“Kudüs'e vardılar. Yaklaşık 5 hafta süren uzun bir kuşatmanın ardından şehrin düşmesiyle kente girdiler.

Tarihçi Geste Francorum’ın ifadesiyle, “Buldukları tüm Arapları ve Türkleri öldürdüler... Erkek veya kadın, hepsini katlettiler.”(the Deeds of the Franks and the Other Pilgrims to Jerusalem, trans. Rosalind Hill, London, 1962, s. 91.)

“Kudüs'e giren Haçlılar karşılaştıkları herkesi akla hayale gelmez işkencelerle öldürdüler, kılıçtan geçirdiler; buldukları herşeyi yağmaladılar. Camilere sığınan masum insanları çoluk çocuk, genç yaşlı demeden katlettiler, Müslümanların ve Yahudilerin kutsal mabetlerini tahrip ettiler. Şehrin sinagogunda saklanan Yahudileri, sinagogu ateşe vermek suretiyle yaktılar. Eşine az rastlanır bu barbarlık şehirde öldürecek kimse kalmayıncaya kadar devam etti.” (Dr. E.L. Skip Knox, "Fall of Jerusalem", 2001)

"Temmuz 1099'da Kudüs ele geçirildi. Yağmalamanın vahşiliği, Kilisenin soydan gelen içgüdüleri Hıristiyanlaştırmakta ne kadar az başarılı olduğunu ortaya koyuyordu. Kutsal kentin tüm nüfusu kılıçtan geçirildi; Yahudiler, Müslümanlar, erkek, kadın ve çocuk toplam 70.000 kişi üç gün süren bir soykırımda katledildiler. Bazı yerlerde askerler ayak bileklerine kadar yükselen kan gölü içinde yürüdüler ve sokaklarda gezen atlıların üzerlerine kan sıçradı." (Desmond Seward, The Monks of War, Penguin Books, London, 1972)

Müslümanların canını malını ırzını böylesine paramparça eden Haçlıları yerle bir edip Müslümanların intikamını alan kimdi?

Selahaddini Eyyubi.

Peki biz Kürtler kimiz? Biz, Kudüs’ün fatihi, Şarkın, İslam aleminin medarı iftiharı Selahaddin’in torunuyuz.

Gazi Alp Arslan Han, Malazgirt önlerinde soydaşları Peçenekler tarafından yalnız bırakılmıştı. Kıpçaklar çoktan Bizans ordusunun saflarında yer almıştı.

Peçeneklerden yardımı alamayan Alp Arslan, “üzülmeyin. Karındaşlarımız gelmiyorsa, ben de amcaoğlumuz Kürtlerden destek isteyeceğim” sözü bütün Türk tarih kitaplarında kayıtlıdır.

Ve o gün Gazi Sultan Alp Arslan Han’ı Haçlıların karşısında yalnız bırakmayıp bütün silahlı güçleri ile cepheye koştu Kürtler.

İşte biz, Alp Arslan Han’ın silah arkadaşı, can yoldaşı o Kürtlerin torunuyuz.

Şah İsmail, Tokat’a kadar Osmanlı mülkünü fiili olarak işgal etmişti. Osmanlı’nın Tokat valisini canlı canlı kazığa oturtarak öldürmüştü. Şah İsmail’in Osmanlı mülkünün şark bölgesinde uyguladığı katliamlarda ölen sivil ve asker sayısı yüz bin sınırına dayanmıştı.

Şah İsmail’e teslim olmayıp etrafındaki Kürt ve Türkmen aşiretlerini toplayarak Şark’ta düzenli ordu kurup Osmanlı Sultanı Yavuz Selim Han’ın emrine hazır hale getiren bey kimdi?

Bugün, Haçlılardan daha kötü muamele ettiğiniz Kürtlerin dedesi olan İdris-i Bitlisi’den başkası değildi.

Evet, daha düne kadar aynı safta namaz kıldığınız, aynı peygambere iman ettiğiniz “din kardeşiniz” olan biz Kürtler, işte bu İdris-i Bitlisi’nin öz torunuyuz.

IV. Murat Han’ı tezgâha getiren Yeni Çeri’ye karşı kendini feda ederek Sultan’ı Murat Nehri kenarındaki ordugahta koruyanlar kimdi biliyor musunuz?

Bugün bizi Siyonizm’in uşağı ilan ettiğiniz Kürt dedelerimizdi.

