Durmayacaklar... Bizim isimlerimizle bizden biriymiş gibi görünen içimizdeki hainlerle beraber bizi yıkmak için ellerinden geleni yapacaklar. İçimizdeki Kızıl Elma tutkusunu söndürene kadar, bizi parça parça edene kadar hem içeriden hem dışarıdan hiç durmadan devam edecekler. Ama ne yapsalar boş, bu milletin bağımsız kalması için göklerden gelen bir karar var. Bir olup, diri olup, iri olup çocuklarımıza mirasımız olan vatanımızı kimselere böldürtmeyeceğiz.

Başaramayacaklar... Türkiye, kolayca ele geçirebilecekleri Afrika ya da bir Arap ülkesi değil. Yüzyıllardır bağımsız yaşamış ve bundan sonra da bağımsız yaşayacak olan insanların ülkesidir. Bağımsızlıkları uğruna bu milletin düğüne gider gibi neden ölüme gittiğini de hiç bir zaman anlayamayacaklar. Çünkü onların bayrakları ve bizim bayrağımız arasında büyük farklar var. Onların bayrakları kalemle çizilmişken, bizim bayrağımız şehitlerimizin kanıyla çizilmiştir. Milletimiz, tarihin her döneminde “bayrak için ölüm şehadettir” anlayışını yaşatmış ve bundan sonra da yaşatacaktır. İstiklal Marşımızı yazan İstiklal Şairimiz bile tarihimize atıfta bulunarak marşımızı "Korkma" diye başlatmıştır.  Başımıza  gelen her şeye rağmen korkmadık ve bundan sonra da korkmayacağız. Dünya üzerinde yaşayan bütün milletler, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğruna neleri feda edip nelerden vazgeçebileceğimizi çok iyi biliyorlar.

Atalarının yüzyıllarca bizim hakimiyetimiz altında din, dil, ırk baskısı olmadan insanca yaşamalarını hâla kabullenebilmiş değiller. Çağ açıp çağ kapatan, fetihlerimiz ve fatihlerimiz hâla yüreklerini yakıp yıkarak bize karşı düşman olmalarına sebep olmakta. Tarihin her döneminde var olan ve tarih yazan bir milleti, tarihten silmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Tarihimizde var olan kahramanların tekrar ortaya çıkmalarından ölümüne korkuyorlar. Çünkü tarihlerinde tarih yazan gerçek kahramanlar yok. Kahramanları da onların ülkeleri gibi kağıt kalem üzerinde oluşturulmuş durumda. Bizim bırakın kahramanlarımızı, hainlerimizin, hainliklerinin yazıldığı kitaplar dahi onların tarih kitaplarından daha kalındır. Her dönemde dünya üzerinde iz bırakan bir kahraman çıkaran milletin, şimdiki kahramanı ise kimilerine göre diktatör olan ama tarafsız tarihçilerin gelecekte tarih kitaplarına kahraman olarak yazacakları  Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Siyasette ön plana çıktığı dönemden beri Erdoğan hep hedef tahtasındaydı. İlk zamanlarında siyasette herhangi bir kazanım elde edememesi için “yobazdan başkan olmaz” diye yaptıkları algı operasyonlarını hepimiz hatırlıyoruz. Ön plana çıktığı belediye başkanlığı seçimlerinde seçilmemesi için ne tür oyunlar oynandığını da iyi biliyoruz. Bugün okuduğu şiir yüzünden neden hapis cezası verdirdiklerini de daha iyi anlıyoruz. Ülkeyi kontrollerinden çıkarmamak uğruna Erdoğan'a yapmadıkları kalmadı. Sırf bu ülkeyi içimizden çıkan bir adam yönetmesin diye Gezi Parkı, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına kadar içerideki hainleriyle beraber her şeyi denediler. Ama her seferinde yaptıkları bütün hainliklere rağmen Erdoğan, milleti de arkasına alarak kazanan olmuştur.

Erdoğan'ın bu ülkeye ve bu millete kazandırdıklarını yazmaya sayfalar yetmez. Ama en önemlisi 3. dünya ülkesi diye aşağılanan ülkenin, bir milletine özgüvenini tekrar kazandırmıştır. Her alanda baskılanarak dışlanan Anadolu insanına ülke yönetiminde söz sahibi olma hakkı vermiştir. Dünyanın beşten büyük olduğunu söylemesi ve emperyalizme başkaldırması bile başlı başına büyük bir olaydır. Yıllardır uyutulan bir milleti Kızıl Elma yolunda tekrardan uyandırarak harekete geçirmiştir. Erdoğan'ı yıkıp kendi kuklalarını ülke yönetimine getirmeye çalışmaları da bizi tekrar uyutmak içindir.  Tekrardan uyumayacağız ve uyumaya niyetlenenleri de uyandıracağız. 

Bazıları için hiç bir şey ifade etmese de Erdoğan adı bizim gibi uyutulamayan insanlar için çok şey ifade etmektedir.

— Erdoğan adı, bizim için yıllarca inançları ve ibadetleri ideolojik saplantılarla engellenmiş insanların Müslümanca yaşama hakkını ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için ülkenin darbelerle ya da siyasi oyunlarla değil, milletin baş tacı edilerek de yönetilebileceğini ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için uzun bir süredir uyutulan ve tarihiyle bağlantısı kesilmeye çalışılan bir milletin derin uykusundan uyandırılmasını ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için dünyanın neresinde olursa olsun, ezilen, ezilmeye çalışılan, kapitalizm uğruna her bir yanı sömürülen mazlum coğrafyaların emperyalizme karşı başkaldırısını ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için mahallede her gün gördüğün ve selamlaştığın abinin siyasete girerek zirveye ulaşması ve bu ülkenin gençlerine de bu yolun açılmasını ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için Anadolu’nun çocuklarına kendi ülkesinin geleceği için hayal kurma ve yönetme hakkının gençlere  hediye edilmesini ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için minik bir çocuğun hayallerine vurulan zincirin kırılmasıyla “büyüyünce ne olacaksın” sorusuna verdiği en güzel cevabı ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için doktor, pilot vs. meslek gruplarına dahil olmak için hayal kuran bir nesilden Cumhurbaşkanı olmak isteyen bir nesile doğru giden yolun başlangıcını ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için vesayet ve esaret üzerine kurgulu bir anlayışla yönetilen  bir milletin üzerinde bulunan vesayet ve esaret zincirlerinin parçalanmasını ifade eder.

— Erdoğan adı, bizim için Cumhurbaşkanlığına kadar girdiği hiç bir seçimi kaybetmeyen ve siyasetin kitabını  yazan bir adamın adını ifade eder. 

— Erdoğan adı, bizim için “Adam gibi Adam Recep Tayyip Erdoğan”ın adını ifade eder.

Vatan uğruna askerlerimiz seferdeyken kimin arkasında saf tutmamız gerektiği bellidir. Zaman, televizyonda tartışma programları seyredip nefret yorumları yapma zamanı değildir. Ne olursa olsun siyasi kimliklerimizi üzerimizden çıkartıp vatan için Erdoğan'ın yanında olma zamanıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zemzem 2018-03-13 20:21:39

Dogruya dogru elinize saglik

Avatar
Mustafa cebi 2018-03-12 15:11:11

Aynen katılıyorum. Hocam