Afrin harekatı dünyadaki bütün emperyalist yapıların oyunlarını ifşa etmiştir. Artık kartlar açık oynanmaktadır. Dünyada saflar netleşmektedir. Taraflar bellidir. İçimizde de öyledir. Global planlar, global hedefler daha net görülmektedir. Hiçbir devletin, hiçbir emperyalist gücün hedefi gelişmeler üzerine değişmemektedir. Sadece gecikmektedir.

Yaşananların ana hatlarını iyi analiz edersek doğruları ancak görürüz. Aksi halde global planların, emperyalist anlayışların sadece maşası kalırız.

Hep dikkat çektiğimiz gibi 100 yıl öncesi yaşananları unutur, o yaşananlardan ders alamazsak oyuncak olmaya devam ederiz. Ülkemizde ve bölgede emperyalist akımlara karşı yerli ve milli cepheler oluşturmak zorundayız. Sömürgeciliğin yeni versiyonlarını ancak yerli, milli uyanışlarla engelleyebiliriz.

Sadece Ortadoğu değil Asya coğrafyası emperyalist batı dünyasının işgali altındadır. Bu işgalin devamı için bir savaş verilmektedir. O nedenle Asya coğrafyasında ki her bir topluluk, her bir devlet, her bir millet batı emperyalizmin devam etmemesi için yerli ve milli bir uyanış yaşamalıdır.

Batı emperyalizmin sırtında yumurta küfesi yoktur. Savaşlarını kendi topraklarında değil işgal ettikleri topraklarda vermektedirler. Bu yolda kullandıkları hiçbir araç gereç ve piyonlar kendilerine ait değildir. Derenin kuşunu derenin taşı ile vurmaktadırlar.

Dünyada ve Ortadoğu’da gaz yatakları, petrol yatakları, enerji yatırımları ve enerji yolları tutulmaktadır. Dikkat edilecek olursa batı emperyalizminin ısrarla üzerinde durduğu, kargaşa çıkardığı, toplumları bir birine kırdırdığı yerler bellidir.

Bugün dünyada petrol ve gaz gibi enerji kaynakları neredeyse orada batının mutlaka bir şirketi ortaktır. ABD’de de petrol ve gaz çıkmaktadır. Hangi ülke, hangi şirket ortak olabilmektedir? Oysa İran, Arap ülkeleri, ülkemizde sadece yerli şirketlerimizle veya yerli yatırım olarak hangi kaynağı tek başımıza kullanabiliyoruz? Hiç birini. Irak’ta bir savaş yaşandı. Şimdi durum sakin görülüyor. İktidara getirilen Başbakan, bakanlar ve yöneticiler kimler? 18 Bakan İngiliz vatandaşı. Aynı durum yıllarca bizde öyle değil miydi?

Şimdi uyanık olmak zorundayız. Türkiye bir dönüm noktasına gelmiştir. Türkiye’nin de tam ortasından etkilendiği ABD ve batının planları bizleri varlık-yokluk savaşına itmektedir. İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya Birinci Dünya Savaşı’nda savaş meydanlarında hiçbir şekilde kendi askerini, kullanmadı. Osmanlı’nın yer aldığı blokta 12 milyon asker vardı. Sadece Osmanlı kendi tebaasının askerlerini, kullandı. İngiltere liderliğindeki cephede ise 42 milyon asker vardı. Bu cephenin kullandığı askerlerin %90’ı İngiliz sömürgelerinden toplananlardı. Tıpkı şu an ABD’nin PKK-PYD üzerinden Kürt kardeşlerimizi kullandığı gibi.

Bugün ABD Kürtler üzerine oynamaktadır. Onların üzerinden bölgeyi istikrarsızlaştırmaktadır. Israrla iddia ediyorum. ABD’nin hedefi enerji koridoru ve daha ileri hedefi temiz su kaynaklarıdır. Enerji kaynakları zaten paylaşılmıştır. Özellikle bizim bölgedeki savaşı su havzaları savaşına dönmüştür. Yıllardır gizliden gizlice yaptığı fizibiliteler artık aşikar hale gelmeye başlamıştır. Yakında ABD’nin Türkiye üzerinde yaptığı su kaynakları fizibilitesi ile ilgili raporları görürseniz şaşırıp kalırsınız. Özellikle Fırat, Dicle’nin doğduğu su havzaları ile ilgili bilgiler. Bu bölgeleri ele geçirmek için oluşturmaya çalıştığı planlar.

Bugün PKK ve PYD ile Barzani vasıtası ile Sünni Kürtleri sahaya sürmektedir. Tıpkı 100 yıl önce Ermenileri ve sonra Rumları önümüze sürdüğü gibi. Yarın bu topraklarda karşısına çıkacak ne kadar güç varsa zayıflatmakta, güçsüzleştirmekte, yalnızlaştırmaktadır. Batının en iyi sömürü yöntemi budur.

Hem su kaynakları hem enerji bölgeleri hızla yalnızlaştırılarak ilerleyen zaman diliminde tehlike olacak her türlü unsuru yok etmektedir. Bugün silah verdiği ve kışkırttığı PKK ve PYD-Barzani’nin ne Suriye’nin, ne Irak’ın, ne İran’ın ne de Türkiye’nin önünde duramayacağını çok iyi biliyor. Öyleyse neden yardım ediyor? Bölgeyi ıssızlaştırıp çok zayıf çılız ve devletleşme imkanı olmayan ‘Otonom’ yapılar olarak sadece ve sadece kendine her zaman muhtaç ve köle olarak kullanacağı yapı kalmasını istiyor. Zaten ABD bölgede sadece kendine hizmet edecek kadar nüfus kalmasının planını yapıyor.

Bugün ABD Kürtleri imha etmektedir. PKK-PYD-Barzani üzerinden yürümektedir. Bu plan bizzat bin yıllık kardeşlik hukuku devreye konularak bozulmalıdır.

Cuma’nın hayrı üzerinize olsun…..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin Emcan 2018-03-01 01:41:16

Harika Emeğine sağlık Allah razı olsun