Birçok Türk boyu ve Türk beyi, İstanbul’un fethine karşı çıkarken, Fatih Sultan Mehmet Han’ı fethe ikna eden hocası, danışmanı ve günün en büyük alimi Molla Gürani (Gorani) biz Kürtlerin öz be öz dedesiydi. Ve yetiştiği medrese de Cizre’deydi.

Çanakkale’de İngiliz’e kök söktüren Kürt askerleri ne çabuk unuttuk?

Mustafa Kemal’in “Ölmenizi emrediyorum” dediğinde, mevziden ilk fırlayan Erzurumlu asker Kürt’tü biliyor musunuz?

İngilizlere tarihin en büyük yenilgisini Kut ül Amere’de yaşatan Halil Paşa’nın (Burak Kut’un dedesi) ordusunun ana iskeleti Kürtlerden oluştuğunu bilir miydiniz?

I. Dünya Savaşı’nda Arap yarımadası komple isyan ederken, sadece Şeyh Mahmud Berzenci, devletine; Osmanlı’ya isyan etmedi.

İngiliz elçisinin açık açık bağımsızlık vaadini dahi elinin tersi ile itip onunla tokalaşmayan Şeyh Mahmud Berzenci de bugün 7/24 küfrettiğiniz biz Kürtlerin dedesi idi.

Belki siz bilmezsiniz ama analarınızdan, babalarınızdan, abilerinizden, ablalarınızdan sorun anlatsınlar size. 1974 Kıbrıs Savaşı’nda, savaş bitene kadar Kürtler gencinden 80’lik ihtiyarına kadar askerlik şubelerinin kapılarında gönüllü asker yazılmak için 24 saat kuyrukta beklediklerini anlatırlar size.

Bugün ultra faşizmi pompalayıp, bin yılı aşkındır, din kardeşleri olduğunuz için kanını, canını sizin canınıza katan Kürtlere karşı bu nefretin sebebi ne diye sorun?

Barzani yıllardır bas bas bağırıyor: “Irak Mezhep devleti oldu. Biz Sünnilere yaşam şansı vermiyor. Noolur buna müdahil olun yardımcı olun!”

Bugün çatal dillerinizden akan ağunuzu neden hiç devlet yöneticilerine çevirmiyorsunuz.

Daha birkaç ay önce başta Tuz Hurmatu olmak üzere, Şii Sünni ayırımı yapmadan bütün Türkmenleri Arap Şii çetelerinin elinden kurtaran, bugün küfür ettiğiniz Barzani olduğunu bilmiyor musunuz?

Bugüne kadar PKK ile mücadelede Barzani’nin 2000 (iki bin)e yakın peşmergesi, Türk ordusu saflarında şehit oldu. Peki bir Irak Türkmen’i şehit oldu diye sorabiliyor musunuz?

Allahtan korkun ve biraz düşünün… Günlerdir şeytanlaştırdığınız bu Kürtler, canları ve malları ile sadece sizlere değil, din kardeşlerine feda etmekten başka ne yaptı?

Bugün biz Kürtleri şeytanlaştırıp küfrediyorsunuz. 15 Temmuz’da Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizde Fetullahçı askerlere direnip onları esir alarak Türk polisine teslim eden biz Kürtler değil miydik?

İzmir’de canı pahasına (görevi olmadığı halde) teröristlerin adliyeye girmesini engelleyen Trafik Polisi Fethi Sekin’in Kürt olduğunu biliyor musunuz?

Bugün, Bağdat’taki Şii rejimin baskıları ve zulmü altında inleyen Iraklı Kürtlerin yaşam mücadelesine karşı neden böyle nefret kusuyorsunuz? Osmanlı’dan sonra Irak Türkmenlerine kendi kimliğini ilk kez veren Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Sayın Mesut Barzani olduğunu biliyor musunuz?

Bizi hala tanımadınız mı? Biz kim miyiz?

Biz, doğduğu günden beri İslam’ın ve Müslümanların fedaisi olan Kürtleriz. Bu nefret dilinizi yine kadim kültürümüzle düzelteceğimizi bilin. Biz Müslümanım diyene nefretimizi değil, kalbimizi sunarız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nejdet 2017-09-26 08:14:48

Yazınızdaki hakikati inkar eden müslüman bir Türk bulamazsın.Empati yapılmasını istiyorsunuz haklı olarak. Aynı empatiyi biz Türklerde bekliyoruz. Kürde hakaret eden yok sayan satılmış Türkler ve Kürtlerle kripto gayri müslimlerdir. Geçmişte işgal edilmiş Türk devletinin gayri milli yöneticilerinin işlediği cürmü tüm Türklere teşmil etmek ise haksızlıktır. Bir Türk olarak itirazım siyonist haćlı kuklası olma yolunda mesafe katetmiş Türk Arap Kürt kökenli soysuzlaradır. Biz birbirimizi yemeye devam edelim. Yeni Kudüs katliamları da devam edecek. Alparslan da Selahaddin de hesap günü yakamıza yapışacak.

Avatar
Murat altındağ 2017-09-27 12:03:13

1984 den beri bize kürt olduğu söylenen pkk türk müydü veya israil bayraklarıyla iting yapanlarmı islam mücahidi sizden beklediği miz dedeletiniz gibi yanımızda olmanızdı karşımızda deyil suriyede koridor açmak için yerel halka yaptıklarınızdanda bahsetmeliydiniz dün dünde kaldı bugün neuaptığınıza bakıyoruz yarın neyağacağımıza katar veritiz

Avatar
Ali Kırdım 2017-09-26 01:55:18

Yazınızdaki kürtlerle ilgili tarihi gerçekleri ve onların İslami hassasiyetletini biliyor ve takdir ediyorum. Onların bu özelliklerinden dolayı da ayrı bir hissiyat ve samimiyet duyuyorum.
Siyasal olarak Barzani'nin bugün yaptığını ise onaylamıyor konjonktürel olarak doğru bulmuyorum.Onaylayan, olayın arkasında duran açık bir biçimde İsrail var. Nitekim İsrail bayraklı kutlamalar bunun göstergesi. Imdi bir Kürt kardeşimin elinde bu bayrağın olması çok daha beter üzüyor.
Tüm müslümanlar için Rabbimden feraset, basiret ve salih kullardan olmamızı diliyorum.
Çok da güzel düşüncelerle isimlendrdiğiniz çocuklarınıza sağlıklı bir ömür ve gönlünüzce yetiştirmeyi diliyorum.
Allaha emanet.

Avatar
Ali tiras 2017-09-26 04:45:21

gercekler acidic

Avatar
Salih 2017-09-26 16:16:54

Harika bir yazı olmuş. Bu kadar nefret söylemi içerisinde aklı selim bir yazı kaleme almak zordur.

