Dolar (USD)
18.6345
Euro (EUR)
19.3299
Gram Altın
1052.095
BIST 100
4974.27
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başka Erdoğan: Kültür ve Cemevi Başkanlığı'nı kuruyoruz

Başka Erdoğan: Kültür ve Cemevi Başkanlığı'nı kuruyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Alevi Bektaşi vatandaşlarımız için Kültür ve Cemevi Başkanlığı kuruyoruz" dedi.

07 Ekim 2022 14:45:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Alevi Bektaşi vatandaşlarımız için Kültür ve Cemevi Başkanlığı kuruyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahkulu Sultan Dergahı ve Cemevi'nde düzenlenen Cemevleri Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Sinsi niyetlerle milli birliğimizi bozmak için içeride ve dışarıda çalışan pek çok kişi olmuştur ama bu aşk ateşini söndürmeye kimsenin gücü yetmemiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alevi ve Bektaşi vatandaşlarının etrafında bir araya geldiği mekanların meselelerinin devlet nezdinde takibini ve yürütmesini yapacak kurumsal bir yapının kurulacağını bildirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Cemevlerinde erkan hizmetlerini yürütmekten sorumlu Alevi Bektaşi inanç önderlerinden talep edenlere, bu kurumsal yapı bünyesinde kadro verilebilecektir. Cemevlerinin aydınlatma, içme ve kullanma suyu, yapım, onarım, bakım giderlerinin karşılanmasıyla ilgili tüm sorunlar çözülmüş olacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kuracağımız Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, muhtarlıklara, derneklere, belediyelere, federasyonlara bağlı cemevlerinin yönetimini yürütecektir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen milli birlik beraberlik çalışması kapsamında, 1585 cemevinin ziyaret edilerek muhatapların dinlendiğini söyledi.

TT SOL
TT Sağ
Advertisement Advertisement