Öksüz’ün bildiklerini Batmaz da biliyor!

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) "Hava Kuvvetleri İmamı" Adil Öksüz’ün bildiklerini bilen ikinci ismin Kemal Batmaz olduğuna işaret eden UMED Başkanı Aslan Değirmenci, “ABD’ye aynı uçakta giden Öksüz ile Batmaz’ın darbe talimatını FETÖ’den birlikte aldığı ortada. Tamamıyla Öksüz’e odaklanıp, Kemal Batmaz’ı gözardı etmemek gerekir” dedi.  

Darbeler üzerine sayısız araştırmaları bulunan, Kopernik’ten çıkan Darbenin Perde Arkası & Akıncı Üssü'nün Şifreleri kitabında, 15 Temmuz işgal girişiminin kodlarını deşifre eden UMED Başkanı Aslan Değirmenci, gazetemizin sorularını yanıtladı. Değirmenci, Adil Öksüz ile 15 Temmuz darbe/işgal girişimini yönettiği iddia edilen tutuklu Kemal Batmaz hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  

İşte o söyleşi;

- FETÖ'nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ü yakalama çalışmaları devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan Öksüz sır olmasaydı neler olurdu?

Adil Öksüz elden kaçırılmasa darbenin arkasındaki ilişkiler ağına ulaşılırdı. FETÖ’ye destek veren farklı klikler deşifre olur, uluslararası istihbarat örgütleriyle işgal girişimi arasındaki derin bağ çözülürdü. Sadece bu da değil, darbe gecesi evlerinde, karargahlarında makamlarında oturup bekleyenlerin olduğunu düşünüyorum. Yani FETÖ başarılı olsaydı, onlardan yana tavır almayı bekleyen bir klik. Bence onlara kadar birçok gerçekle yüzleşilirdi.         Ortada bir istihbarat savaşı var. Onun için sürekli flu bir durum var. Bilgi kirliliği ve profesyonelce yapılan karartmalar var. İstihbarat örgütlerinin elbette her ülkede inleri, gizemli adresleri vardır. Belki de Öksüz, halen sınırlarımız içinde tutuluyordur.

“Batmaz’ı göz ardı etmemek gerekir”

-Şimdilik Adil Öksüz hakkında bir gelişme yok. Peki, onun bildiklerini bilen bir ikinci isim yok mu?

Güzel soru. Bence Öksüz’ün bildiklerinin hepsini olmasa da büyük bir bölümünü bilen isim Kemal Batmaz’dır. Batmaz bugün inkâr etse de yakın zamanda konuşmaya başlayacaktır. O gün Akıncı Üssü’nde birlikte olduklarını tüm kamuoyu gördü. Sadece Akıncı Üssü’nde değil darbe ve işgal yolunda da birlikte yürüdüklerini düşünüyorum. O hain günde birlikte gözaltına alınıyorlar. Görüntüleri yine Türkiye izledi, ne kelepçe ne de olağanüstü bir tedbir yok. Hatta kollarına giren dahi yok. Olay çok vahim… Neyse biz sorumuza dönelim. Kemal Batmaz demiştik. İkilinin 11 Temmuz 2016’da ABD’ye aynı uçakla gittikleri belirlendi. ABD’ye aynı uçakta giden Öksüz ile Batmaz’ın darbe talimatını birlikte FETÖ’den aldığı ortada. Öksüz ve Batmaz, darbe girişimine ilişkin talimat aldıktan sonra 14 Temmuz'da uçakla Türkiye'ye birlikte döndü. 18 Ekim 2009'da Adil Öksüz ABD'ye giderken, Kemal Batmaz da 20 Ekim 2009'da uçtu. Batmaz 22 Ekim 2009'da, Öksüz 23 Ekim 2009'da yurda döndü. Adli Öksüz ve Kemal Batmaz'ın 16 Mayıs 2010 tarihinde ABD'ye gidip, 25 Mayıs 2010 tarihinde birlikte yurda döndükleri de belirlendi. Yani her şey bu kadar açık. Tamamıyla Öksüz’e odaklanıp, Kemal Batmaz’ı göz ardı etmemek lazım.

Tabela var, şirket var ancak işlevi FETÖ ini

- Kim bu Kemal Batmaz?

