Gün geçmiyor ki televizyon haberlerine konu olmasın. Gazetelerin üçüncü sayfaları onlardan bahsetmesin!

Cinnet geçiren baba! Eşini vuran koca! Sevgilisini öldüren genç!

Hepsinin suç silahı "Av tüfeği!"

Şehir eşkiyalarının en çok rağbet ettiği silah türü artık av tüfekleri. Zira, sahip olmak o kadar kolay ki! Eğer sabıka sicil kaydınız temiz ise, yani daha evvel polisle başınız derde girmemiş ise, sizin için bu silahın ruhsatını almak, marketten iki paket sigara almak gibi birşey. Her sokakta bir tane açılan silah markete girip bir silah beğeniyorsunuz, fiyatta anlaşıp parasını satıcıya veriyorsunuz. Geri kalan işlemlerin alayı satıcının size hediyesi.

Gözünüz aydın! Nur topu gibi bir silahınız oldu. Artık dilediğiniz insanı avlayabilirsiniz! Pendik'te olduğu gibi, okul çıkışı öğrencileri vurabilir! Dırdırından bunaldığınız eşinizi sokak ortasında infaz edebilir ya da cinnet geçirdim ayağına yatıp, tanımadığınız masum insanların üzerine rastgele ateş açabilirsiniz! Sizin bir av tüfeğiniz var, hem de "Ruhsatlı!"

Sahi, silahlar ruhsatlı olduğunda öldüremiyor mu? Veya maktülün canı daha mı az yanıyor? Kimbilir, belki de tüm günahları dökülüyordur ruhsatlı silahla öldürülünce!...

Allah aşkına! Yeter bu kadar aymazlık! Yahu her mahallede en az üç beş tane av tüfeği bayisi, her cadde de en az on tane. Sıra sıra dizilmişler. Kapatın artık şunları!

Tanıdığım bir çok kişide av tüfeği var ama hayatlarında birgün bile ava gitmiş değiller. Sordum bazılarına "Neden aldın ki? ava da gitmiyorsun. Zaten avcı bile değilsin" Cevap aynen düşündüğüm gibi "Abi evde bir tane bulunsun dedim. Savunma amaçlı, iti var kopuğu var"

Hani bu av silahıydı ve yalnızca avcılara verilen birşeydi? Adam açıkça "Kişisel savunma silahı" olarak tutuyor. Demek ki, hayvandan çok insan avlamak maksatlı kullanmak amaçlı alınıyor bu silahlar.

Ülkemizde şiddet, uyuşturucu ve suç oranları hızla ivme kazanmaktadır. Son on yılda uyuşturucu kullanan sayısında ki artış %200 oranında. Bu resmi bir rakamdır. Kafadan atmıyorum! Yeni yeni uyuşturucular piyasaya sürülüyor. Daha dün, "Flakka" adında, alındığında insanı "Zombi"ye çeviren, insanlıktan çıkarıp adeta vahşi bir hayvana dönüştürn yeni bir uyuşturucu polis tarafından yakalandı.

Devletimiz ahlakın yükselişi konusunda acilen birşeyler yapmalıdır. Bu sadece eğitim sisteminin revüze edilmesiyle alakalı bir sorun değildir. Belli ki, tek başına polisiye tedbirlerle bertaraf edilecek bir müşkülatta değil!

Özellikle gençlerimizi hem bu tür uyuşturucu tuzaklarından koruyabilmek ve hem de şiddet olaylarından muhafaza edebilmek için ciddi projeler hazırlanmalıdır.

Bunun çok çeşitli alternatif çözümleri vardır mutlaka. Kabul edilmelidir ki, her hastalık bir sebebe mütealliktir. Öyle de, bir devası da mümkündür. Hususen idealist bir gençlik hesapları yapmak durumundayız.

Vatan sevgisi Allah korkusunu gençlerin yüreklerine işlememiz lazım. Aksi halde, bu problem ciddi bir potansiyel tehlike arz etmektedir. Benim kişisel kanaatim, bu meselenin en az "Terör" sorunu kadar büyük bir bela olduğu yönündedir.

Toplumun huzur ve emniyeti, özgürlüklerden daha kıymetlidir. Birilerinin "Av" yapma özgürlüğü, başka kimselerin "Yaşama" özgürlüklerine bir tehdit oluşturuyorsa, canı cehenneme av keyfinin!...

Hem zaten yazık değil mi o kuşlara, tavşanlara! Allah'ın verdiği canı keyfin için almak caiz midir? En büyük vebaldir bu. Açmısın kardeşim? Memlekette et kıtlığımı var? Zevkin için, üç gram eti olmayan kuşları ne diye öldürüyorsun? Kasaplar et dolu! Marketler yiyecek dolu!

Devlet ricalinden dileğim ve temennim odur ki, bir an önce bu av tüfekleri yasaklansın ve bu işin ticaretini yapan dükkanlar kapatılsın. Aksi halde, çok yakında herkesin elinde bir av tüfeği ve kafası esenin, kafası estiğini avladığı bir topluluk haline geleceğiz.

Burası bir muz cumhuriyeti değildir! Bir Afrika ülkesi de değildir! Eski Amerikanın Teksası hiç değildir! Burası birbirine merhamet nazarıyla bakan, komşusunu doyurmadan kendisi yemek yemeyi zül sayan, insanların birbirine yardım ederken Allah rızasının dışında bir karşılık beklemediği ulular yurdu, Evliyalar vatanı ve Şehitler diyarı Türkiye'dir!...

Batının pis uyuşturucularını ve beraberinde şiddet, ölüm ve korkuyu getirenlere asla merhamet edilmemelidir. Uyuşturucu madde satan alçakların terörist muamelesi görmesi gerekmektedir. Zira, her ikisi de insanı ve insanlığı yok etmek muradındadır! Ne farkı var ki? Birisi silahla, bombayla, diğeri ise hapla ve kimyasal murdarlarla öldürüyor!

ve dilerim ki, yazdıklarım Devleti Aliyyemizin kıymetli yöneticileri tarafından değerlendirilir ve gereken tedbirler alınır. Muradımız, Devletimizi ve milletimizi tehdit eden unsurlara karşı uyarmaktır. Ben bir aydın olarak görevimi yaptığımı düşünüyorum. İnşaallah yönetenler de gereğini düşünerek vazifelerini ifa ederler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.