Geçtiğimiz gün, bir televizyon kanalında aynı isimle yapılan bilgi yarışmasında Kur’an-ı Kerim ile ilgili bir soru çıkmış ve maalesef yarışmacılar bu soruyu bilememişti. Bu aslında sadece yarışmacılar için değil, toplum olarak bizim için büyük bir utançtı. Çünkü Kıyamet gününde imtihan edileceğimiz iman ettiğimiz kitabımızla ilgili çok ama çok basit bir soru sorulmuştu. Ve maalesef sorunun cevabı verilememişti.

Yarışmacılar bir milyonu kaybetmişti.

O güne teselli olur mu bilmem ama ben de bir yarışma düzenlemek istedim ve bu konuda kendimce birçok soru hazırlayıp, cevabını bileni arıyorum. Tabi aynı ödül karşılığında. Tüm okurlarımız, yarışmacı statüsüne sahiptir. Cevaplarınızı [email protected] adresine gönderirseniz değerlendirmeye alınacaktır.

Şimdi sorularımıza geçebiliriz

1. Soru: Ödül 500 TL...

Uluslararası casusluk, ihanet ve terör örgütü olan FETÖ mensubu olmasına rağmen, FETÖCÜ olmayanlardan daha ağır FETÖ’ye küfredene ne denir?

a-) Kripto Genel Müdür

b-) Maklube Kafalı

c-) Kripto

d-) Hepsi

2. Soru: Ödül 1000 TL

Sabah namazı vaktinde devletin tahsis ettiği makam aracını, ikamet ettiği aynı bakanlık lojmanlarındaki diğer bürokratların evine yollayarak onları toplayan ve FETÖ sohbetleri adı altındaki Örgüt içi eğitime taşıyan kişinin makamı ne olabilir?

a-) Bakanlık İnsan Kaynakları Müdür

b-) Personelden sorumlu müdür

c-) Personelin atama, görevlendirme gibi tüm konuları ile ilgilenen müdür

d-) Personel Genel Müdürü

3. Soru: Ödül 2000 TL

İkamet ettiği Bakanlık Lojmanında FETÖ’nün  kadın sohbetlerinin müdavimi olan hanımefendinin eşi hangi görevi yürütmekteydi?

 a-) İnsan Kaynakları Genel Müdürü

b-) İnsani ve İdari ilişkiler Genel Müdürü

c-) Himmet ve Batıl Hizmetler Genel Müdürü

d-) Personel Genel Müdürü

4. Soru: Ödül 4.000 TL

2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti aday adayı olup listeye alınmayan ve broşürlerini trafik lambasındaki renklerden seçen genel müdürün aday adayı olduğu il coğrafi olarak hangi bölgededir?

a-) Kobani’nin Kuzeydoğusu

b-) Kuzey Irak’ın kuzeyi

c-)Mahzun Korkmaz Kampı’nın Kuzeyi

d-) Kandilin Kuzeyi

5. Soru: ödül 10.000 TL

2014 başlarında, Başbakanlıktan gelen FETÖCÜ listesinde adı bulunmasına rağmen göreve devam eden hatta FETÖ avcısı görevi ile taltif edilen Genel Müdürün şu anki görevi nedir?

a-) Genel Müdür

b-) Gene Genel Müdür

c-) Gene de Genel Müdür

d-) Genellikle Genel Müdür

6. Soru: Ödül 30.000 TL

15 Temmuz hain kalkışması neticesinde, çalıştığı bakanlıkta FETÖ evlerinde büyümüş (Aydınlıkevler, Kovan sokak, Ankara) ve Strateji Başkanı olarak görev yapan şahsı, FETÖ'cülerin saptandığı komisyona alarak at izi ve it izini karıştıran Genel Müdürün, izlerini karıştırdığı "at ve it" hangi bakanlığın görev alanı içerisindedir?

a-) Veteriner Hekimliği Bakanlığı

b-) Hayvan Hakları Bakanlığı

c-) Hayvansal Ürünler Bakanlığı

d-) Kurban toplama Bakanlığı

7. Soru: Ödül 100.000 TL

Çalıştığı bakanlıkta Personel Genel Müdürü iken, 17 Aralık sonrası boş olan Müsteşarlık Makamına önerdiği bir başka genel müdürü, 15 Temmuz hain kalkışmasından sonra kendini gizlemek için ihraç listesine aldıran Personel Genel Müdürüne ne denir?

a-) Tedbirli

b-) Vazifeli

d-) Takiyyeci

e-) Maklube Kafalı

8. Soru: Ödül 200.000 TL

Atanırken bizzat kendisinin önerdiği bir ok il müdürünün, 17 Aralık akabinde görevden alınmasına rağmen kendi görevine devam edebilen Genel Müdür necidir?

a-) FETÖCÜ

b-) Paralelci

c-) PİÇ'ci ( Paralel İhanet Çeteci)

d-) Hepsi

9. Soru: Ödül 500.000 TL

Kapatılan ve FETÖCÜ olan bürokrat avlama derneği Yönet-Der’de yaptığı sunumlara çalıştığı bakanlıktaki bürokratları davet eden genel müdür o derneğe gidip gelmesine rağmen kamudan ihraç edilmeyen kaç kişiden biridir?

a-) 1

b-) Bir

c-) Tek

d-) Tek bir

10. Soru: Ödül 1.000.000 TL

Yukarıda birçok yerde bahsi geçen genel müdürün şu an personel genel müdürü olarak görev yaptığı Bakanlık, Millet için neyi ifade eder?

a-) Peygamber Ocağı

b-) Namus

c-) Şehadet

d-) Hepsi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.