Bu günleri de gördük şükür. Aklıselim neyi gerektiriyorsa oraya doğru evriliyoruz. Düşmanları çatlatmanın en ucuz ve garantili yolunu bu millet buldu şükür. Geçen yıl FIRAT KALKANI barış harekatında temelleri iyice sağlamlaşan bu ittifak Afrin ZEYTİN DALI barış harekatı ile iyice kendini belli etti ve cumhur yüzde 90 gibi bir oranla ittifak ederek bu vatanı kurda kuşa yedirmeyiz arkadaş dedi.

Cumhur ittifak ettikten sonra dünyanın en yüksek teknolojili silahı bile bize bir şey yapamaz artık. Bir ölen bin dirilen millet olduğumuz zaten tescilli. Son yüzyıl içerisinde yaşanılan olumsuzluklar neticesinde sağa sola yalpalasak da şükür yeniden dengemiz yerine oturdu.

Bu ittifak sadece ülkemizin iç meselesi olarak elbette görülmemeli. Dünya mazlumları ve inim inim inletilen ümmetin kurtuluşu da bu birlikteliğe bağlı. Bir araya gelerek kenetlenip bir olunca emri bil maruf ve nehyi anil münkerde yaparak ibadette etmiş oluyoruz.

Elbette nifakçılar boş durmayacak  ve birlik ve bütünlüğümüze helal getirecek işler peşinde koşacaklar. Uyanık olmak gerekiyor. En alt kademeden en üst kademeye kadar bu ittifaka gönül veren ülke sevdalıları kurulacak her tuzağa karşı uyanık olmalı ve oyun kurucuların oyunlarını bozmalıdır.

Önümüzdeki günler cumhur ittifakının zor ve çetrefilli günleri olduğu bilincini her bir fert ön kabul ile içselleştirmeli ve sağdan soldan gelecek çatlak patırtılara da kulak asmamalıdır.

Münafık karakterli insan görünümlü yaratıklar dün olduğu gibi bu günde mebzul olarak en yakınlarımızda ve en küçük bir hatamızın da peşinde gece gündüz uyanık olarak bizi takip ediyor. Bu gerçekliği hiç göz ardı etmeyelim diyorum. 

   Tarih tekerrür ediyor anlayana…

Yakın tarihini bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen bu gerçekliğe rağmen aydınım diye geçinen bayağı bir insan var aramızda. Son zamanlarda TRT de fenomen olup izlenme rekorları kıran tarihi dizilerden oldukça rahatsız olan bu güruh eskisi kadar gür çıkmayan cılız sesleri ile  bu  gidişi durdurun naraları  atıp  duruyor.

Özellikle cennetmekan Abdulhamid’e kızgınlıkları çok mu çok. Günümüzle nerede ise bire bir tarihin tekerrür ettiğinin farkındalığını oluşturarak toplumda uyanmaya sebep olduğu için bu dizi şimdi onların ana hedef tahtası.

Lise yıllarımda kızıl sultanlığı ve ülkeyi terk etme hamleleri olan bir hain (!) olarak tanıdığımız ulu hakanımızı diziyi izledikçe ne kadar da kötü tanıtılmış diyoruz. Eski tarih kitaplarımızda hala böyle yazdığını da biliyorum.

Çok şükür bize öğretildiği gibi olmadığının bilinci ile yetiştik ama PAYITAHT dizisinde izlediklerimiz gerçekten bugünle öyle içi içe ki gerçekten tarih tekerrür ediyor.

Son bölümdeki basına müdahaleyi içimizdeki hainlerin  öyle bir satışları var ki ,sanki hırsızın hiç suçu yok. Dostlar aklımızı başımıza alarak iyice düşünme vakti. Düşman taktikleri farklı da olsa her zaman aynı ve zayıf yanlarımızı kollar. O günde bu günde fark etmez. Zayıf tarafımızdan kaşınır dururuz.  O gün İT ciler vardı bu günde başka ciler var. Kafa aynı kafa sadece ihanete çalışır ve ülke ve millet adına da hiçbir hayırlı hizmette de imzaları olmaz.

Cennetmekanın okuyup adam olsunlar diye özel bütçeden bin bir fedakarlıkla  yurt dışına yolladığı  gelecek vaat eden gençler, gavuristanda zerk edilen zehirin etkisi ile  ülkelerine döndüklerinde  birer ihanet elemanı olmuşlar ve ülkelerine yapmadıkları hainlik de kalmamış.

Her uzatılan dost eli ve zeytin dalı karşılığında küfrün tek millet olduğu gerçeği ile karşılaşılmış. Düşman önceleri gizlice saman altına yürüttüğü suyun semeresini görünce bu kez top yekün saldırıya geçmiş.

Bugünü anlatır gibiyim dostlar değil mi?

Tarihin tekerrürlerinden ders almayan topluluklar köle olmayı ve sömürülmeyi  hakkeder. Bu  evrensel gerçekliğe göre , aklı başından fersah fersah kaçmış aklı kaçıklar , lütfen aklınızı başınızın içine alın ve iki ellerinizi şakaklarınız arasında sıkıştırarak düşünün. Yoksa cezanız sadece burada kesilenlerle kalmaz. Ebedi aleminizi cehennemde geçirmek zorunda kalırsınız. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Yakın dostum Mehmet Ali Gökçe beyin sevgili babası  Zeki Gökçe amcamız hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rabbim rahmeti ve mağfireti ile muamele etsin sevenlerine sabrı cemil nasip etsin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin ZAVALSIZ 2018-02-24 00:48:29

Yazarımıza tamamen katılıyorum. Kalemine ve gönlüne sağlık.