Dolar (USD)
18.8316
Euro (EUR)
20.2315
Gram Altın
1133.857
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Almanların hezimeti manşetlerde

Almanların hezimeti manşetlerde

Eşcinsel sapkınlara verdiği destek sebebiyle büyük tepki çeken Alman Milli Takımı'nın kupadan elenmesi ülke manşetlerinde geniş yer buldu.0

02 Aralık 2022 15:39:05

Eşcinsel sapkınlara verdiği destek sebebiyle büyük tepki çeken Alman Milli Takımı'nın kupadan elenmesi ülke manşetlerinde geniş yer buldu.0

Eşcinsel sapkınlık (LGBT) için propaganda yapan Alman Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndan elenmesi, dünyanın pek çok ülkesinde sevinçle karşılandı. Almanlar ise şok halinde. Ülke medyası, takımın kupadan elenmesini manşetlerine taşıdı.

NTV Spor'da yer alan habere göre; Bild gazetesi "Utanç verici çıkış" başlığını kullanırken, 1 Aralık 2022'de, bir zamanlar büyük ve gururlu bir futbol ulusunun sonuna tanıklık edildiği belirtildi.

Dört kez Dünya Şampiyonu, üç kez Avrupa Şampiyonu olan Almanya'nın acı gerçekle yüzleştiğine işaret edilerek, 2018'in ardından 2022'de de gruptan çıkılamadığına dikkat çekildi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung, "Büyük bir futbol ulusunun kötü sonu" başlığıyla verdiği haberde, "2014'teki Dünya Kupası şampiyonluğundan bu yana işler kötüye gitti. Dünyanın zirvesine dönüş milli takım için sadece bir illüzyon. Katar'daki Dünya Kupası fiyaskosunun ardından birçok soru ortaya çıkıyor." ifadelerine yer verdi.

Tagesschau internet sitesi de "Dünya şampiyonluğundan sorunlu çocuğa" başlığını kullandı. Sitenin haberinde, 2014 yılında dünya şampiyonu olan Almanya'nın, üst üste ikinci kez gruplarda elendiği ifade edilerek, sekiz yılda dünya şampiyonundan sorunlu çocuğa düşüşün nedenleri ve rakamları okuyuculara aktarıldı.

B.Z gazetesi de "Lanet felaket" başlığını manşetine taşıdı. Gazete haberinde tüm bu yaşananların sorumluları olarak federasyon, teknik direktör ve milli takım oyuncularını gösterdi.

alman_00b12325c28dda95c6cafa71ae421e4a.jpg

'Bu bir fiyasko'

Süddeutsche Zeitung ise haberinde, "Büyük karmaşaya uyan sonuç" başlığını kullandı. Haberde Almanya Milli Takımı'nın hataları irdelendi ve bu kötü sonucun teknik direktör Hansi Flick'in geleceğinin sorgulanmasına yol açabileceği ifade edildi.

Eski milli futbolcu Holger Badstuber ise Almanya'nın Katar'daki Dünya Kupası'nda ilk turda elenmesine çok sert eleştirilerle yöneltti. "Stuber eurosport" adlı internet sitesi için yazdığı köşe yazısında Badstuber, "Bu bir fiyasko. Zayıf, utanç verici, değersiz, hayal kırıklığı." ifadelerine yer verdi.

LGBT PROPAGANDASI İÇİN ALMAN MİLLİ TAKIMINA BASKI YAPMIŞLAR haberi için tıklayın

Sol suryapı