Hollanda’da bir ramazan akşamı iftara davet eden hacı amcanın evine girdiğimde, bir köşede beklemediğim bir kitaplık görmüş ve hemen oraya sevinçle yönelmiştim.

-Maşallah hacı abi, ne güzel bir kitaplığın var!

Hacı abi kendine has gevrek gülüşünü savdıktan sonra cevap verdi:

-Ne yapalım hocam, kitapsız bir hayat olmuyor.

Bu cevaba da sevinmişken, gördüğüm bazı kitaplar, ağzımdaki kuruluğu kavuran bir dalga tüm benliğimi sarıverdi, yalpaladım ve hemen tepki verdim.

-Allah aşkına bu sapık adamın kitapları sende ne gezer!

Gayrı ihtiyari, planlamadan söylemiştim. Sözümü duyan ev sahibi bana değil kapısı salona açılan mutfakta yemekle meşgul olan hanımına seslendi:

-Hanım, ben sana dememiş miydim? Yıllardır uyarmamış mıydım? Bak hoca da aynısını söylüyor.

Mesele anlaşılmıştı. Hacı abinin hanımı tepki verdiğim kitapların has okuyucusuydu. Kitaplar kime mi aitti? Anlaşılacağı gibi şarlatan İskender Evrenosoğluna, İmam İskender Ali Mihr’e. Hanım teyzeyle uzun uzun konuştuk ancak küçük sarsıntıların dışında bir etkimiz olamadı maalesef.

Ülkemizde İslamiyet hakkında yeterli bilgisi olmayan Müslümanların kolayca düştüğü bir tuzağın hazırlayıcısı olan bu adam ve bağlılarına karşı ciddi tedbirlerin alınması gerekli. Bazı saf insanlarımız, Kur’an, Peygamber, tespih, ilahi, sema, zikir sözlerini duyunca hemen kulak kesiliyor. Din hakkında sadece kalbî bir muhabbet duyduğundan, kendilerini Kur’an ve Peygamber yolunda yürürken dalalete sürükleyebilmektedir.

Bu adam kendisini MİHR yani mehdi, imam, halife ve resul olarak ilan etmektedir. İslami ilimlerden nasibini almamış ama şeytandan dersli olduğu belli.

“Efendi Hazretleri, Allah tarafından seçilen vekâleten Devrin İmamı’dır. Allah’ın seçtiği Hidayetçi, Allah’ın seçtiği İmam, Allah’ın seçtiği Halife, Allah’ın seçtiği Resûl’dür ama asla bir peygamber (nebi) değildir.” Diyerek Kur’an ayetlerini açıkça tahrif eden, dinî duyguları istismar eden, cehaleti izhar olan, akıl ve ruh sağlığı meşkûk olan bu adam vahiy aldığını, son nebi değil son resul olduğunu iddia ederek yalan söylemekte, kafaları karıştırmaktadır. Değişik il ve ilçelerde Kur’an ziyafeti ve dini sohbet adı altında topladığı Müslümanlara muharref Kur’an dağıtarak icrayı dalalet yapmaktadır. Müftülüklerin fark ettiği yerlerde engellemelerin yapıldığını bildiğimiz bu cereyana karşı Diyanet İşleri Başkanlığının yüksek sesle halkımızı uyarması, yayınlar yapması bir zorunluluktur.

“Hidayet Çağı’nın Önderi, Devrin İmamı Mehdi Resûl yukarda açıklanan Kur’an ayetlerinde zikredildiği için Mehdi Resûl’e îmân, îmânın şartlarındandır. Mehdi Resûl Kur’ân-ı Kerim ayetleriyle sabitir. Allah’ın Kitab’ına îmân eden herkesin MEHDİ RESÛL’E îmân etmesi gerekir. Mehdi as îmân etmeyeceğim, diyenler gerçekte Mehdi as açıklayan Kur’an ayetlerine iman etmeyenlerdir. Kur’ân-ı Kerim’deki bir âyet-i kerimeye îmân etmemek, dünya hayatında Allah’a ulaşmayı dilememek insanı dalâlette bırakır. Demek ki bu ispat vasıtalarından kesinlikle şunu anlıyoruz ki: Efendi Hazretleri, Mehdi (A.S)’dır!”

Bu iddialarla bütün Müslümanları kâfir olarak gören bu dalalet ehline karşı tüm yetkilileri gereğini yapmaya, Müslümanları da basiretli olmaya davet ediyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emre taban 2017-10-21 18:07:52

Sevgili yazar, bu yazıyı kaleme almadan evvel aklı Selim yoluyla düşünerek, yazmanızı isterdim.Allahın evliyasına hakaret ederek şarlatan tabiri kullanıp bide .yazdığın yazıylada insanlara sahtekar olarak gösteriyorsunuz .yetmez dinlemeden hiç bi bilginiz olmamanıza rağmen kendinisinin Nebi olduğunu iddia etmişsiniz.yetmez aklından şüpheli mecnun olduğunuzu dike getirip hakaret içerikli yazınızla bu haberi okuyan insanlarda saptıryorsubuz.Sze ve sizin gibi insanlara tavsiyemiz Allah'a kalpten Ulsşmayı dilemeniz zaten bu kafayla Alaha Ulsşmayı dileyemeceksşnlz.Anca Böyje hakaretlerle dünyadan ayrılıp gideceksiniz.imsm İskender Ali mihr hazretjeri iki cihan Serveri Peygamber edendimiz tarafından 1400 yıl önce müjdelenen veli resul Mehdi as dır .sizin attığınız iftiralar gşbi bir Nebi Peygamber değildir onlar sizin şeytanla beraber uydurmalarınız.

Misafir Avatar
mm 2018-01-09 23:57:44 @Emre taban

elif beyi bilmiyor

Beğenmedim! (0)
Avatar
ORHAN 2017-11-01 10:54:52

Laf atmadan önce iyice araştırmanızı tavsiye ediyorum.Eğer tek bir sözü Kur'an'a uymuyorsa haklısınız.
eğer söylediklerini hadislerde bulamassanız haklısınız,onun söylediklerini bütün evliyalar söylemiyorsa haklısınız.
Eğer Allah'tan başkasına çağırıyorsa haklısınız.ALLAH RAZI OLSUN..

Avatar
osman 2018-01-10 08:13:15

şarlatan kere şarlatan, sahtekar kere sahtekar kişiyi savunup da ahiretinizi berbad etmeyin