Avatar
Şuayip Bişkin 2017-10-12 12:05:12

ALLAHU-EKBER

Sn Cumhurbaşkanım REİS Başkomutanım Başbakanım Devlet Hocam TEDBİR.
ABD AB Rusya İsrail hatta tüm Gavurlar Türkiyeyi Kuzey Iraka saldırtıp, işgalci gösterip. Bizede Irak Saddam SURİYE gibi vuracak bu Hainler. Trumpin ne dediğine bakmayın. ABD hiçbir zeman söylediklerini pratikte yapmamıştır. Patroitleri niye götürdüler. S400 ler neden hala verilmedi, referandumdan sonraya bıraktılar. Yapmayın ya nolur. Fetö dede hala yanlış yapıyorsunuz. Hani idam. Fetöcüler mahkemelerde neden bu kadar rahat, hakimler savcılar bile dokunmuyor ya. Bunlarakim rahat olun sözü ve garantisi verdi. Siyon Mason uşağı Fetö chdpkk DHKPC İŞİD Tikko Mafya Hainleri de hazır bekliyor.
80 bin 150bin İŞİD ci vardı, şimdi kaldı onbin bunlar nereye gitti ya yapmayın. Muslumanı Müslümana kırdırmayın nolur.
Adamlar hem Barzani ile hem bizimle oynuyor.
PentagonCİA ISRAİL MOSAD Rotschild....Trumpi takmiyor ya.
TEK AMAÇLARI VAR İMANI SAĞLAM CUMHURBAŞKANIMIZ BAŞKOMUTANIM REİS RTE VE BARZANİ SÜLALESİNDEN KURTULUP.
ORTADOĞU VE KÜRTLERİ Hatta TÜRKİYEYİ. KÜRTLERİN Hiristiyan olmasını isteyen Komünist imansız namazsız niyazsız PKK Pyd ve Dört dinci diyalokcu FETÖ uşaklarına, imanı zayıf Alevilere teslim edip. İslâm âleminden ve Müslümanlardan tamamen kurtulacaklar.?!?!
Osmanlıyı Siyonist Mason NEOCON uşağı hain Enver Paşanın Yavuz Midilli Zırhlıları oyunu kılıfı ile yıktılar. Doğu Batı Almanya yı birleştirdiler. Hani misakı Millî.
Cumhurbaşkanımızın Yaveri, Uçak pilotu,.. Doktoru Çömez...H. Şükür....hiç aklına gelmeyen Vekil Danışmanları FETÖ cü bylockcu çıkıyorsa,
Demekki en yakını bile hala FETÖ cü çıkabilir. Yani İbrahim Kalın bile.
Siyonist Mason NEOCON lar Türkiyede yapamadıklarını Pakistan Mısır Irak Suriyede yaptılar.
Türkiyede KÜRT TÜRK ALEVİ SÜNNİ çatışması çıkaramayanlar. Bunu bu sefer Ak Partinin içinde yapmaya çalışmaktalar. TEDBİR REİS.
FETÖ nün okullarında ABD AB de okuyan, çocuklarını okutanlar hep araştırılsın. Yoksa vay.
Osmanlının Yahudiye yanlış merhameti, Koca Osmanlıyı yıktı.
İsraili Tüm Dünyanın başına bela etti. Farkına varmadan. İşte Yahudi Siyonist Mason NEOCON lar sana çaktırmadan neler yaptırırlar. Kardeşi kardeşe kırdırirlar. Sonra vay anam vay Vatanım dedirtirler. Ama iş işten geçer
Adamlar çöreklenmiş Devlete Bürokrasiye Belediyelere.
İl ilçe Başkanları, yardımcıları .... BELEDİYE Başkanları ile aliyorlar ihaleleri,
Taşeronla .... götür malı
Çoğuda Eski Fetöcü
Şimdi olmuş
Menzilci
Süleymanci.... akp mhp li.
Onlara göre REİS RTE BinAli Devlet Hoca gitsin.
FETÖ Chdpkk DHKPC İŞİD Mafya Tikko gelsin.
Tezgahları bozulmasın.
Onlar için Vatan Millet Devlet Ümmet
önemli değil.
Makam Mevkileri, FETÖ leri, Çalma çırpma Ekipleri,
Önemli.
Fetöcüler Chdpkk DHKPC İŞİD Mafya Tikko Hainleri bitene kadar OHAL devam etmelidir.
Kahraman Binbaşı Barış Dedebağında dediği gibi, asıl 15 Temmuz da sokağa çıkıp darbe olsaydı, Darbecilerden yana çıkacakların, darbe olmayınca tankın üzerine çıkıp darbeye karşıymış gibi görünenleri yakalarsak Fetö chdpkk DHKPC İŞİD Hainleri biter.
Binbaşı Barış Dedebağı Fetöcü Hainleri derdest ederken, gizliden kendisine nişan alan Yarbayın. Sanki Darbeye karşıymış gibi görünüp, Asıl görevinin Barış Dedebağı infaz etmek olduğunun. Bir Vatansever Astsubayın kendisini ikaz etmesiyle anlaşılmıştır.
Bu Kripto Fetöcüler Şuanda Bürokrasi Ordu Emniyet, Yargıda yükselmekte, Devletin içindeki Kripto Fetöcülerin yardımı ile en üst görevlere gelmektedir, hala, Dikkat Devletim.
15 Temmuz makam mevkilerini korumak yada yükselmek için 15 Temmuz da ortada olmayan Bürokratlar, Devletin imkanlarını kullanarak Bakanların Başbakanım Cumhurbaşkanımızın gözüne girmek için günler sonra ikramlarda bulunup rant elde etme peşindeler.
