Tarihi bir seçimi geride bıraktık. Tarihi diyorum! Çünkü yeni sistemin sağlıklı temeller üzerine oturtulması, çıkan sonuçların ise Ülkemiz ve hatta coğrafyanın geleceğine şekil verecek olması, seçimlere tarihi bir anlam kazandırıyor. O nedenle katılım oranı, sergilenen demokratik olgunluk ve sandığa yansıyan mesajların HERKESÇE DOĞRU ANALİZ EDİLMESİ çok önemlidir. Yoksa sığ menfaatlerde aranan bir geleceğin, mevcudiyetimize hiçbir şey katmayacağı kesinlikle tartışılmaz.

Fakat gelin görün ki muhalefetin daha seçim günü yapmaya çalıştığı şey, durumun hiçte öyle olmayacağını gösteriyor. Nasıl olsun ki!? Günlerce çıkacak sonuçlar için manipülasyon yapmaları, Sn.İnce’nin 24 Haziran günü “akşam YSK’nın önündeyim” şeklindeki garip demeci ve saatler 17’yi gösterirken yani henüz sandıklar açılmışken, Ana Muhalefet Partisinin üst perdeden “2. turu işaret etmesi”, ESKİ ALIŞKANLIKLARININ SÜRECEĞİNE delalet ediyor.  

Hele sosyal medyada ne idüğü belirsiz tiplere bakarsanız, olay zaten kopmuş. Biz demokrasi diyoruz, saygı diyoruz, birlik/beraberlik diyoruz, adamlarda küfrün-kıyametin bini bir para. Anlayacağınız muhalefet açısından yaşadıkları HEZİMETİN, doğru bir biçimde değerlendirilmediği aşikâr. Önümüzde ise ibret verici bir tablo söz konusu… Bırakın mağlubiyetlerini kabullenmeyi, zafer naraları atacak derecede klinik bir durumla karşı karşıyayız. Kimisi de Kemal Sunal’ın Atla Gel Şaban filmindeki, “ŞİKİ ŞİKİ BABA” sahnesine denk bir sendrom içerisinde. Hani filimdeki Şaban tiplemesinin, yarışları tutturamayınca bahane ürettiği bölüm var ya… “’Olsaydı’ların , bulsaydı’ların” havada uçuştuğu…

***

Hülasa öyle ya da böyle, 24 Haziran’da Sn Erdoğan ipi göğüslemeyi başarmıştır. Milletimizin herkese nasip olmayacak, %  52,55 lik bir teveccühüyle ZAFER kazanmıştır. Cumhur İttifakı ise Meclisteki çoğunluğu elde edecek bir üstünlük sağlamıştır. Şimdi artık yakalanan bu ahenkten, Ülkemiz adına güzel bir beste yapma zamanıdır. Hem de hiç vakit kaybetmeden. Çünkü sanayisiyle, tarımıyla, hayvancılıyla ihracat yapacak seviyelere ulaşmaktan tutunda, İran-Akdeniz arasındaki güney sınırlarını teröristlerden temizlemeye; kendi öz değerlerimizin işletilmesinden tutunda, Milli dış siyasi hamlelere kadar yapılacak çok işimiz mevcut.

Zira YAKLAŞAN ULUSLAR ARASI SİYASİ FIRTINADA ayakta kalmak biraz da buna bağlıdır. Batının kendi içerisinde cereyan eden ekonomik, siyasi ve fazla bilinmese de askeri rekabeti (NATO-PESCO) tehlikeli bir yere doğru ilerliyor. Tıpkı iki büyük Dünya savaşı öncesi, hatta ondan da da ileri bir eşik aşılmış durumda. Taraflar güçleri nispetinde karşılıklı hamleler yaparlarken, diğer yandan da saflarına yeni aktörler katmanın arayışı içerisindeler. Bunun için ellerindeki tüm enstrümanları kullanmaktan ise çekinmedikleri kati surette yadsınamaz.

***

Toparlarsak; 24 Haziran’da hiçbir şey bitmemiş, aksine YENİ BAŞLAMAKTADIR. Nitekim seçimlerin üzerinden daha üç gün geçmesine rağmen ekonomiyle, kaosla, yaptırımlarla mesaj vermeye kalkmaları bunu açıkça özetliyor. Bu perspektifte sandıktan çıkan sonuçları hazmedemeyenler olduğu kadar, Cumhur İttifakının arasını bozmak isteyenler de vardır/ olacaktır. Kaldı ki Türkiye’nin siyasi bir açmaza düşmesi, Milli şairimiz Akif’in “tek dişi kalmış canavar” diye tanımladıklarının tek gayesidir. Bugüne dek belli dönemlerde yeltendikleri şeyinde tam karşılığı…

Fakat LİDERLER ARASINDAKİ SAMİMİ DİYALOG, müteselsile en alt tabana değin inecek güçtedir. Dışarıdakilerin ise omuz omuza verdiğimiz müddetçe, bir arpa boyu yol almaları neredeyse imkânsız. O cihetle herkes sağdan soldan gelen, birliğimize kast edecek çatlak seslere karşı kulaklarını tıkamalıdır. Buna Milletimiz için, Vatanımızın bekası için, bir anlamda da bölgemiz için zorundayız. Bırakalım artık içimize zerk edilmiş suni GDO’lu fikirlerden beslenmeyi, VAKİT içimizdeki küften kurtulup kenetlenme vaktidir. VAKİT insanlığa öz talim ve terbiyemizle ışık olma, tarihi bağları onarma vaktidir. KISACA VAKİT ARTIK TÜRKİYE VAKTİDİR. 

Vesselam…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yunus Artan 2018-06-28 00:58:00

Kalemine sağlık uzman cok güzel tespitlerde bulunmuşsun ayrıca başlık çok manidar olmus anlayana