ABD, 1991 yılandan beri açık bir şekilde terör örgütleri ile ortaklık yapıyor. Uluslararası bütün anlaşmaları ayaklar altına alarak, BM çatısı altında birlikte olduğu birçok ülkeye karşı teröristlerle işbirliğine giderek milyonların öldürülmesine ortak olmuştur. Ve tam 27 yıldır yaklaşık 5 milyon insanın katletmiştir. İlginç olan, 27 yıldır öldürülen milyonların tamamımın Müslüman olmasıdır. Böylesine Müslüman kanına susamış canavar bir devletin en yakını olan Arap diktatörlükleri ve Körfez emirlikleri olması da ayrı bir acı.

ABD, 1991’den bu yana Afganistan, Irak ve Suriye’de milyonlarca Müslümanı bu emirliklerin sponsorlukları ile yapıyor. Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri ve Bin Zayed ailesi, Müslümanların katledilmesi için ABD’ye en büyük sponsor olan Arap diktatörlüklerin başında geliyor!

ABD, 1991’den bu yana adım adım dozunu arttırarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı da savaş yürütmektedir. Bu savaşı 2003 tarihine kadar örtülü olarak yürütüyordu.

4 Temmuz 2003 tarihinde Türkiye’ye karşı yürüttüğü örtülü savaşı açıkça çektiği tarihtir. Bu tarihte, Irak’ın Süleymaniye kentinde bulunan ABD, beklenmedik ve tüm dünyayı şok eden ani bir baskınla Türk askerlerini esir aldı. Türkler böyle bir baskını beklemedikleri için kapılarını dost ve müttefik ABD askerlerine açmış ve kahve içmeye davet etmişlerdi. Ne var ki ABD’liler, Türk ofisine girdikten sonra silahsız ve hazırlıksız olan askerlerimizi esir almıştı.

Şimdi aynı ABD, Suriye’de PKK/PYD terör örgütleri ile müttefik olduğunu açık açık ilan etmiş durumda.

“Zeytindalı operasyonu”nu başladıktan birkaç saat sonra, CNN’e demeç veren ABD askeri yetkilileri, Suriye’de belirli bölgelerde operasyona katılan Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) ateş açtıklarını itiraf etti. Halbuki ÖSO, Türk ordusu ile birlikte Afrin operasyonuna katılan bütün dünyanın resmen tanıdığı Suriye halkının tek resmi silahlı kuvvetleridir.

Türk ordusu da Başta NATO olmak üzere BM üyesi bir çok ülkenin ordusu ile ortak savunma işbirliği yapan legal bir silahlı güçtür. BM çatısı altında dünyada onlarca ülkede barış ve huzuru temin eden kuvvet olduğunu herkes biliyor. Ve en önemlisi Türk ordusu, NATO şemsiyesi altına ABD ile müttefiktir.

Yani ABD, önceki gün PYD/PKK’lı teröristlerle ortaklaşa, bütün dünyanın resmen tanıdığı iki barış gücüne silahlı saldırıda bulunmuştur. Dolayısıyla ABD’nin Suriye’deki kuvvetleri, resmen ve alenen terörist faaliyetlerde bulunmuştur. Dolayısı ile Suriye’de bulunan Amerikan askerleri terörist statüsündedir!

Suriye’ye terör odaklarını temizlemek için bu ülkenin meşru silahlı gücü olan ÖSO ile ortak operasyon düzenleyen Türkiye, buradaki ABD askerlerine yönelik terör operasyonu yapmak zorundadır.

ABD’nin bir çok cephede kara savaşlarına tanıklık etmiş biri olarak söylüyorum. Karada bir bölük asker ile, ABD’ye ait bir tümen esir alınabilir. Amerikan ordusu cephe savaşını bilmiyor. 1950’lerden beri ABD, kara ordusunu Kontrgerilla faaliyetleri sistemi üzerine eğitiyor. Dolayısıyla cephe savaşından tamamen uzaklaşmış ve yeteneksiz bir güçtür. Bu yüzdendir ki ABD, 1950’den bu yana tek başına girdiği bütün cephe savaşlarında yenilmiştir. Sadece teknolojik üstünlük, kitle imha silahlarını kullanarak ve algı yöneterek başka ülkelerin orduları ile ortak savaşarak cephelerde başarı elde edebilmiştir.

Cephe savaşlarında böylesine yeteneksiz ve beceriksiz olan Amerikan ordusu, önceki gün PKK’lı teröristlerle birlikte Türkiye ve müttefiğine silahlı saldırıda bulunduğunu açıklamıştır. Bu saldırı, Türkiye ve ÖSO’ya hukuki zeminde ABD üniforması giymiş “terörist asker”lere karşı operasyon hakkı vermiştir. Hatta haktan öte, uluslararası anlaşmalar gereği Türkiye ve ÖSO, Suriye’deki ABD askerleri olan teröristlere karşı operasyon yapmaları hukuki bir zorunluluktur.

Türkiye, Suriye’de yoluna çıkması muhtemel veya ayak bağı olabilecek Amerikan askeri birliklerine operasyon yapmak zorundadır. 70 yıllık müttefikliğin hatırına bu terörist askerler imha edilmeyebilir. Ama başlarına çuval geçirilerek Türkiye’ye getirilip “terörist faaliyetlerde bulunmaktan dolayı” yargı önünde hesaba çekilmelidirler.

Tutuklanan Amerikan askeri teröristleri, önümüzdeki günlerde ABD ile pazarlık konusu yapabilir. FETÖ terör örgütünün en azgın teröristleri ile elebaşı Fetullah Gülen’i vermesi karşılığında, bu asker teröristlerin aldıkları cezaları ABD cezaevlerinde tamamlamaları anlaşması yapılabilir.

Yani Türkiye’de yargılanıp hüküm giyen ABD’nin asker teröristleri, FETÖ’cü teröristlerle takas edilebilir. ABD hükümeti, zevahiri kurtarmak için Gülen ve onun azgın eli kanlı teröristlerini askerlerine karşı takası kesinlikle kabul edecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner624