Bu milletin kutsalı yukarıdaki başlıkta toplanır. Din-devlet –millet ve vatan.Mesele bu olduktansonragerisi teferruat. Maraş harbinde abdal Halil ağanın meşhur cevabını tekrar hatırlatarak yazmaya devam edeceğim.

 Ermeni komitacı başı Maraş’ımızı işgale gelen Fransız gavuru için abdal Halil ağaya davul çalarak duyuru yapması için yüklü bir para teklif eder. Halil ağanın cevabı anında ve çok net olur. Davulumun içini altınla doldursan bile bu tokmak bir kere dahi davula vurmaz.

Bu millet bu işte. Sayısız örnekleri tarihimizin altın sayfalarında ve altın harflerle yazılı duruyor. Karartsalar görmeseler ve göstermeseler de altın parlaklığı ile gözleri kamaştırmaya devam ederek körleri sağırları yola getirmeye devam edecek.

AfrinHarekatı’nda bugün bir haftası doldu. Kimin ne mal olduğu da bir, bir çıkmaya başladı. Dost düşman giderek daha netleşiyor. Beden dilleri ile söyledikleri örtüşmeyen bir sürü puşt var etrafta. Yerlisi ile yabancısı ile sürüsüne bereket diyemeyeceğim.

Bir kez daha şapa oturduklarında Hanya’yı Konya’yı daha iyi görecekler. Görecekler ki, eski Türkiye yok. Bizim nesil için eski günlerimizi hatırlatmaya gerek yok aslında ama, gençlerin yakın tarihi çok iyi okuyarak üzerimizde oynanan oyunları öğrenmesi gerekir.

Allah demenin suç olduğu,yerli ve milli olmanın gericilik olduğu günleri unutmamalıyız. Devri Tayyip ile o günler gerilerde kaldı. Zaten koparılan fırtınalar hep bu uyanışımızdan. Başımıza örülmek istenen çoraplar aba altından gösterilen sopalar vs hepsinin ortak sebebi milletimizin uyanarak kendine gelmesinden.

Çok şükür ki, uyandık ve dünyayı kana bulayanlara dur deme gücüne de kavuştuk. Yenilen herzeleri bir bir yüzlerine tam alınlarının ortasına kurşun sıkar gibi patlatıp duruyoruz.

Düne kadar güney sınırımıza güvenli bölge teklifimize Fransız olan Amerika bugün güvenli bölgeyi konuşalım diyor. Ancak sözün neresinden çıktığını anlamak zor olduğu için bu söylemler güven vermiyor.

Avrupa ülkeleri bir şöyle bir böyle çatlakları tamir edelim derken gaf üstüne gaf yapa dursun, içerideki gafillerimiz laf üstüne laf ede dursun ordu-millet el ele verdiği sürece havlama seslerinden rahatsız olsak bile kilitlendiğimiz hedefe ulaşmamızı kimse engelleyemez.

Kendini yönetmektenaciz Yunan bilefırsatı bulduğu anda yunan olduğunu hatırlatıyor. Bu bile yedikleri narkozun etkisi ile uyuyanlarımızı uyandırmalı. Ya Halkını katleden Suriye’ye ne demeli. Yıllardır vatandaşı olarak kabul dahi etmediği ezeli düşmanı ile kol kola bizim üzerimize gelme cüreti gösteriyor.

İran Rusya fark etmez buldukları ilk fırsatta diğerleri gibi üzerimize saldırmakta diğerlerini aratmazlar. Buna uzak yakın fark etmez başka ülkeleri ilave etmek mümkün. Nerede ise hep beraber ayağımızın tökezlemesi bekleniyor. En küçük bir sarsıntımızda üzerimize hep bir olup çökecekler.

Bir olmak birlik olmak ve birbirimize kenetlenerek güç birliği içinde olmamız elzem. Birlik  olmamanın pişmanlığını çeken Ortadoğu halklarının hal-i pür melalinden ibret almak gerekiyor. Tarihin tekerrür ettiği günlerdeyiz. Ders almadan yapacağımız bir yanlışın bedelini sadece canımızla değil her türlü değerimizi kaybederek ödeyebiliriz. Bana bir şey olmaz kolaycılığı veya bir Türk dünyaya bedel hamaseti yerine aklımızı kullanalım.

Dostun düşmanın iyice ayrışarak belli olduğu bu günlerde dostlarımızı iyi belleyerek, onlarla birlikte daha emin adımlarla kızıl elmamıza yüce ufuklara yol arkadaşı olalım. Evvel refik badel tarik. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin ZAVALSİZ 2018-01-27 00:46:20

ALLAH tan sayın Erdoğan gibi bir Liderimiz var. Metin Feyzioğlu nu takdir ettim bu sefer Türk milleti adına bildiri yayınlayan çakma 170 aydina i bildiriyi TBMM ne değil kandıle Suriye'ye, PYD, ye göndermeniz gerekirdi diyerek haddini bildirdi. Böyle olunması lazım herşeye muhafelet olunmaz. Doğru ya Doğru denmesi lazım. ALLAH im Zeytin Dalı operasyonunu Muzaffer eylesin.

Avatar
Hüseyin ZAVALSİZ 2018-01-27 00:47:53

ALLAH tan sayın Erdoğan gibi bir Liderimiz var. Metin Feyzioğlu nu takdir ettim bu sefer Türk milleti adına bildiri yayınlayan çakma 170 aydina i bildiriyi TBMM ne değil kandıle Suriye'ye, PYD, ye göndermeniz gerekirdi diyerek haddini bildirdi. Böyle olunması lazım herşeye muhafelet olunmaz. Doğru ya Doğru denmesi lazım. ALLAH im Zeytin Dalı operasyonunu Muzaffer eylesin.

Avatar
Fatih ersöz 2018-01-27 22:45:10

Hocam güzel konulara değiniyor ve haklı olarak yanlışlardan uzak durmamızı tavsiye ediyorsun.Kaleminize kelamınıza yüreğinize sağlık

banner624