleri lanetliyorum… ABD terörü ve İsrail terörünü destekliyor” açıklamasında bulundu.

Bitmedi,

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan İsrail terörünü lanetlemek, insanımızın Filistin, Kudüs hassasiyetini canlı tutmak için Cuma günü İstanbul Yenikapı’da, Pazar günü de Diyarbakır’da mitingler düzenleyecek.

Bütün bunlar yaşanırken BAE, Suudi, Mısır gibi ülkeler ne yapmışlar diye bakıyoruz;

Hiç…

Etobur Arap Emirlikleri bugün itibariyle tarihin çöplüğüne atılmalarını hızlandırmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.