Muhasebeci Kenan : Özgür Suriye Ordusunu El Kaide'nin devamı olmakla itham eden, "Bana beyefendi, konsolos demeyin." diyen  Musul eski Baş Konsolosu,  CHP'li yeni vekil Öztürk Yılmaz'ın kendisine münasip gördüğü "kod adı"...

Afrin Operasyonu'nu akamete uğratma çabası içinde olanlara bakılırsa aynı çevrelerin  Gezi'de, 17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'a tiyatro söyleminde birlik içinde oldukları görülüyor. Koro halinde Afrin operasyonuna "Savaşa Hayır" sloganıyla karşı çıkıyorlar. TTB'nin bildirisine bakılırsa " Savaş, doğada ve insanda tahribat yapan, toplumsal yaşamı tehdit eden, insan eliyle yaratılan bir halk sağlığı sorunudur." Bu kafaya göre savaşmayıp teslim olmak en iyisi. Bunlara kalırsa, İstiklâl Harbimiz de bir halk sağlığı sorunu.

Afrin'e  giden Mehmetçik, "İstikamet neresi?"  sorusuna verdiği "Kızılelma", "Ailene mesajın var mı" diye ikinci soruya; " Beklemesinler."  ve  "Milletine mesajın var mı?" sorusuna: " Bu vatanı bölemezler..." cevabıyla tertemiz ruhunu yansıtıyordu. Bu tablo ile "Muhasebeci Kenan" tablosu arasında zerre kadar ortak yan var mı?

Muhasebeci Kenan, Baş Konsolos olarak, Özel Harekât Polisi  Abdülsettar Yaşar'ı gösteriyor. Yüz bir gün boyunca Başkonsolos bu koruma polisi...

Abdülsettar Yaşar'ın anlattıklarına bakılırsa Başkonsolosluğun işgali öncesi ve sonras adlî vaka özelliği taşıyor. İşgal öncesinde ve sonrasında Öztürk Yılmaz'ın kimliği meçhul kişi(ler) ile  mahiyeti henüz bilinmeyen telefon konuşmaları, iki flash belleğin kayıp olması ciddi şüpheler doğuruyor.

Araştırılması gereken en önemli bir husus da işgalde FETÖ ve malum üst aklın parmağı var mı?

Baskın  öncesi ve sonrası Türkiye'nin gündemine kısaca bakmakta fayda var.

Musul Başkonsolosluğu 11 Haziran 2014'te işgal edildi. Kırk altı rehine 20 Eylül'de kurtarıldı.

Öncesi ve sonrası...

Türkiye, 2013'te Gezi'yle  17-25 Aralık kumpasıyla karşı karşıya kalmıştı. 1- 9 Ocak 2014'te Türkiye'yi DEAŞ'a yardım eden ülke konumunda göstermek için MİT Tırlarına saldırdılar.

26 Şubat 2014 tarih ve 481 sayılı kararla Millî Güvenlik Kurulu,  (MGK) FETÖ'yle ilgili ilk defa" Paralel Devlet Yapılanması" tanımıyla örgütle mücadeleyi resmî olarak  millî güvenlik konseptine dahil etti.

MİT Tırlarına saldırıdan bir ay sonra FETÖ teşhis ediliyor. Mart 2014'te yerel yönetimler seçimi yapıldı. Sandıklar daha açılmadan FETÖ yayın organları seçime şaibe karıştırmak için çalışma başlatmışlardı. 10 Ağustos 2104'te de halk, ilk defa Cumhurbaşkanını doğrudan seçecektir.

Muhasebeci Kenan, 26 Şubat 2014 tarihli MGK kararını hiç dikkate almadan dört ay sonra, Musul Başkonsolosluğunun işgalinden yedi gün önce  4 Haziran 2014'te FETÖ'nün Kuzey Irak'taki temsilcilerinden; Kuzey Irak imamı Talip Büyük, örgütün eğitim imamı Cemal Bulut ve medya imamı Doğan Ertuğrul ile ABD'nin Kuzey Irak'taki askeri üs alanı içerisindeki  FETÖ'ye ait üniversitede buluşuyor(?!)

11 Haziran 2014'te kırk altı kişi rehin alındıktan sonra terör yandaşları,  Türkiye'yi DEAŞ'la işbirliği yapmakla itham ettiler. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde iftira ve tezvirata hız verdiler. Recep Tayyip Erdoğan'ın rehinelerin serbest bırakılmasında samimi davranmadığını ileri sürdüler.

20 Eylül'de rehineler kurtarıldı. 21 Eylül'de FETÖ elebaşı örgüt organı Zaman'da "Başkonsolos Öztürk Yılmaz ve kırk beş vatandaşımız..."diye başlayan bir "Geçmiş Olsun" mesajı yayımladı.

"Rehineleri hangi pazarlığın sonucu serbest bıraktırdınız." diyerek hesap sormaya kalkışanlar, on beş gün sonra Kurban Bayramında  6,7,8 Ekim'de Ayne'l Arap ( Kobani) olaylarını bahane edip elli üç vatandaşın katledildiği ve çukur terörünün provası niteliğindeki terör saldırılarını başlattılar.

Musul Başkonsolosluğu baskınında FETÖ ve Muhasebeci Kenangiller'in el izleri var.

Yurtta Sulh Konseyinin elemanları, bunlar... 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner623

banner624