İfsât: Düzeni bozma, kargaşalık çıkarma, kargaşalık anlamında Arapça kelime...

Bir ibadet ya da hukukî işlemi olduğundan farklı bir duruma sokmak, bozmak, asli hüviyetinden uzaklaştırmak, başkalaştırmak, zıddına dönüştürmek.

İşgaller önce kelimelerde başladı.

İfsat cereyanı yürütenler kendine yabancı mankurt tipler oluşturdular. Bunları cemaat, oluşum, ideoloji, akım ve izm kavramlarıyla etiketlediler. Türkiye'de FETÖ, Kemalizm ( "Türk'ün dini" ), Irak'ta, Kesnizanîlik, DEAŞ, Suudi Arabistan'da Vehhabilik, Suriye'de Nusayrilik, Afganistan'da Taliban, Pakistan'da Tahir-ül Kadirilik, ayrıca Mealcilik gibi irili ufaklı onlarca grup, 'cemaat' sırasını, zamanını beklemekteler.

İfsat merkezi İsrail ve Vatikan

Son günlerde Adnan Oktar Örgütüyle ortaya çıkan bilgi, belge ve iddialar ifsat cereyanının geldiği son noktayı gözler önüne sermekte. Zinayı ibadete dönüştürmüş bir ifsat odağıyla karşı karşıyayız. Hiç şüpheye yer bırakmayacak şekilde belgelendiğinde cezasının İslam hukukunda recm ( taşlanarak öldürülme) olan bir suç, fiil, bu örgüte göre ibadet sayılıyor. Namazın farzlarından olan setr-i avret bu örgütün hiç umurunda değil, kadın ve erkekler karışık üryan bir şekilde 'namaz' kılıyorlar. Namazı da günde iki vakte indirmişler...

FETÖ'nün başörtüsünü furuattan sayması, kadın erkek yan yana, kadından 'imam'la namaz kılması, Haçlıların Müslümanların canlarına mallarına zarar vermediğini vermeyeceğini söylemesi bu örgütlerin tek merkezden yönetildiğinin en açık delillerinden biridir. Suudi Şeyhi'nin "İsrail ile savaşmak caiz değildir" çıkışıyla Adnan Oktar Örgütünün "İsrail sonsuza kadar yaşayacak, İsrail için duacıyız." söylemi bunun diğer bir delilidir. Irkçı Siyonist İsrail'i 'sevimli' ve 'otorite' gören bir zihniyetin 15 Temmuz'da ülkeye yaşattıkları ortada. Bir asırdır İslam dünyasının başına musallat olan Siyonizm işte bu ifsat odaklarını besliyor, onlardan besleniyor.

Peygambersiz bir İslam oluşturma peşindeler. Bundan dolayı sünneti inkâr ediyorlar, mezhep imamlarını aşağılamaya çalışıyorlar, Deizmin reklamını yapıyorlar.

Bundan başka bir de modernlik, çağdaşlık ve laik yaşam kavramlarıyla bu ifsat cereyanının müttefikleri var ki 80 yıldır her türlü melaneti sergiliyorlar. İrtica, köhnemiş fikir, yobaz, çağdışı, örümcek kafalı, çember sakallı, takunyalı, sıkmabaş benzeri kavramları topluma boca etmekteler. Kur'an - Kerim öğretimini yasakladılar, imam- hatipleri kapattılar. Daha 10 yıl öncesine kadar çocukların beyinleri yıkandığı gerekçesiyle 12 yaşından küçüklere camilerde yaz kuran kursları yasaktı. Kur'an-ı Kerim, Siyer-i Nebi ve Fıkıh derslerini laiklik ilkesinin aşındırıldığını ileri sürerek kaldırılmasını talep etmekteler.

Medyayı bu ifsatta çok kurnazca kullanmaktalar. Gayri meşru hayat, ' birlikte yaşama', Evlilik dışı ilişkiden çocuk sahibi olan anneye de 'bekâr anne' diyorlar.

İfsat çalışmalarını siyasi zeminde de yürütmek isteyenler, darbeleri en kestirme yol olarak gördüler ve kullandılar. Darbe süreçlerinden sonra bu yapıların kuvvetlenmesi tesadüfî değil elbette. FETÖ bu süreçlerden beslendi. Paslaştılar...

Kendini 'Kainat İmamı' gören şarlatan, Adnan Oktar Örgütünün elebaşını da 'Mehdi Yardımcısı' olarak pazarlıyor.

17-25 Aralık darbe girişiminde birlikte hareket ettikleri artık bir sır değil. ABD'de kurulan sözde mahkemenin muhbirleri de bunlar. Montaj kasetlerini grup toplantısında dinleten siyasi klik, ifsat cereyanın bir kolu.

15Temmuz'a 'tiyatro', 'kontrollü' demeleri, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o gece ortaya koyduğu dirayet ve cesareti küçümsemeleri, yok saymaları, tam aksini iddia etmeleri de bu ifsat faaliyetinin bir parçasıdır.

Mehmet Akif Ersoy bir asır öncesinden bu yapıların, oluşumların ortaya çıkardığı muzır tabloyu şöyle ifade diyor:

" İt yetiştirmek için toprağı gayet münbit
Bularak fuhş ekiyor salma gezen bir sürü it

Yürüyor dine beş on maskara, alkışlanıyor,
Nesl-i hazır bunu hürriyet-i vicdan sanıyor."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner623

banner624