Türkiye, önceleri içte ve dışta tam bağımsızlığa doğru adım attıkça ülke genelinde terör eylemleri hortluyordu. Türkiye’nin bağımsızlık ve demokratikleşme alanındaki çabaları illegal örgütlerin terör eylemleri ile siyasiler bu örgütler aracılığı ile “tedip” ediliyordu.

Türkiye’nin tam bağımsızlığına karşı çıkan odaklar, Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümet ve cumhurbaşkanlığı sonrasında bu stratejilerini değiştirdiler. Alestada tuttukları illegal örgütleri bırakıp açık ve legalde olan yapıları devreye soktular. 2012’den beri uluslararası casusluk ve ihanet şebekesi olan FETÖ, emperyalist odakların ülkemizdeki en büyük tetikçisi oldu.

Devlet ve milletin el ele vererek FETÖ’ye karşı mücadele etmesine en çok bozulan legaldeki tek örgüt Cumhuriyet Halk Partisi oldu. CHP, tam kadro kendini FETÖ’ye siper etti. Ne var ki, “demokratik düzlemde” CHP, halkın bu özgürlük talepleri karşısında kendisinden beklenen yıkıcı direnişi gösteremedi.

CHP’nin Türkiye’nin demokratikleşme ve tam bağımsızlık çabaları önünde engel olma çabaları yeni bir boyuta girdi. Terör örgütlerini ve şiddeti öven, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni terörist, katliamcı olarak gösteren isimler artık CHP’nin vitrininde gösterilmeye başlandı.

Yalnız bu isimlerin CIA, FETÖ, uluslararası şebekelerle olan kombinasyonları oldukça ilginç. Bu hengamenin ortasında CHP İstanbul örgütünün başına Canan Kaftancıoğlu getirildi. Kaftancıoğlu’nun adı çok ilginç ilişkilerin ortasında geçiyor. Kamuoyuna yansıyan bilgiler özetle şöyle:

“2010’ların başında ultra ulusalcı kanadın kendini ifade edebileceği bir tv kanalı kurulur. Kanalın başına yine aynı ekipten bir kişi getirilir. Bir süre sonra ulusalcı Tuncay Mollaveyisoğlu kanalın başından alınır ve yerine Can Dündar getirilir.

Can Dündar’ın kanalın başına getirilmesinden sonra devlete ait belgeler, Taraf ve diğer FETÖ yayın organları tarafından bu kanalda da yayımlanır. Ve ultra ulusalcılar, bu yayıncılıktan rahatsız olup kanaldan ayrılırlar. Artık artı 1 kanalı Can Dündar ve FETÖ’nün yayın organı haline gelir. Peki tv kanalındaki operasyon nasıl yapılmış? Kanalda aktif yönetici olarak görev yapan bir meslektaşımla konuştum ve konuştuklarını virgülüne dahi dokunmadan paylaşıyorum:

Erdoğan Toprak ve 10 Aralık diye o günlerde Oğuz Kaan Salıcı’nın başını çektiği bir hareket vardı.

Bu hareket bildiğim kadarıyla yüksek miktarlarda parası olman bir ekip değildi. TV’nin gizli sponsoru Kâmil Ekim Alptekin olduğunu söylediler. Alptekin’i araştırmaya koyuldum. Adam, 30 yaşlarında uçak şirketi sahibi olmuş.

Bir diğer özelliği ise daha da şaşırtıcıydı. O günlerde sadece cumhuriyetçi, faşist bir işadamı olarak bilinen Donal Trump’ın danışmanı olduğunu öğrendim. Trumpla kalsa iyi. Adam CIA’nın en önemli elemanı ve Trump’ın eski güvenlik danışmanı M. Flynn ile de ortaklığı ortaya çıktı.

30 yaşında uçak şirketi sahibi olan Alptekin, bizim Aslı Aydıntaşbaş ile de evleniyor. Şimdi Aslı’nın Amerikancı yazılarının sebebini daha net anlıyorsunuz umarım.

Kâmil Ekim Alptekin’in bununla da bitmiyor. Darbenin ünlü generali ve organizatörü olan Mehmet Dişli’nin ağabeyi Şaban Dişli ile de ortak.

Bir zamanlar hükümeti devirmek için tv kanalı sponsoru olan, en güçlü darbeci generalin abisinin ortağı olan Alptekin, bir anda ‘Gülen’i ABD’den kaçırıp Türkiye’ye paket etmeyi’ öneren Flynn’in ortağı oluyor.”

Peki Artı 1 tv’ye müdahil olan yönetim değiştirten ve duble ajan olduğu kesinleşen Can Dündar’ı bu kanalın başına getirten Oğuz Kaan Salıcı ve Erdoğan Toprak kimdi?

Oğuz Kaan Salıcı ve Erdoğan Toprak bugün İstanbul il başkanı seçilen Kaftancıoğlu’nun en büyük destekçisi iki isim. Özetlersek, CIA, Trump, FETÖ, şeytan üçgeni CHP’nin başına yeniden tebelleş olmuş. Anlaşılan Kemal Kılıçdaroğlu, beklenen performansı sergileyemeyince partiyi dizayn eden güçler onun kalemini kırdı. Ve burada Oğuz Kaan Salıcı-Erdoğan Toprak ikilisinden biri CHP’nin başına getirtilecek sanırım. Çünkü iki ay önce Oğuz Kaan Salıcı, Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü’nde (IRI) Türkiye ve NATO ilişkilerinin konuşulduğu bir toplantıya katılıyor. Bu arada yanında ailece HDP’ye oy verdiğini açıklayan CHP’li Murat Özçelik var. CHP kulislerinden edindiğim bilgiye göre Öztürk Yılmaz’ın kalemi kırıldı. Yerine Murat Çelik’i getirecekler.

İçinde Flynn, FETÖ, Şaban Dişli, Kâmil Ekim Alptekin, CIA, Kaan Salıcı, Erdoğan Toprak, Canan Kaftancıoğlu, Artı Bir ve 10 Aralık Hareketi ve Kaftancıoğlu’nu destekleyen diğer grupları da ekleyin. Bütün bu denklemin sonucu şu çıkıyor ortaya: HOCIA

HOCIA Formülünün açılımı acaba şu olabilir mi: Gezi eylemlerinden beri tüm sokak terör faaliyetlerinde aktif rol alan Metin Topuz’u kaybeden CIA, İstanbul’da yeni bir yapılanmaya mı gitti?

Bir oturuşta çeyrek domuz yediği eşi tarafından ifşa edilen Bayan Kaftancıoğlu’na sadece devlet ve CHP değil, herkes ama herkes dikkat etmeli.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.