Mısır’ın Sina yarım adasında ki Ariş kentinde yapılan katliam tarihin en kanlı terör saldırılarından birisi oldu. Olayın bir cami de vuku bulması ve tek saldırıda 305 kişinin öldürülmesi, bu terör saldırısını iki kez lanetli kılmıştır.

Dikkat çeken bir başka yönü ise, katliamın Mısır’ın Sina yarımadasında gerçekleştirilmesidir. İsrail’in Sina yarımadasını ele geçirme planları öteden beri bilinmektedir. Terörün bu bölgeye kaydırılmasının altında yatan ana sebeplerden bir tanesi, o bölgenin terör ve korku ile dizayn edilmesi, bölge halkının topraklarını terk etmesini amaçlamaktadır.

Bir ABD ve İsrail projesi olan DEAŞ terör örgütünün İslam dinini temsille hiç alakası olmadığı gibi, uyguladığı katliam metodu tamamıyla ortaçağ Hristiyanlığı ritüelleri içermektedir. Biz bu toplu katliamları 1990 yılında Bosna’dan tanıyoruz! Daha geriye gidersek, Haçlı Batı’nın Kudüs’ü ele geçirdiğinde sivil halkı, çoluk, çocuk, kadın, yaşlı demeden katlettiklerini tarih kaydetmiştir.

İslam dünyasının tarihinde sivil ve masumların katledilmesine dair hiçbir kayıt bulamazsınız. Zira ne İslam dininin kendi manifestosunda ve ne de Müslümanların kadim kültüründe katliam ve sivil cinayeti yoktur!

Zaten bu örgütün Irak’ta ortaya çıkışı, eylem biçimi, ani büyümesi ve oradan da Suriye’ye yayılmasına baktığınızda ABD ve İsrail başta olmak üzere Batılı devletlerin açık bir şekilde desteğini görürsünüz.

Türkiye’nin “Fırat Kalkanı” harekatıyla birlikte, ABD ve avanesi ciddi bir travma yaşadılar.

Ortadoğu üzerinde ki tüm politikalarını DEAŞ ve PYDPKK üzerinden yürüten ABD ve İsrail merkezli blok, Türkiye’nin birbiri ardına geliştirdiği stratejilerle politik anlamda “Bloke” oldular! Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde geliştirilen Astana ve en son “Soçi” zirvesi, bu coğrafyada ABD’nin olmadığı bir masada, özelde Suriye ve Irak, genelde ise, Suudi Arabistan, Yemen ve Katar gibi Batılıların operasyonu altında bulunan ülkelerin kaderini belirleyecek görüşmelere sahne oldu.

İsrail’in tek kurşun atmadan ve tek askeri ölmeden bölge üzerinde nasıl kazançlı çıktığını, savaşın stratejik seyri değiştiğinde ortaya çıkmaktadır. ABD ve İsrail, bölge üzerindeki ülkelerde iç savaş çıkartarak, milyonlarca masum insanın ölmesiyle yetinmeyerek, ayrıca ürettiği ve büyüttüğü DEAŞ, FETÖ ve PYDPKK gibi terör örgütlerini salarak, adeta ülkelerin içini boşaltmaktadır. Kaos oluşturduğu ülkelerin yeraltı kaynaklarını gasp etmek dahi bu işgalci güçlere yetmemektedir. İçerisinde yaşayan halkın da topraklarını terk etmesini sağlamak için, bu terör örgütleri beslenip büyütülmektedir. Zira, İsrail’in “Arz’ı Mev’ud” hayalleri içerisinde bulunan toprakların, bu Siyonist katiller tarafından kolayca ele geçirilmesi için, bu toprakların boşaltılması gerekmektedir.

Mısır’ın Sina yarımadasında gerçekleşen saldırıya bir bakın! İki hafta önce, Suriye’nin Rakka şehrinden anlaşarak tahliye edilen DEAŞ militanlarının nereye gittiği hakkında ki bilgi, ABD tarafından sır gibi saklanmıştı! İki gün önce Mısır’ı kana bulayan DEAŞ terör örgütünün tahliye edilen katil sürüsünün nereye gittiği de ortaya çıkmış oldu.

DEAŞ an itibarıyla ABD ve İsrail’in “Seyyar katil timidir!” Her türlü silah, lojistik ve finans ile teçhiz edilen örgüt, ABD’nin istediği bölgelere naklediliyor ve yine ABD ve İsrail’in desteğiyle bu bölgelerde katliam yapıyorlar! İki, iki daha Dört eder!

Türkiye dış politikasının başarılı bir sonuç vermesi, ABD ve avanesinin bu bölgeden sökülüp atılması anlamına gelecek. Bu bağlamda, Türkiye hükümeti ve TSK’nın bölge üzerinde ki politika ve uygulamaları sadece Türkiye topraklarının muhafazası açısından değil, tüm bölge halklarının ve topraklarının emniyeti ve güvenliği bakımından hayati önem arz etmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fatih 2017-11-28 16:02:11

Hamza Mercanoğlu na aşağıdaki adresi iletirmisiniz lütfen
https://twitter.com/TheLastLord1