15 Temmuz rantçılarına Dikkat, TEDBİRDevletim YOKSA vay Vatanım vay
15 Temmuz da sokakta olup Bylockcu çıkanları iyi sorgulayın. Çünkü Fetöcü Hainler birbirini çok iyi tanıyorlar.
İşte Hüseyin Avni Coş Vali iken Adanada Mit Tır larına baskın yapılıp. Canım Vatanımız Türkiyem tüm Dünyaya suçluymuş gibi gösterilmekte. Nerdeyse Laheyde yargılanacak hale getirilmektedir.
Adanada Mahmut Demirtaş Vali iken ihtilal ve Vatan Hainleri durduruluyor.
Ülkem ve Canım Vatanımız Türkiyem kurtarilıyor. ELHAMDÜLİLLAH
Sadece Sabredip bekliyoruz.
Bu sefer af yok Hainler Bürokrasideki Kripto Fetöcüler
Cezaevindekiler dahil.
Siz Bu Gariban Milleti Tanklarla nasıl ezdiyseniz.
Uçaklardan Helikopterlerden bomba uçaksavar ile nasıl taradıysanız. Aynısını size yaparız ona göre ayağınızı denk alın Alçak Hainler. Çünkü Kısas Allah CC'nin emridir. Buda bizim hakkımızdır artık.
AK PARTİ Yönetiminde hala Fetöcülerin olduğunu. Partinin temizlenmediği.
DEVLET de hala Fetö chdpkk DHKPC hainlerinin ellerinde olduğu.
Hala FETÖ Chdpkk DHKPC'nin yükseldiği ve atandığı. Gariban çocuklarının, Hatta Şehit ve Gazi canı pahasına AK PARTİye çalışanların Çocuklarının boş olduğu ve iş bulamadıkları.. Şimdide Fetöcülerin Menzilci, Süleymanci, başka bir cemaaten geçinip hala yükseldikleri atandıkları.
-Adam sarhoş berduş faizci hain Fetöcü heryol var, Menzile gitmiş tövbe etmiş?!!!? olmuş Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı Genel Müdür Müsteşar.
-Adam akıl baliğlikten Namazında niyazında Camiide Cemaatde ama?!?!?
solcu değil, Ülkücü Mafya değil,dürüst çalmaz Devletin Malını ona buna peşkeş çekmez. O yüzden o saf beceremez.
Ne bu ya
Sn Cumhurbaşkanımızın yanlız başına mücadele ettiğini. Onunda hala yanıltıldığı, ortada
Bütün bunlara rağmen.
MİT' in BÜYÜKADA Baskını çok
ama çok büyük bir BAŞARIDIR..
Bağlantıları çözüldükçe yeni operasyonlar gelecektir.
ABD boşa telaşa kapılmadı.
Avrupa Parlamentosu neden alelacele hemen Türkiye ile müzkarelerini dondurdu, biliyor musunuz. ?
-BÜYÜK ADA da büyük baş ajanları toplantı halindeyken basılıp gözaltına alındı. Türkiye ile ilgili bütün planları
alt üst oldu.
KEMAL KILIÇDAROĞLU neden teşkilat olarak 15 temmuz kutlamalarına katılabiliriz dedi ?
-Yürüyüş amacına ulaşamadı..
Büyük adada yakalanıp yeni bir gezi veya darbe planlayanların hayalleri başlamadan bitti.
KEMAL'de şirin görünmek için vatansever rolüne büründü.
Tabi ki kendini kurtarmak için.
Korkunun ecele faydası yok.
Herkes yaptığının hesabını verecek
Kılıçdaroğlunun Danışmanı 15 temmuz gecesi kadıkoy den Pensilvanya ile 93 defa aynı dakkalarda bakırkoy belediye baskanı ile 21 defa Kemal kılıctaroglu ile 8 defa görüştüğü ve bu hattın Suriyeli zeyeddin Rahmaniye ait oldugu bu şahsın da Rakka da deaş militanı oldugu Tespit edilmiştir!!! 06.06.2017 mit Arşivi!!
O telefon Kılıçdaroğlunundur. Açıklayın Yetkililer. DEVLET im
Allah CC var gam yok REİS BinAli Devlet Hoca Siz Biz Arkadaşları var Panik yok Özümüze uygun Cumhur Başkanlık Sisteminde Yeni Anayasa Özgür Büyük Türkiye hepimizin.
FETÖ Chdpkk DHKPC İŞİD Mafya Tikko Hainleri DEVLETine bildirmek FARZI AYİNDİR BUDA VATAN MİLLET DEVLET ÇOCUKLARININ TORUNLARININ GELECEĞİ İÇİN BİR TEDBİRDİR.
BU HAİNLER BİTMEZSE TÜM DEVLET DAİRELERİNİ ASKER VE POLİS OKULU GİBİ KAPATMAK ZORUNDA KALIRIZ. ALLAH CC VERMESİN.?
Sıra Bürokrasi Partilerde Kripto Büyük Fetöcülere Chdpkk DHKPC lilerede gelmezse vay Vatanım vay.
Fetö Kamal chdpkk gezi 17-25 Aralık olmasaydı Milli gelir bugün Enaz 15bin Dolardı
Tek çare Ümmet olmaktan geçer.

Şuayip Bişkin
ESK BAŞUZMAN
CUMHURBAŞKANIM BAŞKOMUTANIM
REİS RTE HÖH GÖNÜLLÜSÜ

banner623

banner624