Arşiv: git
ARA


 
Süleymancıları bitirme operasyonu
 16.03.2013 01:15
28 Şubat’ta Süleymancıları tasfiye etmek için Ankara’nın Kalecik ilçesinde psikolojik harp taktiklerinin devreye sokulduğu ortaya çıktı.İlçe’de Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin kitaplarının okunması bile büyük bir tehdit olarak algılanmış. İkna odaları ile öğrenciler baskı altına alınmış, sahte imzalı dilekçe ve ifadelerle, adeta terörist muamelesi yapılarak; haklarında karalama kampanyası başlatılmış. Vakıf lince tabi tutulurken UTKK devreye girerek ilçe topyekûn kafese alınmış.

 

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA-

28 Şubat’ta Süleymancıları tasfiye etmek için Ankara’nın Kalecik ilçesinde psikolojik harp taktiklerinin devreye sokulduğu ortaya çıktı.

İkna odaları ile öğrenciler baskı altına alınmış, sahte imzalı dilekçe ve ifadelerle, adeta terörist muamelesi yapılarak; haklarında karalama kampanyası başlatılmış. Linçe tabi tutulan vakıf, dernek ve yurt yöneticilerinin şikâyet dilekçeleri dikkate alınmaz iken UTKK devreye girerek ilçe topyekûn kafese alınmış. İlçe izleme grubu başkanı Kaymakam Namık Demir ise “Süleymancılık Faaliyetleri” konulu resmi yazı ile operasyonları beslemiş.İlçe’de Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin kitaplarının okunması bile büyük bir tehdit olarak algılanmış.

Süleymancılar olarak bilinen Süleyman Hilmi Tunahan hazretlerinin talebelerinin yürütmeye çalıştığı hizmetleri ve özellikle de yurtları UTKK hedef almış. 28 Şubat'taki 'postmodern darbe'yi yaşatmak için Anasol-M hükümetinin iktidarı tarafından kurulan “Başbakanlık Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu” nun İzleme Grubu, Süleymancıları ‘tehdit’ olarak görüp, Kalecik’de operasyon talimatı vermiş.

Çocuklara manevi baskı

Süleymancılara ait vakıf ve yurtları sadece İzlemekle yetinmeyen UTKK, gece ve gündüz muhtelif saatlerde öğrencilerin eğitim aldığı alanları sürekli aratmış, öğrencileri gözaltına alınmasını sağlamış, gözaltında 18 yaş altı çocuklara manevi baskı yaparak, suç isnadında bulunmuş.

Kalecik’te ikna odaları

Çocukların verdiği ifadeleri de değiştirilerek, ailelere baskı kurularak, çocuklar ilim yuvalarından uzaklaştırılmak hedeflenmiş. Daha sonra İzleme Grubu aracılığıyla öğrenciler Milli Eğitime götürülerek kurulan ikna odalarında psikolojik baskı altına alınmış.

Kaymakam’dan Valiliğe rapor

Bu kapsamda mağdurlar tarafından yapılan şikayetlerin hiç biri dikkate alınmaz iken Kaymakam Namık Demir, Valiliğe gönderdiği yazısında dernek ve yurtlarda okutulan kitaplara el konulduğunu, jandarma tarafından operasyon yapıldığını kabul ettiği görülüyor.

Demir, “Süleymancılık Faaliyetleri” konulu resmi yazı ile Süleymancılara yönelik devam eden çalışmaları imza altına almış. Namık Demir’in hazırladığı rapor incelendiğinde, yurtlardan ayrılan bazı öğrencilerle irtibata geçilerek soruşturmaların derinleştirilmesine gayret edildiği anlaşılıyor. Süleymancılar için sağlam delil oluşturmak için gayret ettiklerini ifade eden Namık Demir, işlem yapılabilmesi için büyük bir gizlilik içerisinde araştırmalar yaptıklarını kaydediyor. Bu kapsamda Jandarma ve Ankara Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde olduklarını belirten Kaymakam Demir, Valilik İzleme Grubuna kısa süre de ayrıntılı bilgi sunulacağını ifade ediyor.

Gariban Anadolu çocukları hedef alınmış

Yine bu konuda üst makamlara yazdığı yazılarda Demir, “Konunun takibini yaptığını, yurtta Süleyman Hilmi Tunahan’a ait kitapların okunduğunu, öğrencilerin kaçak kaldığını, bu hususun sadece dört kişilik bir komisyonca bilindiği ve gizli tutulduğunu, kaymakamlıktan bir personelin muhbirlik yaptığını, bu nedenle baskınlardan tam netice alınamadığını” ifade ettiği görülüyor.

 
 
 
 
 
    Ad Soyad
    Mesajınız
 
  Bu habere 4 yorum yapılmıştır
LATİF ÖMER - 18.07.2013 17:13:45
ben süleyman efendi cemaatine arasıra giden sadece orda önemli günlerde verilen sohbetlerre giden bir kişiyim. nasıl desem benim için onların çok ayrı bi yeri var . bütün insanlarını seviyorum . Allah razı olsun sayelerinde bayagı din bilgilerim oldu. onları anlatamıyorum. kısacası o cemaati çok seviyorum . böyle deyince amcam senin beynini yıkamışlar diyo :D bilmiyorum beyin nasıl yıkanır ki
LATİF ÖMER - 18.07.2013 17:13:18
ben süleyman efendi cemaatine arasıra giden sadece orda önemli günlerde verilen sohbetlerre giden bir kişiyim. nasıl desem benim için onların çok ayrı bi yeri var . bütün insanlarını seviyorum . Allah razı olsun sayelerinde bayagı din bilgilerim oldu. onları anlatamıyorum. kısacası o cemaati çok seviyorum . böyle deyince amcam senin beynini yıkamışlar diyo :D bilmiyorum beyin nasıl yıkanır ki
adem - 08.05.2013 22:42:43
Allahınızdan bulun 28 şubatçı darbeci zihniyetler sizi zaten bulacaksınız da zamanını bekleyin huzuru ilahide bunun hesabını vereceksiniz.
bedrettin - 19.03.2013 10:40:36
şu an bu ısım nerede merak edıyorum.bunca aymazlığa ve 28 subatcılara çanak tutan yurtlarımızı ve yuvalarımızı takıp altına alan bu kaymakam şimdi nerde,,ınsalah valı olmamısştır.ben bahsı geçen ılçe nufusuna kayıtlı bırı olarak yazık dedım.şu an bu kaymakam ne yapıyor bılmıyorum ama hala etkın görevlerde ıse bu bızım ayıbımızdır..bır suleyman efendıye baglı ısım olarak bırkez daha acı cektım
Power Bank
Battaniye
Konuşan Bardak
Büyük Toptan
Sesli Seccade
Akıllı Saat
Orjin Krem
Nevresim
Taşınabilir Şarj


Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.