Değerli dostlar söz ve öz iki değerli kelime. Sağına soluna yerleştirilen sıfatlarla ciddi anlamlarda yüklenebilir. Hafızalarımızda bu iki kelimenin kötü algısı birçoğumuzun hafızasında hala canlı, çünkü tartışmaya konu olduğu günlerde ülkemiz sırat köprüsünden geçer gibi bir sürecin içerisinde idi. Bugünlerde Amerika gavuruna uyarlayacak olursak sözde müttefik özde ise düşmanımız diyebileceğimiz bir gerçeklikle karşı karşıyayız. Adamlar zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmakta mahir olduklarından yine aynı numarayı yapacaklarını zannediyorlar. Ey Amerika köprünün altından akan sular çok şeyi değiştirdi.

Zekaları öyle bir seviyeye gelmiş ki, akletmeyi akledemiyor ve tüm dünyayı enayi yerine koyacak kadar da işi ileri götürüyorlar. Sadece akıl süzgecini kullanabilseler gaf üstüne gaf herze üstüne laf ebeliği yapmayacaklar ve tüm dünyaya karşı gülünç durumuna düşmeyecekler.

Dünyayı yaşanmaz hale getirerek kazandıkları nefret oklarının hedefi olduklarını bilmelerine rağmen kötü huylarından vazgeçmeye hiç niyetli görünmüyorlar. Hala eski dünyada yaşadıkları zehabına kapılarak kepazeliklerini egale edip duruyorlar.

Temsilci üstüne temsilciler ile nerede ise her gün ülkemizde mekik dokuyarak, dik duruşumuzu yamultma gayretlerinden ha bire duvara toslayan serseri tavuklar haline geldiklerinin bilincinde de değiller. Besleyip büyüterek üzerimize saldıkları azılı iki düşmanımızı birbirine kırdırmayı teklif edecek kadar da karakter yoksunu bir müttefikten tez el kurtulmalı ve neresinden dönersek dönelim bu kar demeliyiz.

Bir gün ak dediklerine ertesi gün kara demek gibi bir tezatın gelgitleri ile nereye kadar bizi oyalayacaklarsa orayı kendilerine kar sanıyorlar. Reisimizin omurgalı ve dikleşmeyen dik duruşu sayesinde yumruk yemiş boksör sersemliği içerisinde olup bu rezil durumlarına mazlumların bedduası da ilave olunca iflahı gayrı kabil aceze haline geldiler.

Son 40 yılı iyi hatırlayan bir vatandaş olarak geldiğimiz noktada Amerika’nın sadece Allah bir dediğine inanacak hale geldik. Sözün ağızdan başka yerlerden çıktığını sayelerinde öğrendik. Büyük devlet böyle olunuyorsa bizden uzak olsun böyle büyüklük.

Ne insanlığa ne dine ne de vicdana uymayan bu duruşlarının bedelini sadece devletleri değil tüm Amerika halkı ödeyecek. Biz millet olarak yakın tarihte ödediğimiz gibi bedelleri ödemeye dünden razı olalım. Çünkü onurlu vakar mazlumların hamisi ve zalimlerin korkulu rüyası olabildik.

Çocuk aldatır gibi gayrı ciddi bir duruş ile arzı endam etmeye devam eder ve inadım inat mantıksızlığında kararlı duruşlarını sergilemekte ısrarcı olurlarsa başlamış olan sonlarının gelmesini hızlandırmaktan başka bir sonuç beklemesinler.

Aba altından gösterilen sopalara karnımız tok. Ya onurumuzla var olacak ve yaşanmaz hale getirdikleri dünyaya eskiden olduğu gibi düzen vereceğiz ya da namusumuz ve şerefimizle savaşıp şehit veya gaziler olacağız.

Kılı kırk yararak Afrin’e barış götüren kahraman askerlerimiz tıpkı FIRAT KALKLANINDA olduğu gibi buralara da huzur ve sükûnu götürecek ve yerli yabancı ülke düşmanlarını sükûtu hayale uğratacaktır. Aslında tüm tutarsız ve mantıksız hareketlerinin altında da bu korku yatıyor. Bu korku sadece Amerika gavurunda yok. İran Rusya Fransa Çin ve hatta Arabistan da bile var.  Kan ve barut deposu haline getirdikleri orta doğuyu Mezopotamya’yı yeniden yaşanabilir vaha haline getirerek,  iki milli haline getirdikleri kazanç kapısı olmaktan çıkartmamızdan korkuluyor.

Korkunun ecele faydasının olmayacağı atasözlerimizde var. Eceline susamışların eceli elimizden olacak gibi bir yere doğru gidiyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin Zavslsız 2018-02-17 00:59:38

Sayın Cumhurbaşkanımız onlar Osmanlı Tokadı yememişler demesinden sonra nasıl da tıpış tıpış ülkemize geldiler Allah'tan böyle dik Duran ülkesinin ve milletinin çıkarlarını savunan islam ülkelerinin dertleriyle dertlenen böyle bir liderimiz var bugün bütün dünya gördü ki ABD'nin terörizmi nasıl desteklediğini Sadece şimdilik bunu Türkiye dile getiriyor Birleşmiş Milletler genel kurulunda yediği şamarı unutamayan ABD Osmanlı Tokadı'nın dan korktuğu için koşarak geldiler ama karşılarında eski Türkiye yok ya dediğimiz olur ya da onlara haddini bildiririz. Allah'ım zeytin dalı operasyonunu Muzaffer eylesin askerlerimizi korusun Allah'ım islam ülkelerinin birleşmesini nasip etsin amin Selam ve dua ile hayırlı günler

Avatar
Ahmet aytuğ 2018-02-17 10:48:55

Hocam tesbitleriniz doğru ancak maddi ve manevi olarak güçlenmedikçe bu kafirler uslanmaz