Üniversite giriş sınavlarında bir manipülasyon yoksa; ateist, gezici, kozmopolit, anarşist tipler ODTÜ'de nasıl toplanıyorlar?

ODTÜ, sol/kökten laikçi/ İslâmafobik/Marksist-Leninist siyasi çizgisini 50 yıldır nasıl sürdürebiliyor?

Hep aynı görüşten öğrenciler, ODTÜ’ye nasıl toplanabiliyorlar?

Ya da bu okul, öğrencilerini bu hale nasıl getirebiliyor?

Teknik bir okul neden bu derece politizedir?

Okulun ABD kökenli olmasının bunda payı nedir?

Vaktiyle, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan, Arabistan'ın bizden koparılmasında ülkemizdeki Amerikan okulları etkin rol oynadılar. Bulgaristan’ın kurucu Başbakanı olan Prof. Dr. Stephan Panaretoff, Robert Koleji’nin 1871 yılı mezunlarındandır. Bu okuldan 1871 yılında mezun olan Bulgar öğrencilerden Bulgaristan’a; iki bakan, iki belediye reisi, üç elçi, dört milletvekili ve olmak üzere birçok sayıda üst yönetici yetişmiş, Bulgaristan, bizden bunlarla kopartılarak, bunlara kurdurulmuştur.

Osmanlı'nın son döneminde, Arap dünyasının eşraf ve ağalarının çocukları misyoner Amerikan okullarına yönlendirilmişlerdir. Onlar ya İngiliz mekteplerinde, ya da Amerikan Koleji’nde okudular.

İngiliz ve ABD okulları için müşterek düşman Türklerdi. Okullarında işlenen en hararetli ders de, Osmanlı düşmanlığı ve azınlıkların bağımsızlık konusuydu.

Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan, Arabistan bizden koparıldı. Yanımızda kala kala bir tek Kürtler kaldı, var güçleri ile Kürtleri de yanımızdan almaya yükleniyorlar.

Bu okulların tamamı kısaca “Amerikan Board” diye bilinen “Amerikan Protestan Misyonerlik Örgütü”, “The American Board of Commmissioners for Foreign Mission” (ABCFM) ne aittiler.

İzmir’deki tutuklu FETÖ Papazı Brunson için “papazımız, vayy papazımız” diye boşuna yırtınmıyorlar.

***

Dış Türkler ve Türkçülük

“Meral’in Partisi”nden meb’us seçilen Ahad Andican ekranda ahkâm kesiyor. Başkanlık sisteminin, Orta-Asya Türki Cumhuriyetlerinin sistemi olduğunu, Türkiye’ye yakışmadığını ifade ediyor.

Ahat Andican’ı dinlerken rahmetli Erol Güngör'ün şu satırlarını hatırlamadan edemiyorsunuz:

"Cemil Meriç o keskin zekasının ve derin bilgisinin eseri olan “Bu Ülke”de bazen hiciv yapar gibidir, ama çizdiği tablolar insanda istihzadan ziyade merhamet ve acıma duygusu uyandırır. Bütün ömrü Türk kültürüne ve medeniyetine küfretmekle geçmiş Ahmet Ağayef’i (Ağaoğlu), Cemil Meriç’in kaleminden okuduğunuz zaman sadece onun gibi üzülür ve “zavallı Agayef, zavallı Türk milliyetçiliği” dersiniz. Başları sıkışınca Türkiye’ye iltica eden, fakat gördükleri iltifat nispetinde anamıza söven bazı “Türkçü” dış Türklerimizin bize son hediyesi Latin harfleri olmuştu. Rusya kendi idaresindeki Türklere zorla Latin alfabesini kabul ettirince, bu “Türkçü” allamelerimiz Türk hükümetini “aramızdaki irtibat kesilmesin” diye aynı yönde davranmaya teşvik ettiler. Zavallı Ağayef, acaba Rusya bu oyunu oynadıktan sonra derhal Latin alfabesini bırakıp Kiril harflerini kabul ettiği zaman ne yapmıştı? Herhalde bu defa da Kiril alfabesini alalım diye devlet reisine müracaat etmemiştir.

Ahmet Ağayef deyince meşhur Yusuf Akçora’yı hatırlamamak kabil mi? O da Yahya Kemal’in tabiriyle “Türkçülüğün Aba-i Kenisaniyesinden bir havvari gibi” idi. Yahya Kemal şöyle diyor: ‘ … bu memleketin biz zavallı çocuklarına Bizans bakiyesi gibi sıfatlar savurur. Bizans dedim de aklıma geldi. Yusuf Akçora Bizans düşmanıdır. Osmanlılığı onun bakiyesi sayar. Bizi Türk görmez, Rum devşirme piçleri gibi bir kemiyet bilir. Mamafih bu Kazanlı mütefekkirin 1923 intihabatında namzedliği Kars’dan koymuştu … Fakat Yusuf Akçora kabul etmedi. İstanbul’dan, Bizans’tan mebus çıkmak istedi. İstediği de yapıldı. CHP meb’usu oldu. O vakitten beri mülevves Bizans’tan bahsetmeye devam ederek, İstanbul’u temsil etmektedir… " (Prof. Dr. Erol Güngör: Sosyal Meseleler ve Aydınlar sh. 157)

Erol Güngör’ü dinlediğiniz zaman Andican’ın Türkiye’ye yön vermek yerine, Türkiye’ye tabi olmasının daha doğru olacağını düşünüyorsunuz.

Bir de şu var; şiddetli Türkçü Ağayef ve Akçura’nın Yahudi kökenli olduklarına dair ciddi iddialar var.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner623

banner624