Eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, 2019’da aday olacak mı olmayacak mı?..

Sayın Gül’ün son çıkışları, “Hayırcıları” ziyadesiyle ümitlendirmişe benzer.

Kendisine  ve bilhassa da “Mesture Hanımefendi”ye galiz hakaretlerde bulunan “367 cephesi” bugünlerde “dolmuş seferlerini” arttırmış durumda.

FETÖcülerin halleri de malûm!..

Sayın Erdoğan ile Sayın Gül’ün arasının iyice açılmasını teşvik edenler içinde, bir vakitler AK Parti adına konuşmak üzere ekranlara çıkartılan ancak “devre dışına itilmenin” hıncıyla alttan alta taarruza geçen “aydınların” olduğunu görüyoruz.

“Bir başka kısım aydın” da, bu amaca, Sayın Gül’ü “Aile Boyu” hedef alarak “hizmet” ediyor maalesef…

Herkesin kendince bir hesabı var…

“Memleket menfaatleri” neyi gerektiriyorsa onu istemek, ne güzel!..

Efendiiim…

Bugünkü gazetemizde, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş ile “Antalya Buluşmamız”dan geniş bir habere yer veriyoruz…

Sayın Kurtulmuş, malûm, “bakanlardan bir bakan” değil.

Özgül ağırlığı büyük ve bu “türden” mevzularda ne söyleyeceği elbette çok önemsenen bir isim…

İki buçuk saatlik sohbetimizde, Bakanlığın çalışmaları geniş yer tuttu.

Son yarım saatte de“gündeme” gelebildik.

“Sayın Gül’ün 2019’da aday olup olmayacağına” dair tahmini sorulunca…

Dedi ki Sayın Kurtulmuş…

"Benim bildiğim Abdullah Gül, Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmaz!"

“Çıkacağını sanmıyorum” kıvamında bir cümle kullanmadı Sayın Kurtulmuş…

Gayet net bir şekilde…

“Aday olarak çıkmaz!” dedi ve şöyle devam etti:

“2019 seçimleri şahısların ötesinde önem arz etmektedir. Türkiye çok ciddi siyaset tecrübesi olan bir ülkedir. AK Parti, 16 yıllık bir partidir ama en az 67-68 yıllık siyasi tecrübeye sahiptir. Bu tecrübesiyle süreci iyi yönetecektir. Siyasi hareketleri doğal liderler sürükler. Sayın Erdoğan bu hareketin Doğal Lideri’dir.  Türkiye siyasetine dönem dönem müdahaleler olmuştur ama su bir şekilde yolunu bulmuştur!”

Bunları söyleyen Sayın Kurtulmuş, önümüzdeki döneme ilişkin bazı uyarılarını “ince” vurgularla dile getirdi:

Mesela…

“2019 seçimi çantada keklik değil. Önümüzde çok zorlu bir süreç var. Tecrübelerimiz, milli menfaatler doğrultusunda hesap yapanların önlerinin açık olacağını gösteriyor.  Sayın Cumhurbaşkanımızdan başka AK Parti’den bir adayın çıkmayacağını değerlendiriyorum. Buna Sayın Gül de dahildir!”

Sayın Kurtulmuş’un mesajlarında “dost tavsiyeleri” gizli…

Sayın Gül’ün, “milli menfaatlere aykırı bir tavır içinde” olmasına “ihtimal vermek istemiyor”Sayın Kurtulmuş!..

İki mesele daha:

Birincisi Anayasa Mahkemesi’nin tavırları…

Bu “tavırları” doğru bulmadığını çok ince, son derece hassas ifadelerle dile getirdi Sayın Kurtulmuş…

Yargı üzerindeki tartışmanın gündemde uzun süre kalmamasını, çok fazla vurgulanmamasını istediğini belli etti.

Tutuksuz yargılanma esastır ama söz konusu isimler, gazetecilikten değil haklarındaki terör örgütü mensupluğu iddiasından dolayı tutukludur!” dedi ve  tartışmanın “derinleşmesine” katkıda bulunmamaya özen gösterdi.

Bir de, MHP ile ittifak, Güneydoğu oylarına zarar verir mi?..

Dedi ki Sayın Kurtulmuş:

Sayın Bahçeli MHP’nin başka bir parti olduğunu ısrarla vurguluyor. Bu, iki partinin birleşmesi değildir, bir seçim ittifakıdır. Partilerin tabanları arasında yakınlıklar olabilir ama AK Parti ve MHP iki ayrı partidir. MHP ile seçim ittifakı yapılmış olmasının Güneydoğu oylarını nasıl etkileyeceği ise, kampanyanın nasıl gelişeceğine ve kullanılacak üsluba bağlıdır.”

Efendim,

Antalya’dan yazacaklarımız şimdilik bu kadar...

Son cümle olarak diyelim ki;

“Bu süreçte, memleketini seven herkes lâfının nereye gideceğini, kimleri nasıl inciteceğini ve nerelere iteceğini çok iyi hesap etsin!”

Lütfen!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin ZAVALSİZ 2018-01-14 00:35:34

1- Sayın Erdoğan Bir Dünya lideridir İslam ülkelerinde karşılığı vardir Ümmetin davasına sahip cikan bir liderdir. Sayın Gül bu konularda yetersizdir ve susma hakkını kullanmıştır. 2- Bir vatandaş olarak isterdimki sayın Gül ün ben aday değilim Kardeşim Erdoğan in yanindayim demesini. Bu saatten sonra Sayın Bahçeli'nin desteğinden sonra sayın Gül ün ne dediğinin önemi kalmamıştır. 3- 16 Nisan refarandum unda MHP yle bir hareket edilerek Dağı ve Güney Doğu da ki oylarda ciddi artışlar olmuştur. 15 temmuz hain darbe gecesinde Doğu ve Güney Doğu daki kardeşlerimiz vatanimiza ve milletimize sahip çıkmıştırlar bunu göz ardı etmemek lazım.

Avatar
Sibel KARAMAN 2018-01-14 16:53:17

Ceket olmanız,şeyin bakanımız gül olayına kendine yaraşır şekilde iyimserlikle bakıyor lakin biz seçmenlerin cephesi bakanımız gibi düşünmüyor.sayin gülün muğlak netlik ifade etmeyen cümleleri fitne ateşini başlıyor maalesef

banner623

banner624