09 Ağustos 2018 Perşembe 14:51
AÖF sınavı ne zaman?

Yüksek öğrenimine açıktan devam edenler için 2018/19 AÖF sınavlarına az süre kaldı. Eğitimlerine devam etmek için merakla beklene AÖF sınav tarihleri açıklandı. Güz ve yaz dönemi olarak ikiye ayrılan açık öğretim sisteminden yetersiz puan yada not ortalamasını yükseltmek isteyenler için de bu 2 dönem haricinde ara dönemlerde de yapılan sınavlara katılabilir. İşte AÖF sisteminin tüm detayları.

AÖF kayıtları ne zaman başlayacak? sınav tarihleri ve kayıt yenileme nasıl olacak? diye merak edilip internette aratılan konu ile ilgili detaylı bir haber hazırladık. Merak ve heyecanla sınav yerlerini ve tarihlerini merak eden AÖF adayları hummalı bir şekilde çalışıp kariyer yapmak, bilgisini ve kültürünü geliştirmek için yarış içine girerler. çağımızda eğitimin önemi anlaşılmış eskisidnen daha çok yatırım ve alaka içinde olmuştur. Maddi imkansızlık yada eski dönemlere ait anlayışlar bir tarafa bırakılmış ve artık eğitim dönemine girilen bir ATürkiye'ye doğru kanat açılmıştır. Eğitimini yarıda kesen yada sonradan okuma hevesi gelen eğitimin önemini anlayanlar için AÖF Açık Öğretim Fakültesi tabiri caizse imdada yetişen bir kurum oldu. yaş sıırlaması olmayan bu eğitim kurumunun amacı kültürlü medeni nesiller yetiştirmek olduğu kadar çalışan kesiminde eğitimlerini tamamlamayı amaçlamıştır.

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Anadolu üniversitesi 2018 - 2019 AÖF kayıt yenilemeleri 24 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 05 Ekim 2018 cuma günü sona erecek. Yani toplamda 12 gün sürecek.

Not: ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

2018 - 2019 AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 24 - 25 Kasım 2018
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 12 - 13 Ocak 2019
Bahar Dönemi Ara Sınavı 13 - 14 Nisan 2019
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25 - 26 Mayıs 2019
2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 20 Temmuz 2019

AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?

Anadolu Üniversite tarafından yayımlanan sınav takvimine göre 2018 AÖF üç ders sınav 21 Temmuz'da yapılacak. “Üç Ders Sınavı” notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile “Üç Ders Sınavı” notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir.

2018 AÖF (ÜÇ) DERS SINAVI SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Sınava katılım gösteren öğrenciler AÖF 3 (üç) ders sınav sonuçlarını, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin (AÖF) resmi internet sitesi olan https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx linkini tıkladıkları takdirde karşılarına çıkan ekranda sahip oldukları ‘’e-Posta adresi’’ ya da T.C Kimlik Numaraları ve şifrelerini girdikleri zaman sınav sonuçlarını öğrenme imkanı elde edebileceklerdir. Öte yandan sınav sonuçları yalnızca ‘’AÖF Öğrenci Girişi’’ sayfasından açıklanmakta olup, sonuçlar öğrencilerin adreslerine postalanmayacaktır.

AÖF SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Öğrenciler https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim-sonuclar adresinden e-posta adresi veya tc kimlik numarası ve şifrelerini girerek AÖF final sınav sonucunu öğrenebiliyorlar.

AÖF SINAV YÖNETMELİĞİ

Bir dönemde her ders için bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır. Sınavlar; çoktan seçmeli, açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış ve eşleştirme gibi farklı tip sorular içerebilir. Bununla birlikte dersin özelliğine göre ara sınav; yazılı, sözlü, ödev, uygulama, proje ve benzeri ölçme-değerlendirme araçlarıyla da yapılabilir. Sadece dönem sonu sınavı yapılan proje gibi derslerde, parçalı sınav uygulanır. Parçalı sınavların birleştirilmesiyle dönem sonu sınav notu oluşturulur ve bu notun, başarı notuna katkısı %100’dür. Ara ve dönem sonu sınavlarının tarihleri ve uygulama esasları, ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir ve öğretim yılı başında akademik takvimle birlikte ilan edilir.

En fazla üç dersten başarısız olan ve Senato tarafından belirlenen Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri üç ders sınav hakkı uygulama usul ve esaslarındaki koşulları sağlayan öğrencilere; bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra, bu derslerden bir kez sınava girme hakkı verilir.

Son Güncelleme: 09.08.2018 15:47
Anahtar Kelimeler:
AÖF Sınavı Ne Zaman?
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.