Dolar (USD)
23.3544
Euro (EUR)
25.1675
Gram Altın
1473.264
BIST 100
5626.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
ziraat katılım web

Ümraniye Belediyesi her gün 7 bin kişilik gönül sofrasını evlerde kuruyor

Ümraniye'de 7 bin kişilik iftarlık her gün evlere tek tek paketlenip götürülüyor.

Ümraniye Belediyesi her gün 7 bin kişilik gönül sofrasını evlerde kuruyor
29 Mart 2023 16:05:58

Ümraniye'de 7 bin kişilik iftarlık her gün evlere tek tek paketlenip götürülüyor.

Ümraniye Belediyesi bu yıl, iftar sofralarını deprem bölgesi olan Kahramanmaraş Onikişubat’ta kurdu. Her yıl ilçenin çeşitli yerlerinde kurulan iftar çadırlarını deprem bölgesinde kuran Ümraniye Belediyesi ilçede ihtiyaç sahibi aileleri de unutmadı.

Her gün 7 bin kişilik iftarlıklar özenle hazırlanarak belediye ekipleri tarafından ailelere ulaştırılıyor. Ayrıca, iftara yetişemeyen vatandaşlara da metro istasyonlarının girişlerinde kumanya ikramında bulunuluyor. Başkan Yıldırım, “İnşallah depremin yaralarını en kısa zamanda sarar ve özlediğimiz o iftar sofralarını yeniden kurarız” dedi.

WhatsApp Image 2023-03-29 at 16.04.46_ed2ec74c46e29796eb256cad6e3eb2b4.jpeg

Ümraniye Belediyesi, 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından bu yılki iftar sofralarını afet kardeş şehri olan Kahramanmaraş Onikişubat’ta kurdu. Her yıl ilçe genelinde kurulan iftar çadırlarını deprem bölgesinde kuran Ümraniye Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerini ise yine unutmadı.

Belediye ekipleri ihtiyaç sahibi 7 bin kişiye geçtiğimiz her yıl olduğu gibi iftariyelik ulaştırmaya devam ediyor.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın selamıyla ziyaret edilen ailelere; kavurma, pilav, baklava, zeytin, beyaz peynir, kaşar peyniri, reçel, hurma ve kolonya ikram ediliyor.

Ümraniye Belediyesi ayrıca, iftar saatinde evine yetişemeyen vatandaşlar için de metro istasyonlarının girişlerinde kumanya dağıtıyor. Vatandaşlar paket içerisinde yer alan sandviç, meyve suyu, su ve hurma ile iftarlarını açıyor.

'Ümraniye Belediyesi olarak tüm iftar organizasyonlarımızı Onikişubat’a kaydırdık'

Başkan İsmet Yıldırım yaptığı açıklamada, “Maalesef bu yıl buruk bir Ramazan yaşıyoruz. Yaşadığımız depremler hepimizi derinden sarstı. Ümraniye Belediyesi olarak tüm iftar organizasyonlarımızı Onikişubat’a kaydırdık. Ramazan’ın ilk iftarını da orada Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle afetzede kardeşlerimizle gerçekleştirdik. İki yıldır pandemi, bu yıl da Kahramanmaraş Depremleri’nden dolayı Ümraniyeli komşularımızla bir araya geldiğimiz iftar sofralarını kuramıyoruz. Biz de hemşehrilerimizin gönüllerini almak için bu sene de iftariyelik malzemeler hazırlayarak, iftar sofralarını evlere kuruyoruz. İnşallah depremin yaralarını en kısa zamanda sarar ve özlediğimiz o iftar sofralarını yeniden kurarız. Tüm komşularıma hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

TDV kurban
Advertisement Advertisement Advertisement