HB web masthead
Dolar (USD)
16.0799
Euro (EUR)
17.3017
Gram Altın
965.436
BIST 100
2375
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Fatih Çıtak Ortadoğu Barışı Bizim İçin Önemli

Fatih Çıtak Ortadoğu Barışı Bizim İçin Önemli

GENÇTÜMSİAD Genel Başkanvekili Fatih Çıtak Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi. Başbakan Davutoğlu'nun izlediği aktif ve başarılı dış politika sayesinde Türkiye'nin ekonomik büyümesinin devam edeceğini belirtti.

05 Eylül 2014 17:40:00

GENÇTÜMSİAD Genel Başkanvekili Fatih Çıtak Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi. Başbakan Davutoğlu'nun izlediği aktif ve başarılı dış politika sayesinde Türkiye'nin ekonomik büyümesinin devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletimiz iradesini ortaya koymuştur. Milletimiz ilk kez cumhurbaşkanını kendisi seçmiştir. Bu seçim bu sebepten ötürü büyük bir kıymet arz etmektedir. Bu vesile ile milletin seçtiği ilk cumhurbaşkanı olan sn. Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyi tebrik ederiz.
Başbakan adayı olarak belirlenen dış işleri bakanımız sn.Ahmet Davutoğlu beyefendiyi izlediği aktif ve başarılı dış politikalar sebebi ile takdir duyguları ile izliyorduk. Kendisi ve milletimiz için yeni hizmet makamının hayırlı olmasını temenni ederiz.
Siyaset ve devlet idaresinde ki istikrarın ne kadar önemli olduğunu bu on yıllık süreçte yakinen müşahade etmiş bulunuyoruz. Dolayısı ile ülkemizde siyasi istikrarın devam etmesi ekonomimizin gelişmesine ve ülkemizin kalkınmasına doğrudan etki edecektir. Güçlü ve ekonomik olarak özgür bir Türkiye için istikrarın devam etmesinden yanayız.
Filistin ve tüm ortadoğu da yaşanan terör olaylarını orta doğu coğrafyasında yaşayan ve ticaret yapan iş adamları olarak endişe içerisinde izlemekteyiz. Yaşanan olaylar binlerce masum sivilin hayatını kaybetmesine yol açmakta ve bölge ticaretini ciddi olarak sekteye uğratmaktadır. Uygulanan devlet terörlerinin ve yapılan darbelerin son bulmasını , orta doğu coğrafyasını sükunete ve huzura kavuşmasını canı gönülden temenni ediyoruz. Bu münasebet ile sivilleri katleden ve masum insanlara zulüm uygulayan ülkeleri ise şiddetle kınıyoruz.
Filistin de sağlanan ateşkes ve yapılan antlaşma Filistin açısından son derece sevindirici olmuştur. Doğru bir dış politika ile bu sürece katkıda bulunan ülkemiz siyasilerini ve diplomatlarını da tebrik ediyoruz. Filistin artık uluslararası camiada dahi devlet vasfını kazanmıştır. Bu gerçeği ne dünya ülkeleri ne de Birleşmiş Milletlerin görmezden gelmesi mümkün değildir. Aksi uygulamalara devam ettikleri takdir de kendilerini tüm dünya ve tarih önünde yanılgıya düşmüş ve yanlış fillere imza atmış vaziyette bulacaklardır
Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement