CHP neden proje üretmez? Neden Türkiye’nin geleceği için, gece gündüz kafa yorup, milleti ikna ederek, iktidara gelme mücadelesi vermez? Cevabı çok basit:

CHP ilk iktidara gelirken, şeffaf bir seçimle ve asıl niyeti ne ise onu gizlemeden millete aktarmamıştır. Tek partili bir sistem ve müthiş bir baskı ile istedikleri gibi davranmışlardır. Böyle bir dönemde zaten iktidar endişesi olamazdı. Demek oluyor ki başından beri iktidar olma için normal bir mücadele içine girmemişlerdir.

CHP normal bir seçimle iktidara gelmek için, o zamanlar, meydanlara çıkıp, asıl niyetini yani şunları mı deseydi:

“Ey halkım; eğer bizi seçerseniz, biz iktidara gelirsek, içinizi dışınıza çıkaracağız. Tüm özgürlüklerinize müdahale edeceğiz. Kılık kıyafetiniz, ibadetiniz, düşünceniz, diliniz, yazınız her türlü yaşam tarzınız, ezanınız, Allah’a inanma ve teşekkür şekliniz sizin dediğiniz gibi olmayacak; biz ne istersek o şekilde olacak vs. CHP, bunları söyleyerek oy isteseydi, halkın çoğunluğundan destek alıp, iktidara gelebilir miydi? Yoksa CHP bu topraklardan baltayla, satırla, sopayla kısaca ele geçen ne imkân var ise onunla mı kovalanırdı? CHP millete gidip, ben ezanınızı, inancınızı, hocanızı, âlimlerinizi katledeceğim, Kur’anlarınızı toplatıp yakacağım, mağaralara gömeceğim, camileri ahır edeceğim; sizi siz olmaktan çıkarıp, düşmana benzeteceğim dese idi Allah yoluna baş koymuş hangi imanlı vatandaşımız: “Ohhh! Ne iyi edersiniz! Siz nerde kaldınız? İyi ki geldiniz” derlerdi ve bunları iktidar ederdi…

İşte bunun için ta en başında; baskı ve dayatma neticesi olarak, tek parti olmanın verdiği avantajla oturup, nasıl milleti razı ederiz, oyları ile iktidar olabiliriz diye kafa yormamışlardır. Bu durumda proje üretmek, kafa yormağa gerek kalmamıştır. Ellerinde alternatifi olmayan tek parti avantajı ile millete tercih fırsatı vermeden, iktidar olarak, bin küsur yıllık inancımızda köklü değişiklik yaptılar ve tarihimizin gerçeklerini unutturdular. Tek parti imkânı ve baskısı ile açığa vuramadıkları asıl niyetlerini; dini tahrip etme işini gerçekleştirmiş oldular. Bunun için; oturup, uzun uzun araştırma yapmaya, heyecan verici projeleri gerçekleştirmeye gerek yoktu.

Evet, CHP’nin siyasi geçmişinde genlerine bu kodlandığı için, kafa yormaz, proje üretmez, bütün Türkiye’yi kucaklayacak bir niyet ve söylemle ortaya çıkmaz; aman milleti kırmayayım, inançlarına dokunup üzmeyeyim endişesine kapılmaz. Zaten mukaddesatını yıkmak için, asıl niyetini gizleyerek, tek partili sistemle yapacağını yapmış, bundan sonramı milletin değerlerine sahip çıkıp, milleti razı etme yolunu seçecektir? Bunu CHP’nin yapması artık mümkün değildir. Genleri ve ilk baştaki gizlediği niyeti buna asla müsaade etmez. CHP’nin tavrı; gerçek niyetlerime sahip çıkarak; kıyıda dururum, değerlerinizi vururum, asli görevine devam etmektir. Başka şey beklemek; zürafanın file dönüşmesini beklemek gibi olur.

İşte CHP gerçeğine bir misal: 15 Temmuz alçaklığına, vatanı parçalama girişimine canıyla, kanıyla karşı koymuş vatanseverlere, demokrasi ve devletine, bayrağına sahip çıkmak için sokaklara dökülen yiğitlere “militan” demek gerçek kişiliğini ortaya koymaz mı? CHP’de eğer normal bir vatanseverin taşıdığı duygulara sahip olsa, 15 Temmuz Kahramanlarına hiç “militan” diyebilir miydi?

Sonuç: CHP diğer partiler gibi iktidara gelme mücadelesi vermemiştir. Asla iktidar için heyecan duyup milletin her kesimine hitap edecek projelerin kaliteli hizmete dönmesine çalışmamıştır. İnsanların inancını özgürce yaşaması için asla mücadele vermemiştir. Böyle bir karakterde olan bir parti zaten proje, yenilik ve hizmet peşinde olamaz. Ortaya çıkan şu: CHP hizmet için kurulmuş bir parti değildir; milletin karakterini ve kimliğini değiştirmek için kurulmuştur. Kuruluş amacına göre çalışmış ve neticesini de almıştır. Kalkıp, değişmelerini beklemek, proje üretmelerini, vatan millet yanında durmalarını, emperyalistlere karşı gerçek duruş sergilemelerini beklemek, kavaktan zeytin beklemek gibi olur. CHP elbette ki milli ve yerli hiçbir şeyi desteklemez, sevmez.  Milli ve yerli olanı da düşman beller.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vicdan 2018-01-20 01:05:45

CHP = CHDP olmustur. İşte Yılmaz Özdil’in Sözcü gazetesinde önceki gun yazdıkları:

“CHP kendi seçmenlerinden çalınmış bir partidir. İşgal altında bir partidir. Akp'yi iktidarda tutmak için organize edilmiş bir partidir. Alt kadrolardaki insanlar Atatürk Türkiyesi ve devrimlerini korumak için çırpınırken, partinin tepesine paraşütle indirilenlerin amacı, partiyi partisizleştirmektir, kimliksizleştirmektir. Ne yaparsak yapalım kazanamıyoruz duygusunu, yenilgiyi kanıksama duygusunu, Atatürkçü seçmenin zihninde kökleştirmektir. CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir...”

Hep böyle oluyor. CHP, AK Parti ile Erdoğan ile uğraşırken başına kötü bir şey geliyor.

Avatar
Hüseyin ZAVALSİZ 2018-01-20 09:36:21

Dört olağanüstü, iki olağan kurultaydan çıkmayı başaran Kılıçdaroğlu’nun siyasetteki tek başarısı sayılabilir bu. Sekiz yıllık genel başkanlığı döneminde hiç seçim kazanamadı Kılıçdaroğlu. Partisinin oyunu da artıramadı. Hakkını teslim etmek lazım en azından CHP kurultayi ni galibiyetle çıkıyor. Buradan delegelere seslenmek istiyorum tezahuratlarinda Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı diye tempo tutacaksınız en azından kurultayda bari o heyacanla yaşasın tabi kazanırsa kurultayı. Boyle genel baskanlarda anca partilerinin kurultaylarinda zafer kazanirlar ama halkın gönlünde yer edinememislerdir. Mütemadiyen kaybetmeye mahkumdurlar.

Avatar
Ahmet 2018-01-20 15:05:30

Allah razı olsun Çok güzel

banner623

banner624