Allah’ın kanunlarının yeryüzünde yaşanmaması için ortaya atılan bu fitne tohumu halkı Müslüman olan ülkelerde yüzyıllardır yeşermekte ve kabul görmektedir maalesef… Şeytanın, devleri bile kandırdığı bu taktikle Allah’ın kanunlarının bulutlar üzerinde kalmasına yol açtı… Sanki şöyle dendi;

- “Ey insanlar! Allah, gökteki işlere bakar, asla insanın hayatına karışmaz. Dünya işlerini insanların yönetimine terk etmiştir… Yeryüzünde hep insanın dediği olacak, Allah’ın dediği olmayacak! İnsanların yönetimini insan üstlendi! Kanunları insan hazırlayacak!”

Evet… Bu sebeple dünyanın hemen hemen bütün ülkesinde şeytan, yönetimi eline almıştır… Dostlarıyla insanları yönetmeye çalışıyor…

- “Yoksa onların birtakım ortakları mı var ki, Allah’ın izin vermediği şeyleri, dinden kendilerine teşri’ ettiler (bir şeriat kıldılar)? Eğer o fasıl kelimesi olmasaydı, elbette aralarında hüküm (karar) verilirdi. Gerçekten zalimler için acı bir azap vardır.”

- “Sonra emirden (olan) bir şeriat ile seni vazifelendirdik; onun için sen o şeriata uy da ilmi olmayanların arzularına uyma!.”

- “(Ey Muhammed!) Sana da o Kitab’ı (Kur’an’ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık Allah’ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp ta onların arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman anlaşmazlığa düşş olduğunuz şeyleri size bildirecektir.”

Evet… İnsan bu uyarıları dikkate almayacak ve dinden azar azar uzaklaşacaktır;

- “Hz. Peygamber (aleyhisselâm) şöyle buyurmuştur; “İslâm’ın tutunulması gereken kulpları (yapılması gereken emirleri) tek tek çözülecek; her bir kulp koptukça insanlar önlerindekilere benzeyecekler. O kulpların ilki hüküm (hâkimiyetin Allah’ın olması, Kur’an’la hükmedilmesi), sonuncusu da namazdır.”

Değerli kardeşim..!

Adına demokrasi-laiklik denilen bu yönetim sistemi ile şeytan, Allah’ın kanunlarının bulutlar üzerinde kalmasına vesile olmuştur… Din, hiçbir zaman yeryüzünü terk etmedi…

Din, bir hayat nizamıdır… Kanunlar bütünüdür… Kimin, kime karşı nasıl davranacağını belirleyen bir sistemdir… İnsanın yeryüzünde en mutlu, huzurlu ve adil bir şekilde nasıl yaşayacağını elbetteki Allah insandan daha iyi bilecekti… Ama Allah ile insan arasına gren şeytan koskoca devletleri bu basit tuzakla kandırdı

 

       Şura.21

       Casiye.18

       Maide.48

      Ahmed bin Hanbel, 5/251; İbn Hibban, Sahih, hadis no: 257; Hâkim, el-Müstedrek, 4/92

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner623

banner624