Kutuplaştırıcı dilden uzak durulmalı  

Üst akıl tarafından organize edilen terör örgütlerinin, Türkiye’de kutuplaşma ve iç çatışmayı hedeflediklerini belirten istihbarat kaynakları, “Tüm siyasilerin kutuplaştırıcı dilden uzak durması gerekir. CHP, marjinal sol söylemlerinden vazgeçmelidir” uyarısında bulundu. 

Kutuplaştırıcı dilden uzak durulmalı   
Tarih: 11.01.2017 09:40:03

ENES BABACAN / İSTANBUL

PKK, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C gibi terör örgütlerinin gerçek amaçlarının net şekilde ortaya çıktığını belirten istihbarat kaynakları, “Bu amaç, ABD ve NATO'nun bölgeyi işgaline zemin hazırlamaktır. Türkiye'nin karşı karşıya olduğu en büyük tehlike; Suriye'de PKK üzerinden Türk-Kürt savaşı ile başlayacak bir iç karışıklık (12 Eylül öncesi gibi) ve ABD'nin Türkiye'yi işgal girişimini kolaylaştırmaktır. Önümüzdeki yıllarda ABD'nin Türkiye'yi işgal etme planları olduğu ortadadır. 15 Temmuz koalisyon darbesi bir provaydı. Türkiye'nin bütün direnç noktaları ölçüldü. Fay hatları tespit edildi. Üst üste yaşadığımız olaylarının nihai hedefi; Türkiye'nin ABD ve NATO tarafından işgal edilmesine zemin hazırlamaktır. Türkiye'yi dış müdahaleye açık hale getirmektir” dedi.

“Tek Vatan” diyenler hedefte…

Türkiye'nin partili cumhurbaşkanlığı referandumundan önce ve sonra daha ciddi olaylar yaşayacağına dikkat çeken istihbarat kaynakları;  Bu zeminin oluşması için de Türkiye'nin Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fiziksel olarak ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Bunun için en uygun zaman beklenmektedir. Burada referandumu yaptırmamaktan ziyade, referandum ortamında kutuplaşmayı arttırarak, referandumun kabulünden sonra asıl operasyona girişmektir. FETÖ ve PKK'nın Erdoğan'ı ortadan kaldırması ile Barzani'nin ortadan kaldırılması konusunda zaman zaman açıklamaları oluyor. Bu sözler aslında PKK'yı yönlendiren ABD ve Siyonist akıl tarafından dile getiriliyor. Türkiye karıştırılarak, Türk-Kürt, laik-antilaik, Alevi-Sünni çatışmasından Türk-Kürt savaşına geçiş planlanıyor. ABD'nin PKK'ya verdiği görev; Başkanlık referandumdan geçtikten sonra, Erdoğan gibi “Tek Vatan'ye inanları ortadan kaldırmaktır” ” ifadeleri kullanıldı.

Kutuplaştırıcı dilden uzak durulmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta olmak üzere siyasilerin kutuplaştırıcı dilden uzak durması gerektiğine dikkat çeken kaynaklar, “AK Parti ve MHP sistem değişikliği sürecinde kutuplaşmadan hassasiyetle uzak durmalıdır. Bir kıvılcımın nelere mal olabileceği iyi hesaplanmalıdır. Ana muhalefet partisi CHP, marjinalleşme sürecine giren PKK ile birlikte hareket etmemelidir. Eleştirilerini kamplaşma ve kutuplaşmaya gitmeyecek şekilde yapmalıdır. Alevilik, laik-antilaik gibi kutuplaşmalarının odağında CHP olacaktır. CHP son derece sorumlu hareket etmelidir. Kılıçdaroğlu'nun söylemleri CHP tabanını kışkırtabilir. Meselenin vatan meselesi olduğunu bilen hiç kimse terör örgütleri ve dış odakların amaçlarına hizmet edemez” şeklinde uyarılarda bulundular.

PKK suikastları olabilir

“PKK, FETÖ, DAEŞ ve DHKP-C terör ittifakı bütün kozlarını, hatta son kozlarını bile oynayabilir” vurgusunun yapıldığı açıklamada haber kaynakları “ PKK'nın daha önce denediği ama tutmayan ‘Öcalan devlet tarafından  öldürüldü' provokasyonlarına yeniden denenebilir. PKK, HDP, DBP milletvekili, belediye başkanlarına yönelik suikastlar yapabilir. Devlet aklı, HDP, DBP milletvekili belediye başkanları ve yöneticilerini içeri alarak onları PKK suikastlarından kurtarmıştır” denildi.

İncirlik üssü kapatılacak mı?

İncirlik askeri üssünün kapılması tartışmalarını da değerlendiren istihbarat kaynakları “Türkiye İncirlik üssünü kapatabilecek bir güçtedir. Fakat bunun zamanlaması önemlidir. Bunun da zamanı gelecektir. Bunun için sabırlı olmak gerekiyor. Türkiye İncirlik üssünü zamansız bir şekilde kapatırsa; ABD, Suriye'de PKK (PYD) bölgesinde yeni bir askeri üs kurabilir. Modern silahlarla donatılmış ve nükleer silahların da olabileceği bir hale getirip PKK'ya teslim ederek, PKK ve Suriye Kürtleri üzerinden bölge daha kötü olaylara maruz kalabilir” denildi.


Etiketler: