Cumhuriyet paçavrasından Zeynep Oral, Gönül Saray adlı bir bayanın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e hitaben kaleme aldığı bir mektubu yayınladı.  

Gönül Saray'ı, uyanık Zeynep Oral yazısının başında, “WINPEACE” (Türkiye-Yunanistan Kadın Barış Girişimi) çalışanları” olarak tanıtıyor.

Gönül Saray'ın kim olduğu ise yazının sonunda açıklanıyor. 

  1. Dönem Amasya CHP milletvekili…

Türkiye Yunanistan Kadın Girişimi çalışmasından Gönül Saray'ın Müslümanlara ve Diyanete nasıl baktığını anlamamak için ahmak olmak gerek.

Türkiye'de başörtülü ve başörtüsüz CHP'li olmayan kadınlarla iletişime geçip barış ortamını hazırlama becerisi olmayan CHP'li Gönül, Yunanlı kadınlarla coğrafyaya barış getirme düşüncesinde olacak kadar saftirik…

Anadolu'da gözü olan, hak iddia eden, Ermenistan ve Bizans hayali kuran Yunan Kadınları ve barış…

İlginç doğrusu…

Yunan kadınlarıyla barış geleceğine bu memlekette inansa inansa bu topraklarda devlet kurma hayali olan Ermeniler ve Bizans artıklarından başka kimse inanmaz.

Demek ki Gönül, buna inananlardan…

Yine de bizden hatırlatması ayıdan post, düşmandan dost olmazmış ama tabi burada Gönül'ün dost ve düşman bağlamında nerede durduğu da önemli.

Mektubu okuyup da ağlamamak neredeyse imkansız.

Ağlamamak nasıl mümkün olsun.

Türkiye'de aynı topraklarda yaşadığımız halde bu kadar bağnaz bu kadar zurnanın zırt denen deliğinden bakan ve gerçekleri ters yüz eden birinin yetişmesine ağlamaktan başka ne yapılabilir ki…

Hanımefendi ne kadar hünerli olduğunu ortaya koyma babından bir güzel bağlama çekmiş. Şu kadar dil biliyormuşmuş da şu kadar camiyi dolaşmışmış da Kocatepe Camiinde erkeklerle namaz kılmışmış da… falan filan.

Anladığımız Gönül Saray'ın ibadet etmekten alnı çatlamış. Allah kabul etsin ibadetlerini de şu dil falan meselesine insan takılmadan edemiyor.

3 dil biliyormuş Gönül Saray…

Gönül Saray 3-4 dil bilen Ak Partili bayan vekilleri, üniversitede okuyan başörtülüleri, dil bölümünde okuyan inançlı çocukları, meclisten attıkları Merve Kavakçı'yı, daha dün yeni bir galaksi bulup adını tarihe yazdıran başörtülü Burçin Mutlu Pakdil'leri görmüyor olmalı.

Bu Cumhuriyet ve CHP taifesi okullarda özellikle İmam Hatiplerde okuyan ve Üniversiteye devam eden milyonlarca başörtülü kızı, kocalarına diplomalı hizmet eden köleler sanıyor olmalılar ki her fırsatta kendi eğitimlerini ön plana sürüyorlar.

Gönül mektubuna devamla diyor ki, “Kız çocukları evlendiriliyormuş da Diyanet neden suskun kalıyormuş?” Oysa Diyanet kaç kez bu konuda açıklama yaptı ama duymayınca Gönül Saray ve Cumhuriyet duymuyor işte.

Gönül Saray, “Doğma ve hurafelerden cesurca ayıklayacak, bu ülkenin erkek ve kadınıyla, tıpkı savaşta ve tarlada yaptıkları gibi omuz omuza yükselmesini cesaretlendirecek çok yürekli başkanlar ve yönetimine ihtiyacımız var” demiş.  

Bu sözleri gırtlağına kadar dogmalara boğulmuş CHP milletvekilinden duymak tuhaf doğrusu. Eleştirdiği Müslüman mahalle bırak dogmayı Amerikalı Fetullah'ın dahi gözünün yaşına, Gönül Saray'ın sevinç çığlıklarına rağmen temizledi attı.

Kadınıyla erkeğiyle omuz omuza savaşanlar konusu da tuhaftı doğrusu. Gönül sanıyor ki CHP'li kadınlar çok okumuş 3 dil biliyorlar ve cepheye de çok dil bilenler erkeklerinin yanına koşarak giderler.

Herkes biliyor vatan savunması ilimden çok iman ve yürek işi.

15 Temmuz'da da sokakta olan 3 dil bilen Gönül ve CHP'si değil yine küçümsediği Diyanet ve gönül erleri ile birlikte başı açık veya örtülü kadınıyla erkeğiyle Diyanet'in yanında saf tutmuş millet idi. 

Gönül Saray mektubunun sonunda Diyanet'i seferberliğe çağırmış ve bir güzel de IŞİD uyarısında bulunmuş.  

Aman Gönül Saray! Sen orada dur. Biz burada duralım. Sen ve milletvekili olduğun CHP ile bütünleşmenin yolunun dinden, namustan, vatan ve milletten vazgeçip tüm insani duygulardan arınmakla mümkün olduğunu biz 90 yıldır çok iyi tecrübe ettik.

Biz ne kadar dinimiz ve değerlerimizden vazgeçmeyip milletçe vatanımıza sahip çıkarsak sizin gözünüzde en fazla IŞİD'çi oluruz.

Sağlık olsun ne diyelim! 

Eskiden örümcek kafalıydık. 

Yarasa idik. 

Yobaz idik. 

IŞİD'çi olabildikse gözünüzde ne mutlu.

Ne de olsa Amerikan'ın senin gibi insanlar Müslümanlara saldırsın diye kurduğu bir örgüt IŞİD.

Amerika kurmuşsa size göre büyük bir makam IŞİD'çi olmak. 

Ne mutlu bizlere ki artık yarasa değil IŞİD'çiyiz.

Hele bu mektubu bir de PKK ve DHKP-C ile omuz omuza mücadele içinde olan CHP'ye mensup bir demiyor mu?

Gel de deli olma arkadaş!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.