Arşiv: git
ARA


 
Gezi Parkı Destekçileri İddianamede
 10.06.2013 00:00
Gezi Parkı eylemlerine destek veren yapılar 28 Şubat iddianamesinden çıktı. Post-Modern darbenin finansörleri ve sivil ayağı olarak bilenen yapıların süreçte Genelkurmay Başkanlığı ve Harp Akademileri Komutanlığı Konferans salonunda bir araya gelerek gizli toplantılar gerçekleştirdikleri belgelendi.

ASLAN DEĞİRMENCİ

 “Harp Akademileri Komutanlığı Konferans Salonu (02 mayıs 1997) katılanlar listesi” başlıklı 02 Mayıs 1997’ de gerçekleştirilen darbe toplantısına katılanların listesine yer verilen belgede, başı çeken yapıların Rotary2420, TÜSİAD, TİSK, ADD, DİSK ve ÇYD olduğu görülüyor.

Mahkemeye marş marş!

Söz konusu belgede katılan kişilerin adı, görevi ve kuruluşun bulunduğu, kuruluş olarak TİSK, TÜSİAD, Atatürkçü Düşünce Derneği, DİSK, Çağdaş Eğitim Vakfı, Ticaret Odaları, Rotary 2420, Barolar, Üniversitelerden kişilerin olduğu belirtiliyor. Söz konusu belge hakkında savcıların, 348 kişinin daha adına ulaştığı, isimlerin iddianamenin eklerinde yer verildiği belirtiliyor.

BÇG memuru itiraf etti

110 şüpheli arasında yer alan sivil memurlardan M.Ö.’in alınan ifadesine de yer verilen iddianamede, söz konusu belgeleri komutanların talimatıyla kendisinin hazırladığını itiraf ettiği görülüyor. Söz konusu ifadeyi özetleyen savcıların iddianameye şu notu düştüğü görülüyor: “M. Ö. şüpheli sıfatıyla alınan ifadesinde özetle;  BÇG de sivil memur olarak görevlendirildiğini ve çalıştığını, talimat üzerine CD5/BÇG/dokuman/foça/Atılla/brif.kat.doc isimli word belgesinden elde edilen Harp Akademileri Komutanlığı Konferans Salonu (02 Mayıs 1997) Katılanlar Listesi başlıklı belgeyi amirlerinin kendisine müsvette olarak verdiğini ve verilen emir doğrultusunda kendisinin yazdığını belirtmiştir. (Kls.37)”

Akademisyensiz darbe olmaz

“Genelkurmay Başkanlığı Konferans Salonu (28-29 NİSAN 1997) Katılanlar Listesi” başlıklı 1 sayfadan oluşan belgede, katılan kişilerin adı, görevinin belirtildiği, Ankara Üniversitesi Rektör, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Dekan, Dekan Yardımcıları, Müdür, Müdür Yardımcılarının bulunduğu 38 kişilik listeye yer verildiği de iddianamede belirtiliyor. 

 
 
 
 
 
    Ad Soyad
    Mesajınız
 
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...

Power Bank
Battaniye
Konuşan Bardak
Büyük Toptan
Sesli Seccade
Akıllı Saat
Orjin Krem
Nevresim
Taşınabilir Şarj


Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.