Kuzey Irak referandumu bölgeyi içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyor.

ABD, 3 binden fazla tır dolusu silahı, savaş makinelerini Suriye ve Irak'a yığdı. sevkiyata devam ediyor.

Kuzey Irak'ta yapılacak olan referanduman en zararlı çıkacak olan yine o bölge olacak. İki etnik temelli bölge kurmaya çalışıyorlar. Kuzey Suriye'de  PYD/ PKK denetiminde bölge oluşturmak için Rakka'da bu terör yapılanmaları güçlendiriliyor. DEAŞ'la mücadelede Türkiye'yi tercih etmeyip terör örgütlerini tercih eden ABD ve müttefikleri Kuzey Irak'ın yanında ikinci bir Kürt bölgesi oluşturmak için Rakka üzerinden operasyon planlıyor. Kuzey Suriye ile Kuzey Irak bölgelerini birleştirerek Büyük Kürdistan'ı hayal edenler, aslında  Kürtleri bir birlerine kırdıracaklar. Bu binlerce tır dolusu silah  PYD/PKK terör örgütlerine bunun için veriliyor.

Rakka merkezli PYD/PKK terör yapılanması Kerkük bölgesini de içine alacak kuzeydoğu istikametinde şekilde genişleyerek Barzanî bölgesini de kapsayacak. Barzanî'nin referandumda direnmesi PYD/PKK baskısından kurtulmaya çalışmasından. Barzanî'nin bu ön alma girişiminin başarılı olması mümkün değil. Barzanî yönetiminin fişini,  Ekim 2013'te ABD'de yapılan ve malum eş genel başkanın da katıldığı toplantıda çektiler. Sosyal medyaya yansıyan ve FETÖ bağlantılı Süleyman Hamit Müftigil olduğu iddia edilen kişiye ait ses kayıtlarında bu toplantının içeriği ayrıntılı anlatılıyor. Toplantının yapıldığı tarihin Gezi olaylarından 4 ay sonra olması işin  rengini ortaya koymakta. 14 Kasım'da FETÖ'nün medyasında dershanelerin kapatılması çalışmamaları bahane edilerek hükümete savaş açılması, terör örgütünün silah bırakmamasını sağlamaktı. 16 Kasım'da Diyarbakır'da yapılan ve bazı sanatçıların, Barzanî'nin de katıldığı Barış mitingini sabote ettiler. Terör seviciler devreye girdiler. Öyleki,  Barzanî'yi 2014 Martında yapılacak olan belediye seçimlerini etkilemekle suçladılar. Hemen arkasından 17-25 Aralık emniyet- yargı darbesine teşebbüs ettiler.

1-19 Ocak 2014'te MİT Tırlarına saldırdılar. Aynı yılın  6-8 Ekiminde Kobanî (Ayne'el Arap) olayları...

7 Haziran 2015 seçimleri sonrası oluşturulmak istenen kaos ortamı 1 Kasım seçimlerinden sonra hızlandırıldı,  çukur- hendek terörüyle öz yönetim, öz savunma safsatası uygulamaya konulmak istendi.

O el, Türkiye'de darbeler yaparken bölgede de darbeler yaptı, suikastlar düzenledi, savaşlar çıkardı. 1960'da Türkiye'de  darbe yaparken aynı yıllarda Irak'ta, Suriye'de, Mısır'da da faaliyette idi.

12 Eylül 1980 darbesinden 10 gün sonra İran- Irak savaşı çıkarıp 8 yıl bölgede kan döktü. 1984'ten sonra PKK terör örgütünü başımıza musallat etti.

1990 sonrasında Körfez kriziyle birlikte Türkiye'de siyasi cinayetlerin artmasında  ve birçoğunun faili meçhul kalmasında, kitlelerin cepheleştirilmek istenmesinde  el, o.

  O el: "Müttefikler."

 Yedekte beklettikleri FETÖ'yü de PKK, kendi kazdığı çukurlara gömülünce 15 Temmuz'da devreye sokarak işgalde ısrarcı olduklarını gösterdiler. Terörist başını Pensilvanya'da beslemeye devam etmeleri tehlikenin geçmediğini göstermekte.

Müttefiklerimiz, Türkiye'nin güçlenmesinden, Türkiye ile işbirliği yapanlardan rahatsız. Barzanî de Türkiye ile iyi  ilişkisinden dolayı dışlandı, kalemi kırıldı. Bağımsızlığı oyalamakla suçlandı.

 Katar'a ambargo uygulanması da bundan dolayı.. PYD/PKK Barzanî'ye karşı da beslenmekte. "Sen bağımsızlığı ilan etmezsen biz PYD/PKK'ya bunu yaptırırız." diyorlar. 3 binden fazla silah daha çok Kuzey Irak'ı tehdit için konuşlandırılıyor.

 Kuzey Irak'ta  yapılmak isten 2016 sonbaharında Türkiye'de öz savunma, öz yönetim adı altında yapılmak istendi. Başarısız olunca PKK'nın yanına PYD'yi de katıp saldırıya Suriye'den geçtiler.

Türkler, Araplar, Kürtler ve bütün halklar geleceğini, barışını inşa etmek için kardeşliği esas alıp birlik ve beraberliğini güçlendirmek zorunda. Aksi takdirde akbabalar bekleşiyorlar.

Önce, ABD'nin terör örgütlerine gönderdiği araç-gereç ve silah  yüklü  binlerce tırına  el konulmalı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner624