Geçmişte de dünyanın en büyük devletleri miatlarını doldurarak Allah’ın emriyle tarih sahnesinden silinmişlerdir. Bu ilahi kural aynen devam etmektedir.

Rabbimizin çok garip işleri vardır. Firavunların sarayını en zayıf bir hayvan olan karıncalarla yerle yeksan etmiştir. Kur’anı Kerim bu tür misallerle bizlere şöyle haykırmaktadır. Hiçbir güç asla Allahtan güçlü değildir.

İnsanların verdiği kararların üstünde elbette İlahi bir karar vardır.

Gelelim son zamanlarda tecelli eden olaylara;

Birleşmiş milletler ve NATO’nun öncülüğünü yapan Amerika dünyanın en zayıf bir yerinden bir hamle yapmak için gücüne güç katmak istedi. Filistin gibi ordusu, gücü, teknolojisi olmayan bir ülkeye karşısına alarak, oradan da Alem’i İslam’ın kalbine bir hançer saplamak için harekete geçti. Filistin’in imanlı halkı dünya da emsali olmayan büyük bir kahramanlık örneği gösterdi, Uçaklara, tanklara toplara karşı taşlarla savaşmaya devam ediyor. Kahraman Filistin halkı, haklı mücadelesinde vahşi İsrail’e karşı binlerce şehit verdi ve on binlerce gazi var.

Amerika ise Kudüs’ün İsrail’e ilhakı için azamet kibir ve güç gösterisi yaptı. Amerika Devlet Başkanı Trump, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasına inşallah kendi sonunu hazırlayan bir karar verdi.

Aslında 199 5 yılında Amerika tarafından alınmış bu karar yuvarlanarak Trump’a kadar geldi..

Kudüs ile ilgili kararın uygulanabilmesi için Amerika Yahudilerin telkiniyle tam yirmi iki yıl bekledi. Çünkü bu projeyi hayata geçirmek için Orta doğunun kirli ve parçalanmış bir alan haline getirilmesi gerekiyordu.

Onun içindir ki; Sudan sessiz sedasız ikiye bölündü. Irak, Libya ve Suriye harabeye çevrildi. Mısır’da seçimle gelen Mursi devrildi ve Sisi getirildi. Türkiye de de yapılmak istenen darbeye Allah müsaade etmedi. . Katar krizi çıkarıldı. Suudi Arabistan da prensler rüşvet iddiasıyla tutuklandı. Halbuki bu olaydan üç ay kadar evvel bir çok alim Suudi yönetimi tarafından gözaltına alınmış ve şeytana benzeyen Suudi müftüsü açıkça ve alçakça İsrail’i savunuyordu. O mel’unu geberdiği zaman Yahudi mezarlığına defnetmek gerek. Bir garabet daha yaşandı Lübnan Başbakanı hayatım tehlikede diye istifa etti Suudi’ye gitti, Sonra Fransa’ya ve oradan da tekrar Lübnan’a gelip istifasını geri aldı

Bütün bu gelişmeler Kudüs le ilgili alınan kararla doğrudan alakalıydı, adım adım Amerika ve İsrail’in birlikte sinsi bir plan hazırlayarak Kudüs’ü İsrail’e ilhak etmeye karar vermişlerdi..

Amma bu arada ters bir şeyler oldu. Allah Türkiye deki darbeye izin vermedi ve buradan yükselen ses dünyada yankı buldu. Nerede ise bütün batılı ülkeler dâhil olmak üzere Amerika’nın bu kararını kabul etmediklerini ilan ettiler. Sayın Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Papa ile telefon görüşmesi ve Papanın beyanatı Amerika’yı daha da köşeye sıkıştırdı. Çünkü bu ilhaktan Hristiyanlar da rahatsızdı. Zira Amerika geçmişte müttefik göründüğü tüm ülkelere kötülük yapmıştı. Sanki Amerika ya karşı bir çok ülke fırsat kolluyordu. Rusya ve Çin de Amerika ya karşı olan muhalefet kervanına katılması özellikle Türkiye’nin elini kolunu daha da güçlendirdi.

Öte yandan Kuzey Kore’nin füze denemesi ve Amerika’ya meydan okuması Amerika’yı biraz daha da itibarsız hale getirdi. Amerika Kuzey Kore’ye karşı bağırıp çağırdı amma hala hiçbir şey yapmadı.

bir ortam da şüphesiz ki alem-i İslam’ın birliğinden çıkacak güçlü bir ittifak, Türkiye’nin elini kolunu daha da güçlendirecektir. Çünkü Amerika ve İsrail’e karşı en gür ses Türkiye’den yankılandı. İsrail’in terörist, hak tanımaz, zalim ve Filistin topraklarını işgal eden bir devlet olduğu Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından bütün dünyaya anlatıldı.

Türkiye’nin İran, Pakistan ve Irak ve Rusya ile işbirliği yapması, Amerika’yı Ortadoğu da yalnızlığa itmiş oldu. Arap birliği de Amerika’nın aldığı kararı kabul etmediği gibi bazıları Amerika’ya karşı ambargo uygulamasından bile bahsettiler.

Rabbim bazen şerden, hayır çıkarır. Şuanda Amerika Kudüs le ilgili kararı verdikten sonra dünya da büyük ölçüde itibarını kaybetmiş görünüyor. Bu olay itibarsız bir Amerika için belki bir milat olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.