Allah, siyasetimizi menfaat için girenlerden korusun…

Allah, dostluğu, akrabalığı ve tüm ilişkileri menfaatten korusun…

Allah devletin kademelerini ve bütün mensuplarını menfaat denen virüse bulaşmışlardan korusun…

Allah, kalemi ve dilleri yalnız kendi rızası için konuştursun…

Allah, hesap gününü düşünmeyip, sadece ihtiraslarına yenik düşerek bir yerlere yalakalıklarla gelmeye çalışanlardan bu vatanı-milleti korusun!

Bir illet var ki; onun varlığı samimiyeti, sıcaklığı ve doğallığı öldürüyor. En önemlisi de Allah rızasını düşünmeyi öldürüyor... Göze girmekle hedefe ulaşmaya kilitlenmiş bir kişilik, asla Allah’ın rızasını düşünmez. Göze girme şirinliği ve cevval lığı arkasında, her türlü ihanetleri ve satmayı barındıran kişi bastığı kelleleri gizleyerek ve layık olanları çelmeleyerek yükselmeye çalışır…

Bu asalak ruhlular, her yerin bereketini huzurunu kaçırırlar, hiçbir yer fark etmez, hatta çöl bile. Cemaate girer, göze girme, önlere fırlama ihtirasına kapılır, hakikatin ve layık olanın önünü keser. Birisi gerçeği dile getirmeye çalıştığında: Haddini bil, sen kimsin ki gibi sözleri, küçük kişiliğinden yüksek voltajlı ses olarak çıkar, yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Onlar her türlü ortamı mutlaka lehlerine çevirirler… Daha çok bağırır, daha çok yırtınır, yol göstermeye kalkar, bariyer olur, protokol olur, kısaca durum ne gerektirirse o olur. Hedefe ulaştığında, içindeki gerçek kişilik ne ise o olur; vallahi çok tuhaf ve çirkin bir varlık olur. Göze girme yarışındaki kişinin, mevcut olduğu yerde, en yüksek mevki kim ise ona yaranma hastalığı mutlaka birden depreşir.

Evet, bu göze girme yalakalığı her ortam için huzur bozucudur.

Camiye bile girse, onun ruhundaki yalakalık, saftaki insanlar tarafından hissedilir; Allah için saf tutanların arasına çalı gibi girmiş olur. İbadeti farklıdır, çalışması, duruşu, bakışı, alışı, verişi, her şeyi farklıdır.

Ben yaptım… Ben dedim… Ben seçildim… Ben oturdum… Asla layık olana ve hakikate geçit verilmez!

Bu yalakaların akıllarına hiç gelmez; Allah için iş yapmak ve rızasını kazanmak. Hatta ölüm bile akıllarına gelmez. Makamı, tahsili ne olursa olsun, o yalakalık öyle küçültür öyle fark edilecek çirkinliğe düşürür ki o tipler aynaya bile bakmak istemezler; bilirler aynada ne göreceklerini… Tarih boyunca tüm ulvi gayelerde, atılacak güzel adımlarda, ileri sürülmesi gereken layık insanlara, bu hasta ruhlu insanlar hep engel olmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete hizmeti Allah için yapıyor ve milletin sevgisine layık olmak için... Ta belediye başkanlığından beri yola bu ruhla çıktı ve Allah’ta bütün yollarını açtı. Bazıları ise Erdoğan’ın gözüne girmek için yarış halinde... Erdoğan’a yol arkadaşlığı ve gayretler Allah için olsa idi; Erdoğan’ın zaferlere attığı imzalar çoğalacaktı. TEOG bile Erdoğan’ın bir sözü ile kalkıyor. Baştan kendileri bu arızayı fark edip ve çocuklara zulüm olmasın diye Allah için kendileri iptal etmeliydiler. Ne yani Erdoğan büyük meseleleri bırakıp, sizi daima kontrol mü etsin; yanlışı gördüğünde ise müdahale mi etsin. peşinden Herkes işini Allah için en güzel yapmalı! Milletin faydasına ne ise o adımı atmalı! asla hesap gününü unutmamalı! Bakanlık, Makam ele geçtiğinde ise şükür ile ve layık olma gayreti içinde hakkı ödenmeli! Göze girmek için değil, Allah için başarılar elde edilmeli…

Büyük bir talihsizlik; keşke Erdoğan istemeden herkes üstüne düşeni yapsa ve Erdoğan cesaretinde olsa. Erdoğan gibi canla başla Allah için, millet için çalışsa…

Erdoğan’ın gözüne girmek için yazan köşe yazarları…

Erdoğan’ın gözüne girmek için atılan manşetler, TV programları… Ah ihtiyaç duyduğumuz samimiyet! Ah! Allah ve hesap gününü unutmak!…

Süleymanoğlu gibi canla başla çalışanlar hariç, keşke Allah için yarış halinde olunsa ve Allah’ın razısı kazanılmaya çalışılsa… O zaman bütün başarılar ve zaferler bizimdir; eğitim olmak üzere bütün sıkıntılar samimiyetin önünde boyun eğmeye mahkumdur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Saniye gören 2017-09-25 11:38:20

Cok dogru bir tespit. Bu ve bugün zihniyetlerin ak partiye zararı cok büyük

banner623

banner624