Sıcaktan bunalan İstanbul'a yağmur müjdesi

Meteorolojinin tahminlerine göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Son günlerde yüksek nem nedeniyle sıcak günler yaşayan İstanbul'da pazartesi günü yağmur bekleniyor.

Sıcaktan bunalan İstanbul'a yağmur müjdesi
Tarih: 12.08.2017 14:03:58

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İstanbul'da pazartesi yağış bekleniyor

Meteorolojinin son tahminlerine göre, pazartesi günü ise İstanbul'da yağmur bekleniyor.

Son günlerde yüksek nem nedeniyle zor günler yaşayan İstanbul'da pazar gününü pazartesi güne bağlayan gece yağış bekleniyor. Düşük nem oranları nedeniyle yağışın şiddetli olmayacağı tahmin ediliyor.


Etiketler: istanbul, sıcak hava, nem