Yeryüzünde yetmiş milyona yakın muhacir var. Evlerinden, yurtlarından kopartılmış milyonlar. Yirmi iki ülkenin nüfusundan fazla. Bunların yarısı Irak ve Suriyeli.

Beş bin tır ve  iki bin uçak dolusu silahı, mühimmatı terör örgütüne verenler yeryüzünde düzen kurmaktan bahsediyorlar. İki dünya savaşını insanlığın başına musallat eden bu kanlı yapı, ifrit planlarını uygulamak için yeni müttefikler bulmakta artık eskisi gibi başarılı olamayacak.

Devran değişiyor.  Panik halindeler...

Zeytin Dalı Operasyonu tarihin akışını değiştiriyor.

ABD Başkanı Tramp'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinden sonra ABD'nin görüşmenin içeriğinine ilaveler yapması, tam bir acziyetin ifadesi.

Önce Afrin'deki terör unsurlarıyla alakalarının olmadığını ileri sürdüler. Sonra operasyonun durdurulmasını istediler. Bunda da başarılı olamayınca operasyonun süresinin kısa olması gerektiğini dillendirdiler. Amaçları oyalamak, uyutmak, zaman kazanmaktı. Türkiye bu oyunu gördüğü, durunca düşeceğini bildiği için harekâta devam ediyor.

ABD, kendilerini akıllı, başkalarını ahmak zannediyor. Ne var ki kendisi başını kuma gömmüş deve kuşu misali orta da duruyor. Terör örgütlerine bedava verdiği binlerce ton silahı saklayacak kılıf da bulamıyor. Kendisinin kurup yönettiği DEAŞ'ı eline tutamak etmesi de vaziyeti kurtarmaya yetmiyor; kendisini bekleyen  elim bir akibete doğru sürükleniyor.

ABD ve yandaşları  kaybetmeye mahkum.

Afrin'den başlayan bozgun, okyanus ötesine kadar devam edecek. Körfez ülkelerinden aldığı haraçlarla besleyip büyüttüğü  terör örgütlerinin yerine yeni örgütler de kuramayacak. Bölgedeki tek müttefiki İsrail'i  de aynı akıbet bekliyor.

ABD, 21 Aralık 2017'de (Daha bir ay önce) BM'nin  yüz seksen sekiz ülkenin onayı ile alınan  Kudüs kararıyla tarihinin en büyük diplomatik  hezimetini yaşamıştı.

ABD'nin oyunları hem yerel hem de küresel ölçekte  birer birer bozuluyor.

Türkiye'de her on yılda yapmayı alışkanlık haline getirdiği işgaller/darbeler dönemi 15 Temmuz 2016'da ebediyyen kapandı.

Bugün Afrin operasyonuna  karşı çıkan terörist ağıtçılarının, Türk Tabipleri Birliği(TTB), ve  TMMOB'nin  algı fiğüranları oldukları ayan- beyan ortada. PKK terör örgütünün ağıtçılarının  aynı zamanda YPG  için de aynı duyarlılığı göstermeleri bile bu iki örgütün  aynı olduğunu resmidir..

Ancak bu algı operasyonun fiğüranları arasında olmaya istekli  muhalefete (özellikle CHP'ye)  mensup bazı etkili ve yetkililerin bulunması çok vahimdir. Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) El Kaide'nin devamı olduğunu iddia etmekle 1-9 Ocak 2014'te FETÖ aparatıyla Türkiye'yi teröre yardım eden ülke olarak göstermek amacıyla MİT Tırlarına yapılan saldırı arasında hiçbir fark yoktur; Aynı amaca yönelik saldırılardır. MİT Tırlarına saldırdan CHP'li bir vekilin tutuklu olması da ayrıca dikkate şayan değil mi?

ÖSO'nun El Kaide ile irtibatlı olduğunu söylemek, büyük bir fitnenin kıvılcımıdır; Türkiye'nin terörle mücadelesini sabote etmeye, istiklaline   yönelik saldırıdır. Böylesine adi bir iddiayı ABD bile gündeme getir(e)memiştir. Bu,15 Temmuz'a 'tiyatro', FETÖ elebaşının Türkiye'ye iadesi için ABD makamlarına verilen seksen klasör belgeye 'çöp' diyen zihniyetin yeni ihaneti. Nasıl ki 'tiyatro ve çöp' nitelendirmeleri  "FETÖ diye bir örgüt yoktur." demekse, terör örgütünü korumak ve kollamaksa Mehmetçikle birlikte kendi vatanları için terörle, işgalcilerle  mücadele eden  ÖSO'ya El Kaide demek;  Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne de terörist demekir.

CHP, yol ayrımında; ya millî  ya da emperyalistlerin / marjinal grupların oyuncağı olacak. CHP'nin İstanbul il başkanlığına seç(tir)ilen bayana bakılırsa HDP ile ittifakın temelleri  CHDP olarak atılmış bile. 2019 seçimlerinden sonra CHP, Bülent Ecevit'in istediği gibi, ya  dernekleşecek ya da vakıflaşacak. Tabii becerebilirse...

 Bozguncular, bozgun halindeler...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner624