Hatırladığım kadarıyla 2015 yılında Urfa’ya teşrif etmiştiniz. Ana muhalefet liderinin Urfa’ya gelmesi bizi hayli onurlandırdı ve sevinmiştik. Çünkü bazı dilek ve temennilerimizi bizzat size iletmiş olacaktık.

Çok kıymetli kardeşim şuanda Urfa’da ayın yapan Duru TV’nin Genel Müdürü Mehmet Canbeyl beni de davet etmişti. Yirmi kişi kadar vardık, bazı gazeteci arkadaşlar ve sivil toplum temsilcileri davet edilmiş son derece samimi bir hava ardı.

Zatıâliniz o toplantıda çok önemli şeyler buyurdunuz. Diğer arkadaşlar gibi sorumlarım olmuştu. Sad-i Nursi’nin kitapları bin defadan ziyade mahkemeye verilmiş ve delillerle size arz etmiştim.

Ancak o zülüm geçmişte kalmış yalnız Kenan 1960 yılında nebbaşlar tarafından Said-i Nursi’nin mezarı açılarak naaşı götürülmüştür. Bu büyük allamenin naaşının nerede ise bulunarak eski yerine nakledilmesi hem İslam’ı hem insani hem de siyasi bir görevdir. Yirmi sekiz yıl gibi bir ömür boyu hapiste, zindanda sürgünde olduğu yetmemiş gibi mezarına da el uzatılmıştır.

İkinci husus Kenan Evren döneminde bir kararname ile özellikle Kürt bölgesinde köy ve coğrafi isimlerin değiştirilmesi müthiş bir hafıza kaybını meydana getirmiştir. Kendi köyünün yanındaki köyün ismini bilmeyen birçok insanımız bu durumdan muzdariptir. Halk arasında bu köylerin ismi resmi olarak hüsnü kabul görmemiş ve eski isimleriyle telaffuz edilmektedir.

Zat-ı aliniz bunları çok makul olarak kabul ettiniz. Hatta Hz. Peygamberin (a.s.m.) dünyanın en büyük devrimini yaptığını açıkça belirttiniz. Bu ifadeniz gönlümüze su serpmiş işte gerçek bir muhalefet ortaya çıktı diye ümitlenmiştik

Çünkü İslam malı umumidir ve hiç kimsenin tekelinde olamaz. İslami hassasiyeti ortaya koymak Müslüman bir siyasetçi olarak sizden bunları talep etmek vaz geçilmez hakkımızdır.

Mademki inancınız budur ki elbette bunu açıkça beyan buyurdunuz. O zaman Hz. Peygamberin (a.s.m.) yaptığı inkılabı hayata geçirmek için çalışma yapmak ve eksikleri tamamlamak gerekmez mi?

Bediüzzaman Said Nursi der ki “Siyasilerin yaptıklarına bakınız. İfade ile eylem birleşmedikçe hakikat tecelli etmez.”

Cevabınızı merakla bekliyorum

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.