Kızıl Elma İlahi Kelimetullah yolunda varılması gereken en uç noktanın adıdır. Kızıl Elma bir idealdir. Ruhumuzu özgür kılmak için bedeni özgürleştirme idealinin adı.

Fetih çağında ecdadımız, fethedilmesi gereken en uç noktayı “Kızıl Elma” diye idealleştirerek hedef koyuyordu. Dünyevi bir ihtiras ile değil, İlahi Kelimetullah davası için, adalet için, zulme engel olmak için Allah rızası için…

Emperyalist egemen güçlerin hâkimiyeti ele geçirdiği özellikle şu son yüz yıla bir bakın. Yüz yıldır dünyayı kendi menfaati için sömüren soykırım üstüne soykırım yapan, milletlerin birliğini dağıtan, yeryüzünde el attığı her karış toprağı maddi ve manevi kurutan Haçlı emperyalizminin egemen olduğu bu günlere kıyasla, İslam’ın sancaktarı olarak adaletle hükmeden, kimsenin inancına kültürüne diline dinine töresine yediği lokmasına yeraltı ve yer üstü zenginliklerine ve namusuna el uzatmadan gittiği her yerde zamanı mekânı ve insanı imar ve ihya ederek düzeni tesis eden Osmanlıya bir bakın!

Dünyadaki zulmün kanın gözyaşının ve kaosun mimarı haçlı Siyonist emperyalizmdir.

Bu zulüm düzeninin karşısında duracak yegâne güç ise İlahi Kelimetullah Sancağını liyakatle taşımış ecdadın ruhunu kuşanarak hak edene hak ettiği şekilde davranacak olan Türk milleti olacaktır.

İşte bu ruhun adıdır Kızıl Elma!

Her şey aslına rücû eder...

Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun “Şartlar Türkiye'yi tarihi misyonunu üstlenmeye zorluyor” sözünü doğrulayan hadiseleri yaşıyoruz. Bu cendereden kurtulmanın tek yolu ise tarihi misyonumuzu gerçekleştirecek ruhu kuşanmaktır.

  1. intikal ederken sınırda muhabirin sorduğu ‘nereye ?‘ sorusuna “Kızıl Elma’ya” diyen yiğit askerimizin verdiği cevap bu ruhun dirilişini göstermekte. Şehadete hazır ruhla, Allah ve vatan yolunda bir askerin nasıl olması gerektiğini gösteren ‘ailene mesajın var mı?’ sorusuna “beklemesinler!” deyişi ise hamdımızı artırıyor.

Afrin operasyonu emperyalizme asker olmuş üç beş hainin temizlenmesinden öte, emperyalist güçlerin bize dayattığı sınırları aşarak ayağımıza vurduğu prangayı kırmak demektir.

Teslim almak istedikleri irademizi, zillete mahkûm etmek istedikleri ruhumuzu özgürleştirmek demektir. Askerin ve milletin 'Ordu-Millet' anlayışıyla bütünleşmesi ve aslına rücû edecek yola girmesi demektir. Hainin hainliğini gizleyemeyecek hale gelmesi, vatan sevdalılarının kenetlenmesi demektir.

Allah ve İslam düşmanlığından, Batının ajanı olmaktan, faşist zihin yapısından veya Allah ve İslam’ı ihanetine maske yapanlardan, hasılı her ne sebeple olursa olsun savaşan ordumuzun moralini bozacak, milletin birliğini dağıtacak, maneviyatına zarar verecek herkes hesap sorulması gerekendir.

Amerika’ya uşaklık eden, İslam, insan ve vatan düşmanı bazı unsurların “barış” adı altında yapılan harekâtı engellemek, askerin ve milletin moralini bozmak istemesine müsaade edilmemelidir. ABD teröristlere binlerce tır silah yollarken “bu silahlar ne için kullanılacak?” diye sormayan bu tiplerin asıl gayesi barış değil, ülkeyi emperyalizmin kölesi yapmaktır.

Mesele ne Kürt’tür ne Arap ne Türk. İhanetin ırkı olmaz, emperyalizme köleliğin ırkı olmaz, vatan satmanın ırkı olmaz, millete kurşun sıkmanın ırkı olmaz, ümmete sırt çevirmenin ırkı olmaz.

Bu süreçte dik ve onurlu duruşuyla hissiyatımıza tercüman olan MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle "ABD'nin operasyonel ortağının kökü kazınmalıdır. Suriye Demokratik Güçleri çatısı altında kamufle edilen PYD/YPG'nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir."

İstikamet Kızıl Elma’dır!

Kızıl Elma, bugün Afrin, yarın Münbiç, öbür gün adalet götürülmesi gereken zulmün kol gezdiği bütün yeryüzüdür.

Rabbim Allah ve vatan yolunda mücadele eden askerimizi korusun, milletimize dirlik versin…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bayram Altın 2018-01-23 17:33:46

doğrusu, "hedefi̇mi̇z isti̇kamet" olmalıydı. manası, 'hakka giden doğru yol' demektir. kızıl elma; mitoloji ve efsane olup, tevhit inancında karışılığı olmayan bir kavramdır. selam ile.