Açıyorsun! Kırılan kalpleri onarıyorsun. Kapanan yolları, tıkanan dehlizleri ve burkulan yürekleri sevginle açıyorsun.

Aşıyorsun! Bir zamanlar surları ve kaleleri, dağları ve tepeleri aştın. Nehirleri ve ırmakları geçtin. En ulaşılmaz yerlere ulaştın, aşıyorsun.

Bakıyorsun! Ufka umutla, geleceğe muştuyla, insanlara sevgiyle, çocuklara, yaşlılara, mağdurlara ve mazlumlara merhametle bakıyorsun.

Duruyorsun! Sultan Alparslan gibi, Selahaddin Eyyubî eşi, Ertuğrul Gazi misali ve Fatih Sultan Mehmed örneği küffara karşı dimdik duruyorsun.

Gidiyorsun! Vazife aşkı uğruna, vatan sevdası yoluna, bayrağı dalgalandırmak, ezanı yaymak için dönüp arkana bakmadan gidiyorsun.

Giriyorsun! Geçmişte ihanet odaklarına nasıl hiç göz açtırmadıysan bugün de masum insanlarımıza gadreden hunhar hainlerin inine giriyorsun.

Haykırıyorsun! Niğbolu’da “Bre Doğan!” diye nara atan Yıldırım Beyazıt gibi insanlık düşmanlarına karşı mertçe, erkekçe, alperence haykırıyorsun.

İnanıyorsun! Ecdadın gibi yürekten, bütün aklın, ruhun, kalbin ve vicdanınla Nizam-ı Âlem dâvâsına ve Kızılelma’ya inanıyorsun.

Koşuyorsun! Asırlar boyunca üç kıtada at üstünde dolu dizgin koştuğun gibi, sınırsız çölleri aşıp dipsiz denizleri geçtiğin gibi koşuyorsun.

Seviyorsun! İsmini aldığın yüce önderi, onun kutlu yol arkadaşlarını, İslam’a gönül vermişleri ve bu hak yolu sevenleri seviyorsun.

Sarıyorsun! İnancından aldığın şefkat ve merhamet duygularıyla masumların gözyaşlarını siliyorsun, yaralananların yarasını sarıyorsun.

Varıyorsun! Mazide olduğu gibi Avrupa’nın ortalarına, Afrika’nın tepelerine, Ön Asya’nın merkezine, Kafkaslara ulaşır gibi varıyorsun.

Yürüyorsun! Malazgirt’ten Anadolu’ya girer gibi cesaretle, izzetle, metanetle, haşmetle, heybetle, devletle ve vakarla yürüyorsun.

Ey asırların bütün tağutlarına direnen, zalimlerini dize getiren, Haçlıları mağlup eden yiğit Mehmetçik! Dün olduğu gibi bugün de bu güzel millet, bu mübarek ümmet dualarıyla yanında ve arkandadır. Sakın bazı gafillerin veya hainlerin manasız lâfları, akılsız bühtanları, çirkin sataşmaları ve rezil iftiraları senin moralini bozmasın. Sen imanından aldığın güçle, tarihinden devşirdiğin şuurla, ecdadından devraldığın ilkeyle yoluna devam et. Senin bu kararlı yürüyüşün, inan ki bütün kirli oyunları ve kanlı tuzakları bozacaktır. Sen yürüdükçe rengini şehitlerimizin kanından alan albayrak dalgalanacak, ezan-ı Muhammedi’nin gür sadası yeryüzüne yayılacaktır. Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda Kıbrıs’ta, 15 Temmuz Gecesi’nde birleşmiş ve buluşmuş olan bütün dış düşmanlar ve iç hainler, yine senden büyük bir şamar, güçlü bir Osmanlı tokadı yiyecek, hak ettikleri cevabı alacaklardır.

Bugün hedefin Afrin’deki katillerdir; yarın da Kandil’deki insanlık düşmanları teröristler olacaktır. İnançsız ve ruhsuz devletler senin cesaretini görüp geri çekilecek, karşında asla duramayacaklar. Destekledikleri ihanet örgütleriyle birlikte sınırlarımızdan defolup çekileceklerdir. Sen metanetin, dirayetin, cesaretin ve imanınla geçmişte olduğu gibi yenilmez zannedilen güçleri altedebilecek güçtesin. Çünkü arkanda sadece 80 milyonluk aziz Türk milleti değil, 1 milyar 700 milyon Müslüman kardeşinin duası ve vicdanlı hür dünyanın desteği var. Karanlık gecelerde akan gözyaşları Rahman’a varır. Varsın bir kaç çapulcu, densiz, hokkabaz sana, devletimize ve milletimize güvenmesin. Vız gelir, tırıs gider. Onlar dün de yanıldılar, bugün de haksız çıkacaklar. Cenab-ı Allah yâr ve yardımcın, Yüce Peygamber yoldaşın olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner624