Allah rahmet eylesin zor zamanda konuşan, zor zamanda toplumu aydınlatmayı sürdüren rahmetli Timurtaş hocanın internette açıkladığı bir hadis dikkatimi çekti.

“Efendiler yanınızda kalem ve kağıt varsa kısa bir not yazdırayım. Bir hadisi şerifin metnini ve bulunduğu yeri yazdırayım” diyerek başlıyor ve devam ediyor. Amerika’da panik olduğunu, Amerikan senatosunun, Amerikan kamuoyunun, Amerikan medyasının durmadan İslam’a karşı tedbirler alınması gerektiğini söylediklerinden bahsediyor ve bu yüzden de İslam’ın yok edilmesi için akıl almadık tedbirlere başvurduklarından söz ediyor.

Sonra, yeryüzünde ABD’nin ve Batı dünyasının yaptığı zulümlerden ve Birleşmiş Milletlerin hiç ses çıkarmayışının nedenlerini sıralıyor. ABD’nin bu derece şizofrenik tedbirlere başvurup İslam aleyhine katliamlara girişmesinin sebebini açıklıyor ve diyor ki “ABD’deki misyonerler, yani İslam dinini çok iyi bilen gayri Müslim Şarkiyatçı, Oryantalistler bizzat ABD senatosuna bir rapor vermişler. Bir hadisi şerifi İngilizceye tercüme edip aynen yazmışlar rapora.”

Hadisin kaynağını Timurtaş hoca yazdırıyor, “Sahihi Müslim, Kitabul İmare, bab 1, hadis numarası 10”.

Sonra hadisin Arapça metninde geçen “usaybe” kelimesini açıklayarak diyor ki “küçücük bir gurup ve bu kelimenin “nekre” gelmesi ise o küçücük gurubun mahiyetinin bilinmeyeceği, kimsenin onları bilemeyeceği, hiçbir ABD ajanının onları tespit ve teşhis edemeyecekleridir.”  

Hadisin Türkçe anlamı ise “Mahiyetleri önceden tesbit ve teşhir edilemeyecek küçücük bir İslam Cemaati Beyaz Sarayı çok kolay bir şekilde ele geçirecekler, fethedeceklerdir.”

Bu hadisin kendi adamları tarafından ABD senatosunun raporlarına yazdırılması, onları akıl almadık tedbirlere yöneltmiş. “Eyvah vaktiyle Müslümanların Peygamberi Hz. Muhammed İstanbul’un fethedileceğini söyledi ve fethedildi. Öyle ise Amerika gidecek, yok olacak” diye müthiş bir panik başlıyor ABD’de. 

Bush dönemini ve sonrasında gelen patalojik derecede saldırganlık politikalarını hatırlarsak ABD’nin içinde bulunduğu durumu anlamakta zorlanmayız...

Hadiste geçen Beyaz Saray tabi ki bir sembol. Neyin sembolü Batı’nın sembolü, Roma’nın sembolü tamamlanması gereken hadisi şerifin işaret ettiği sembol. Kisra’nın Sarayı’nın Pers İmparatorluğu’nun yok oluşuna sembol olduğu gibi; İstanbul’un Fethi’nin Bizans İmparatorluğu’nun tarihe karışacağının sembolü olduğu gibi. Beyaz Saray da Batı dünyasının iki asırdır yeryüzünde gizli ve açık sömürgeciliğinin son bulup yok oluşlarının başlayacağının sembolüdür. 

Dünyayı kana bulama sendromlarının en son 16 yıl önce bir Eylül sabahı başladığını yaşı yetenler çok iyi hatırlarlar. Onların yeryüzünü fesada sokmadığı, kan dökmedikleri toprak parçası kalmadı, buna kendi yaşadıkları topraklar da dahil. Yaptıkları bu bozgunculuğu “biz ancak ıslah edicileriz” gerçeği ile yeryüzüne adalet ve demokrasi getirme yalanı ile yaptılar. Hâlâ da buna benzer yalanlarla güç yetirebildikleri ülkeleri kendi emelleri için kullanmaya devam ediyorlar.

Son günlerde ülkemiz üzerine kurulmaya çalışılan Reza Zarrab tezgâhını bu pencereden bakarak okumak lâzım. ABD ciddi anlamda korku sendromları yaşıyor. Yok oluşunun hadiste geçen küçük bir grup tarafından gerçekleşeceğine kendilerini inandırmış olmalılar ki her türlü aleyhlerine gelişen oluşuma deli dana gibi ağır savaş araçları ile karşılık vermekteler. Böylece gelecek olan hakikati yok edebileceklerini düşünmekteler...

Mısır’ın bir zamanlar zalim yöneticisi olan firavun kendi otoritesinin küçük bir Müslüman tarafından yerle bir edileceğini öğrendiği zaman yaptığı katliamları hepimiz Kur’an’dan çok iyi biliyoruz. Öyle bir paranoyak olmuştu ki firavun, doğan her erkek çocuğu öldürerek iktidarını devam ettirebileceğine inanıyordu. Ama sonra kendi ile birlikte bütün ordusu Kızıl Deniz’de yok oldu...

Şimdi aynı hakikat iki asırdır yeryüzünü kana bulayan Emperyalist devletler, ABD ve Batı dünyasının başına gelecek. Bundan kaçış yok. Ne yapsalar boş. Hangi zulümleri estirseler; hangi mazlum ülkeler üzerine bombalarını atsalar;  hangi yalan ve oyunlarla tezgahlar kurmaya çalışsalar hepsi boş. Yazılmış bir kader var...

ABD ve Batı’nın temsili olan Beyaz Saray da elbette ecdadımızın cesareti, kararlılığı ve inancı ile çücük bir Müslüman gurup tarafından fethedilecektir İnşaAllah.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bilo ağa 2018-04-05 16:23:22

bu hadis kisranın evinden bahsediyor. hadisin orjinal arapçasında da zaten kisranın evi diyor. siz kafanıza göre yorumluyorsunuz

banner623

banner624