Dolar (USD)
18.4596
Euro (EUR)
17.7256
Gram Altın
964.703
BIST 100
3265.64
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
HB web

Filistin'e karşı çifte standart

Filistin'e karşı çifte standart

Filistin Başbakanı Iştiyye, işgalci İsrailin saldırıların maruz kalan Filistinliler için uluslararası topluma "çifte standardı" durdurma çağrısında bulundu.

07 Ağustos 2022 19:22:19

Filistin Başbakanı Iştiyye, işgalci İsrailin saldırıların maruz kalan Filistinliler için uluslararası topluma "çifte standardı" durdurma çağrısında bulundu.

ilistin Başbakanı Muhammed Iştiyye Ramallah'taki başbakanlık binasında, İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında basın toplantısı düzenledi.

Iştiyye konuşmasında, uluslararası topluma "çifte standardı" durdurma çağrısında bulundu.

Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırılarına ve Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskınlara işaret eden Iştiyye, saldırı ve baskınların yaklaşan İsrail seçimlerinde rakip partiler için propaganda aracı olduğunu söyledi. İştiyye, "Filistin halkı kapsamlı ve sürekli İşgalci İsrail saldırısına maruz kalıyor." dedi.

"Gazze'ye karşı her yıl yenilenen bu saldırganlığın derhal durdurulmasını" isteyen Iştiyye, Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) sunulan dosyalara Siyonist İsrail'in işlediği bu suçların da ekleneceğini aktardı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini (BMGK) Filistin halkına koruma sağlanması için "ciddi ve uygulanabilir bir karar almaya" çağıran Iştiyye, Filistin yönetimi olarak BMGK'nin kınamaktan daha fazlasını yapmasını istediklerini söyledi.

Iştiyye ayrıca, insan hakları meseleleri, uluslararası krizler ve çatışmalarla mücadelede uygulanan çifte standart politikalarından muzdarip olduklarını sözlerine ekledi.

İşgalci İsrail Gazze'ye yönelik saldırıda yine sivilleri hedef aldı

İşgalci İsrail'in İslami Cihad'a ait noktaları hedef aldığı gerekçesiyle 5 Ağustos'ta başladığı abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları havadan ve karadan devam ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne üçüncü gününde devam eden saldırılarında 32 kişiyi katledilirken yaralı sayısının 275'e yükseldiği bilgisi paylaşıldı. .

Gazze'ye yönelik saldırılar devam ederken, fanatik Yahudi yerleşimciler bugün, İsrail polisinin eşliğinde gruplar halinde Meğaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya baskın

Kaynak: Yeni Şafak

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement