18 Mayıs cuma günü İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Teröre Lanet Kudüs'e Destek konulu mitingde atılan bu slogan her şeyi anlatıyor.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı bölgede oluşturulmak istenen terör koridorunun adeta başını gövdesinden ayırdı. Türkiye, siyasî ve ekonomik istikrarını koruduğu müddetçe bu bölgede terör koridorunun, terör  devletin kurulması artık çok zor. Ancak Türkiye'nin siyasi ve ekonomik olarak zayıflatılması, etnik, ideolojik çatışmalarla  içe kapanması için terör örgütlerini kullanmaya devam edecekler. Binlerce tır ve uçak dolusu silahın terör örgütlerine verilmesi bunun en açık delilidir.

Kudüs'ü işğal girişimi 1. Dünya Savaşıyla başladı. Gezi ve 15 Temmuz'da devam ettiler, ediyorlar. 14 Mayıs 1948'de İsrail kurulduğunda iktidarda tek parti CHP'si var ve başbakan mason Hasan Saka... 1967'de Kudüs işgal edildiğinde de iktidarda yine bir mason var: Süleyman Demirel... İsrail aleyhine  söz yok. İslam coğrafyasının diğer yerlerinde de durum bundan farklı değildi. Bugün İsrail'le savaşmayı haram kılan Suudi Arabistan şeyhi dün de aynı zihiyetle arzı endam ediyordu.

Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlıkları; İsrail seviciliğinden.

 Önce zihinler tutsak edildi. Cihat kavramı iğdiş edildi, terörle eş anlamlı hale getirilmek istendi. Kulakları ABD'den, İsrail'den, Avrupa'dan gelen seslere ayarlı  nesebi gayri sahihler  peydah edildi.

Afrin, Cerablus Kudüs'ün kapısıdır. Bağdat, Şam, Kahire  güçlü olsaydı İsrail ve sahibi bu kadar cüretkâr olamazdı. Mısır'da Mursi olsaydı Filistin'de İsrail bu kadar pervasız olamazdı. Şam'daki cani rahat hareket edemezdi.

Haziran 2013'te Tahrir'de ve Taksim'de aynı günlerde darbe gösterilerinin olması tesadüf değil. 3 Temmuz 2013'te Tahrir ve Taksim'de atılan "Mursi gitti, sıra Tayyip'te" sloganı her şeyi açıklamaya yetmez mi?  

Türkiye güçlü olduğunda her zaman  bölge de güçlü ve huzurlu olmuştur.

Kudüs, hem İslam dünyasının hem de insanlığın kadim şehridir. İsrail, şimdi  bu tarihî yerlerin fiziken de yıkılması için şeytanî planlarını işletmeye devam edecektir. İsrail, DEAŞ, ve ABD bu kültürel ve sosyal yıkıma hız verecekler. 

Kudüs'ün işgaline karşı İslam aleminin bu çaresiz durumu büyük bir felaketin de  işaretlerini veriyor. İsrail'in güç sarhoşluğu bölgede kanlı savaşların, darbelerin habercisi. ABD, Suudî Arabistan ve körfez  ittifakı İran'a savaş açarsa, bölge küresel bir savaşın merkezi haline gelir. Böylece İsrail, daha çok kan akıtarak, dehşet siyasetiyle kendisinin meşrulaşacağını zannediyor.

Siyonist Teşkilât, 29 Ağustos 1897’de Basel’de toplanmasından bu yana kanlı senaryolarını uygulamaya devam ediyor.

Buna karşı İslam ümmeti gücünü toplamaya çalışıyor.

18 Mayıs 2018'de İstanbul'da olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı 30 maddeden oluşan karar aldı. Bu kararlardan biri de 4. maddedeki :"Uluslararası barış gücü gönderme yolu da dahil olmak üzere, Filistin halkına uluslararası koruma sağlanması çağrısında bulunur." kararıdır. İsrail, BM personelini öldürdü, BM'nin binalarını bombaladı, kararlarının  hiçbirini yerine getirmedi, hiçbir şekilde de cezalandırılmadı. İsrail'in yaptığı yanına kâr kaldı.

BM'nin sadece adı kaldı. İnsan Hakları Konseyi'nin bağımsız komisyon kurma kararı da göstermelik. 'Bağımsız' kurulların, komisyonların da İsrail'e bağlı olduğu aşikâr.   

Filistin'e silah dahil her türlü yardım yapılmalıdır.

İtlerin salıverildiği yerde taşlar bağlanmamalı.

Zorbanın anladığı dil belli...

"İster isen sulhu salah, hazır ol cenğe"

Zafer de barış da namlunun ucunda...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nt 2018-05-20 02:25:28

Reisinin hiç suçu yok yani ilk önce cesaret madalyasını versin bana hikaye atlatmayın İsrail ile neden ticareti kesmiyorlar bi onu sorgulayın

banner624