Son yaptığı iş emlakçılık.  Ancak ne hikmetse söz konusu emlak şirketinin tüm kayıtları incelendi. Söz konusu emlak şirketi hiçbir zaman gayrimenkul alım satımı yapmamış. Kısacası tam bir istihbarat oyunu… Tabela var, şirket var ancak işlevi FETÖ ini… Ve tabi ki kendini gizleme. Batmaz darbe gecesi Akıncı Üssü’ndeydi. Altını çizerek belirtelim Akıncı Üssü darbenin yönetildiği yerdir. Özel görüntüler incelendiğinde Akıncı Üssü’nde yanında darbeci tuğgeneral Hakan Evrim var. Evrim asker selamını Kemal Batmaz’a veriyor. Batmaz, Adil Öksüz ile birlikte ABD’ye giden yine aynı tarihte dönen isim. Adli makamlara göre Batmaz, ya Adil Öksüz ile eşit ya da bir altı durumunda. Hatta üstü bile olduğu ifade ediliyor. Şimdi cezaevinde. Daha ilginç olanı kendisine asker selamı veren tuğgeneral Hakan Evrim o gece havadaki uçaklara alçak uçuş emrinden, katliam talimatlarına kadar veren kişilerden biridir. Akıncı Üssü’nde darbe faaliyetleri yöneten, yönlendiren en önemli kişilerden de biri. Bu mahkeme tarafından da tespit edildi, telsiz kayıtları da ortaya çıktı. Hatta darbe girişiminde 2 gün önce F-16 uçaklarına sniper cihazı taktıran, mühimmat yükleten de kendisidir. Bu kadar da değil… Adil Öksüz ve Kemal Batmaz ile diğer sivil imamları üsse alınmasını sağlayan isim de Hakan Evrim’dir.

-Hakan Evrim de cezaevinde…

Evet o da cezaevinde. Ancak bir başka ayrıntı var. Akıncı Üssü’nden ölüm talimatları yağdıran eski general Hakan Evrim şimdi de koğuşlara emirler veriyor. Hakan Evrim’in cezaevi koridorunda yüksek sesle, “yarın duruşmalar var”,  “Hatırlamıyorum, bilmiyorum” diye bağırdığı, bunun sanıklara bir talimat olduğu mahkemeye sunulan tutanaklarda var. Yani Kemal Batmaz’a asker selamı veren Evrim, koğuşlarda da FETÖ’cülere konuşmayın diye talimatlar yağdırıyor. Şimdi düşünelim. Bu general sözde bir emlakçı olarak sunulan bir adama yani Kemal Batmaz’a darbe üssü’nde asker selamı veriyor. Darbenin bu kadar önemli bir ismi Kemal Batmaz’ı görünce hazır ola geçip selam veriyorsa Batmaz’ın gücünü siz düşünün.

-Elimizde Batmaz’a dair farklı somut bilgiler var mı?

Elbette var. Kendisi FETÖ’cülüğü inkâr ede dursun çalıştığı şirketlerdeki SGK kayıtları var. Söz konusu şirketlerin sahibi ise bizzat FETÖ. 2005/2015 yılları arasında Kaynak Basım yayım. Kayyum atandı. 2004/2005 yılları arasında Kaynak dış ticaret. Kayyum atandı. Ortaklıkları da var. Gür-Med medikal… Gür-Med teknoloji… Elbette onlara da kayyum atandı. Tüm şirketlerde aldığı maaşlar Bank Asya, firmaların çalıştığı banka da doğal olarak Bank Asya. Bank Asya’ya şirketler tarafından 17/25 Aralık sonrası ciddi para yüklenmiş. Batmaz sonra kendince izini kaybettirmek için emlakçılığa başlamış. İfadesinde de gayrimenkul işleri yapıyorum diyor, ancak ne hikmetse tek kayıt yok. İfadesinde telefonlarına ait şifreler soruluyor, hepsini yanlış veriyor.

-Telefon şifrelerini yanlış vermesinin bir sebebi var mı?

Telefon hattı kilitlensin diye.. Profesyonellik. Ama teknolojinin ilerlediği durumda ortada. Teknoloji demişken; kendisinin Akıncı Üssü’nde görüntüleri olmasına rağmen, hiç girmediğini iddia ediyor.

“Üç maymunu oynuyorlar”

-Peki telefon görüşmelerine ulaşılamıyor mu?

İnce bir çalışma sonrasında ulaşılıyor. Tapelerde var. Telefon görüşmeleri.. Kemal Batmaz ve ailesi üzerine kayıtlı telefon hatları incelendiğinde onlarca defa Fethullah Gülen'in ikinci adamı olarak bilinen, Abdullah Aymaz ile görüşmeler var. Hepsi kayıt altında. Aynı şekilde onlarca mesajlaşma var. Sadece bu da değil. Fetullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV)'nın eski başkanlarından Cemal Uşak ile de Kemal Batmaz ve ailesinin görüşmeleri yine kayıt altında.  İki çocuğu var ikisi de FETÖ okullarında eğitim alıyor. Sonra çıkıyor, Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgisinin olmadığını iddia ediyor. Tek o değil hemen tüm sanıklar üç maymunu oynuyor. Akıncı Üssü davasında savunma yapan darbeciler, bir yandan örgütü inkar ederlerken, örgütlü bir şekilde hareket ediyorlar. Önceden hazırlandığı çok belli olan ifadelerle, ortak bir dille inkâr taktiği geliştiriyorlar. Ancak takip ettiğim kadarıyla mahkeme heyeti ve müşteki avukatları bu taktiği çözmüş durumdalar ve psikolojik harbe geçit vermiyorlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.