İşte İslam’a küs olan azınlığın, inanan çoğunluk üzerindeki mahalle baskısı; müftüye nikâh kıydıramazsınız! Yok ya! Size mi soracaktık… Yetmedi mi yıllarca bu millete yaptığınız baskı; kılma, tutma, yapma, takma, giyinme… Sahi sizin derdiniz ne? Az delikanlı olun ağzınızdaki baklayı çıkarın! Kilise nikâh kıysın, müftü resmi nikâh kıyamasın! Siz kendi kıydıracağınız nikâha bakın. Nasıl kıydırırsanız kıydırın ama bizim nikâhımıza da karışmaya hakkınız yok! Yetmedi mi doksan yıl elinizde değnek Müslümanların tepesine ve sırtına indirdiğiniz?

Adamın içinde gizli gâvurluk depreşiyor; çıldırıyor, kahroluyor, dini nikâh istemem diyemiyor, müftü kıymasın diyor. Yani papaz kıysın, muhtar kıysın, suyun ortasında kaptan kıysın, hatta nerede ise şunu diyecekler; meyhaneci bile kıysın ama zinhar müftü kıymasın, kısaca dindar olan ve nikâhtaki dini vazifeleri yerine getiren asla kıymasın. Bunun dışında dini gelenekleri yerine getirmeyen ve değerlere pirim vermeyen, sırt çeviren, Kur’an ve sünnetle problemi olan ve İslam’ın adını geçirmeyen kim kıyarsa kıysın…

Ah be arkadaşım; Müslüman isen, neden müftünün nikâh kıymasına uyuz olursun ki? Yok, eğer değilsen, sana ne vatandaşın kıydıracağı nikâhtan? Yoksa nikâhın İslam’da ne kadar kıymetli olduğunu bilen müftüden mi rahatsız oluyorsun? Papaza rahatsız olma, gel kendi dinin mensubu ve görevlisinden rahatsız ol. Ha sahi sen ne koyunsun, ne keçi bir Allahın cezası olarak ortalık da dolaşıp, hürriyet üzerine baskı kurup, fırsat buldukça İslam’ın emirlerine ve yasaklarına karşı çıkıp, duruyorsun…

Aslında bu memleketteki gayrimüslimlere sorsanız; bu yenilikten memnun olacaklardır... Zaten onlar İslam’ın ve Osmanlının derin hoşgörüsünü bildikleri için, o terbiyeyi aldıkları için memnun olurlar… Sadece memnun olmayan siz ne olduğu belli olmayan tipler…

Yahu zaten nikâh yine resmi olacak. Sadece nikâhın önemini diğerlerinden çok daha iyi bilen bir müftü tarafından da kıyılması bir eksikliği ortadan kaldırmış olacak. Neden karşı çıkıyorsunuz? Keşke bunu mertçe bir ortaya koyabilseniz!

Kanunlar nizamlar CHP’nin isteğine göre mi kurulacak? Yoksa Allah’ın emirlerine, insan haklarına uygun mu şekillenecek? Zaten CHP iktidarlarında bu millet gördü; ne baskıları, ne zulümleri... Yine o zulümleri şimdi mahalle baskısı olarak mı devam ettirmek istiyorsunuz?

Size ne bu milletin nikâhı, inancı ve de hayat tarzı? Neden bu millete mahalle baskısı yapıyorsunuz? İnananların nikâhından size ne; nasıl kıydıracaksa kıydırsın. Sen git kilisede ya da ne şekilde kıydıracaksan kıydır. 1300 senedir Müslüman olan bu milletin inancıyla, dini gelenekleri ile neden uğraşıyorsunuz ki? Müftünün kıyacağı resmi nikâh seni neden bu derece zıvanadan çıkarıyor? Neden Müslümanları rahat bırakmıyorsunuz? Neden hala tek partili dönemlerin İslam’dan aldığı öcü, nefreti devam ettirmeye çalışıyorsun? Dindarlar size hiç karışıyor mu; illa böyle nikâh kıy diye? Üstelik kaçak et kestiğiniz ve gencecik kızları içki masalarında çerez yaptığınız halde sizin şerrinizden korkup; kardeşim etme eyleme senin bu yaptığın kadın haklarına saygısızlık, namusu tarumar etmektir demiyorlar... Siz bakın kendi dalganıza; nerde ve nasıl nikâh kıydıracaksanız kıydırın… Biz sizin özgürlüğünüze karışmayız... Ama bizim nasıl nikâh kıydıracağımıza da siz karışamazsın! Yani bu insanlar sizin keyfinize göre mi İslam’ın emirlerini yerine getirecek? Yoksa bütün kâinatın yaratıcısı ve bütün ihtiyaçları karşılayan, yoktan var eden, bizi insan olarak dünyaya gönderip, bütün kâinatı, güneşi ayı, mevcudatı hizmetimize veren Allah’ın emirlerini mi yerine getireceğiz?

Kadın çok değerli varlıktır ve kadına en büyük değeri verende yüce Yaratıcıdır. Allah’ın emri doğrultusunda ve başta kadının hukukunu esas alan bir nikâhı, devletin memuru ve İslam hukukunu bilen bir müftünün kıymasına bu toprakların çocuğu ve ben Müslüman’ım diyen asla rahatsız olamaz! Ha başka toprakların çocuğu olur ve İslam’la büyük hesaplaşması vardır o zaman anlarız neden karşı çıktığını... En azından Aziz Nesin gibi delikanlı inkârcı olun; hiç kıvırtmadan! Eğer Müslüman iseniz, hatta başka bir dine mensup olsanız bile bu şekilde nikâh kıyılmasına hiç karşı çıkmazsın... Bunu da bir kenara koyun; hani siz özgürlüklerden ve insan haklarından yanaydınız? Size ne vatandaşın müftüye kıydıracağı nikâhtan? Sen müftüye gitmezsin olur biter. Korkma; biz yine senin nikâhına saygı gösteririz…

Önünüzde iki yol var; eğer Müslüman iseniz, ya İslam’la barışırsınız, ya da gerçek niyetinizi belirtirsiniz... Böyle dürüst olursanız, zaten size karışan olmaz; demokrasinin keyfini çıkarırsınız... Yoksa bu millete mahalle baskısı yapıp, karışmaya hiiiççç hakkınız yoktur!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner624