Bir seçimi daha geride bıraktı Türkiye. “24 Haziran’da bir oyun var ve bütün oyunları bozacak bir oy. Bir oy bir sandığı, bir sandık bir beldeyi, bir belde, bir kasabayı, bir kasaba bir ili, bir il bir ülkeyi kurtarır ve bir ülke tüm dünyayı değiştirir” demiştik seçimden önce ve necip milletimiz öyle bir tercih yaptı ki, sandıktan öyle bir sonuç çıktı ki inşallah bu sonuç sadece Türkiye’nin geleceğini değil, bütün dünya mazlumlarının geleceğini değiştiren bir sonuç olacak. İktidara ve Cumhurbaşkanımıza “Durmak yok yola devam” diyen milletimiz muhalefete de anlayana sivrisinek saz misalinden gerekli mesajı da vermiş oldu. Aslında bu mesaj sadece muhalefete değil, muhalefet üzerinden Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışan emperyalist ve terörist anlayışlara oldu. Rakamsal boyutları ile değerlendirmek, oranlar üzerinden yorum yapmak başkalarının işi olsun, biz bu sonuçla Türkiye’de ve dünyada neler değişecek ona bakalım.

Adım adım takip ettiğimiz seçim sürecinde çok şeylere şahit olduk. Sadece seçimdir, seçim konuşmalarıdır deyip geçemeyeceğimiz, satır aralarında çok şeyleri okuduğumuz bir seçim süreci yaşadık. Bu seçim Ak Parti’nin on altı yılda aldığı İki cumhurbaşkanlığı, iki referandum, üç yerel ve altı genel seçimle on üçüncü zaferi oldu.

Bu seçimle Türkiye tüm dünyaya demokrasi dersi verdi.

Bu seçimle kimileri kazandı, kimileri kaybetti.

Bu seçimle canını bu necip millet için düşünmeden feda eden ve şehitlik makamına ulaşan evlatlarımız ve gazilik mertebesine ulaşan canlarımız kazandı, kendi evladına kurşun sıkmaya kalkışan şerefsizler kaybetti.

Bu seçimle Afganistan’da, Arakan’da, Çeçenistan’da, Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Irak’ta, Keşmir’de, Kırım’da, Mısır’da, Moro’da, Afrika’da, Özbekistan’da, Suriye’de ve dünyanın her köşesinde ezilen mazlumlar kazandı, dünyadaki şatafat ve rahatlığını mazlumların kanları ve canları üzerine kuran zalimler kaybetti.

Bu seçimle topraklarında esir yaşamaya mahkûm edilen ve her gün biraz daha zulme duçar kalan Filistinli kardeşlerimiz kazandı, yıllardır mazlumların kanını döken bebek katili İsrail kaybetti.

Bu seçimle Ortadoğu’da ayakta kalmaya çalışan ve bunun için çok ağır bedeller ödeyen Müslüman devletler kazandı, binlerce kilometre öteden gelip Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD kaybetti.

Bu seçimle gurbet ellerde vatan hasretiyle yaşayan ve sevdiği, savunduğu başbakanını, cumhurbaşkanını, siyasilerini, liderlerini dinlemek için yollara düşen gurbetçilerimiz kazandı, Türkiye’nin yükselişini istemeyen Almanya, ülkemizi muasır medeniyetler üstüne çıkaran yatırımlarımızı durdurmak isteyen Hollanda, her defasında soykırım safsatası ile gündemi meşgul edip ülkemizin yükselişine çelme takmak isteyen Fransa, her on yılda bir darbe ile gençliğimizi ve geleceğimiz karartmak isteyen İngiltere, PKK şerefsizlerine ev sahipliği yapan Belçika kaybetti.

Bu seçimle on altı yıldır yatırımlarla ülkeye nefes aldıranlar kazandı, o yatırımları durdurmak ve yıkmak isteyenler kaybetti.

Bu seçimle dürüst, haysiyetli ve onurlu siyasetçiler kazandı, milleti aptal ve enayi yerine koyanlar kaybetti.

Bu seçimle ülkesi ve milleti uğruna koltuklarını feda edip devlet menfaatini ön planda tutanlar kazandı, tarihini unutup, diline, dinine ve namusuna dil uzatanlarla ittifak kuranlar kaybetti.

Bu seçimle onlarca yıldır terörle en sevdiklerini şehit veren gözü yaşı analar, gönlü yaslı bacılar, şehit babasının tabutu önünde başı dimdik duran evlatlar kazandı, köyleri ve şehirleri yaşanmaz hale getirmeye çalışan ve terörden beslenen kan emiciler kaybetti.

Bu seçimle 15 Temmuz’da tanklara kafa tutan yetmişlik dedelerimiz, uçaklardan yapılan yaylım ateşine vücudunu siper eden on beşlik delikanlılarımız, dualarıyla vatan evlatlarına destek olan ninelerimiz kazandı, 250 kardeşimizi şehit eden FETÖ terör örgütü ve onun maşası yerli siyasetçiler kaybetti.

Bu seçimle 81 milyon aziz Türk milleti kazandı, ona diz çöktürmeye çalışan ve her seçim öncesi planladığı kaoslarla bu güzel ülkemizi ekonomik krizlere sürüklemek isteyen faiz lobileri kaybetti.

Şükür Allah’ım…

Teşekkürler Türkiye’m…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şükrü Yalçın 2018-06-26 10:19:07

Bir vatandaş olarak ülkemin sağlam bir zemine oturduğuna ve bundan sonrasının dahada iyi olacağına inanıyor başarılar diliyorum Allah yar ve yardımcısı OLSUN.