Bayraktar TB3'de hedef 2022

Bayraktar TB3'de hedef 2022

Bayraktar TB3'e dair önemli bilgiler geldi. TB2'nin üst versiyonu olan yeni İHA'nın kısa pistlere iniş - kalkış yapabilmesi ve 2022 'de uçurulması planlanıyor.

22 Eylül 2021 14:27:16

Bayraktar TB3'e dair önemli bilgiler geldi. TB2'nin üst versiyonu olan yeni İHA'nın kısa pistlere iniş - kalkış yapabilmesi ve 2022 'de uçurulması planlanıyor.

Baykar tarafından geliştirilen insansız hava sistemleri hakkında görsel bir sunum yapan Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'e dair bilgiler verdi.

İlk uçuş için 2022'yi işaret eden Bayraktar, şunları söyledi:

"Bayraktar TB3 dediğimiz binlerce kilometreye uydu kontrolüyle gidebilen, Bayraktar TB2'nin biraz büyüğü bir anlamda Akıncı'nın da daha ufağı diyebileceğimiz gemiye iniş kalkış kabiliyetiyle özellikle kısa pistli gemilere iniş kalkış kabiliyetiyle öne çıkan ve dünyada pek benzeri olmayan bir silahlı insansız hava aracı sisteminden bahsediyoruz.

tb3_4ed3c31de729db4bacb991cfffaa4d1c.jpg

Kısa pistli gemilere iniş - kalkış yeteneği

Bir de Akıncı'dan sonra dünyanın da yönünü çevirdiği insansız savaş uçağımızı geliştiriyoruz. Bu insansız savaş uçağının da yine dünyadaki benzerlerinde bulunmayan aynen Bayraktar TB3'te olan asıl muharebe sahasında devrim olacağını düşündüğümüz özelliği kısa pistli gemilere iniş kalkış yapabilme kabiliyetinin olması.

TCG Anadolu gemisine konuşlanıyor

Bu iki platform Türkiye'de bulunan TCG Anadolu amfibi çıkarma gemisine konuşlandığında nasıl ki Azerbaycan Tek Vatan Harekatı'nda SİHA'larımız tüm dünya tarafından muharebe doktrininde 'bu büyük bir paradigma dönüşümüdür' diye basına yansıdıysa bu platformlarla birlikte de muharebe sahasında büyük bir devrim olacağımızı tahmin ediyoruz. 2022'de, İnşaAllah, Bayraktar TB3 ilk uçuşunu yapacak. 2023'e kadar da muharip insansız uçak sistemimiz yani insansız savaş uçağı dediğimiz projeyi yapmayı hedefliyoruz."

Yorumlar

 
Advertisement Advertisement Advertisement