Geçtiğimiz hafta Tunus’ta idim.

Tunus, yaklaşık 350 yıl bizim yönetimimizde kaldı.

Biz Tunus’a işgale değil, İspanyollardan kurtarmaya gittik.

İspanyollar, Endülüs’ü 1492’de tarihten silince, İspanya’da bir tek Müslüman, bir tek Müslüman mezar taşı bile bırakmadılar. Akabinde hızlarını alamayıp Kuzey Afrika’ya sıçradılar. Cezayir ve Tunus’u işgal edip, buralardaki Müslümanlara da zulme başladılar.

Aynı dönemlerde Portekizliler Hint Okyanusu’nda Müslümanlara kan kusturuyorlardı.

Cumhuriyet okullarında bize “Milli Kahramanımız” gibi okutulan Vaskö De Gama ile ortağı Portekizli General Albukrek Hint okyanusunda, Müslüman hac gemilerini basıyor, hacıların kulaklarını kesip çuvallara doldurup Müslüman Sultanlara gönderiyorlardı.

Aynı terör eylemlerini Rodos, Malta şövalyeleri de İtalyan ve İspanyollarla Doğu Akdeniz’de düzenliyorlardı.

İşte bu şartlarda Hızır ve Oruç kardeşler Tunus’a gidip, bu korsanlarla savaşa başladılar.

Bir savaş kurdu olan Hızır (Barbaros) Batı Akdeniz’i İspanyol ve İtalyanlara dar ettiği gibi, kısa sürede Tunus ve Cezayir’den de İspanyolları kovarak, buraları Osmanlı vilayeti yaptı.

Böylece Tunus 350 yıl bizim yönetimimizde kaldı.

Biz, Tunus’un işgalcileri değil, kurtarıcılarıyız!

Tunus bizden ayrılırken, Tunuslular bize isyan etmediler, bizimle beraber Fransızlara karşı savaştılar, ama beraberce yenildik ve Tunus’u kaybettik.

Gelelim günümüz Tunus’una...

— Milli gelirleri fert başına 9500 dolar ama görüntü 1000 dolar gibi perişan. Şu anlaşılıyor; gelir dağılımı çok bozuk, Necip Fazıl'ın deyimi ile “1 kişiye tam 9 , 9 kişiye 1 dolar” olarak bölüşüyorlar.

— Fransız işgali güya sona ermiş ama, milli gelirden arslan payını alanlar, ülkeyi Fransızlar adına yönetiyorlar.

— Ülkede Arapça kadar Fransızca konuşuluyor. 70 yıllık işgal döneminde Fransızlar gerekeni(!) yapmışlar.

— Bizde Kemalizm'in yaptığı ne varsa, Tunus’ta da Fransızlar aynısını yapmışlar, bir kısım Tunuslular "Fransız eziği" olmuşlar, bizdeki “Batı” ezikleri gibi...

— Belirtmeliyim ki Haçlı emperyalist-sömürgecilerin İslam dünyasında yaptıkları kültür ve kimlik üzerinde “GDO ile oynama” o derece tahripkâr olmuş ki, 10 hidrojen bombası bu tahribatı yapamazdı.

— Fransızlar, bazı Tunusluları, bizim Tunus'ta 350 sene boyunca "sömürgeci olarak" kaldığımıza inandırmışlar. CHP’lilerin Osmanlı düşmanı olduğu gibi, Fransızlaşmış bazı Tunuslular da Osmanlı düşmanı olmuşlar. Yani bir Fransızlaşmış Tunuslu ile bizim CHP’li aynı kafadan...

— Fransa ve Fransız özentisi olanlar, Fransızların yanında 2. sınıf kaldıklarının farkındalar ama Fransız aşkları sarsılmıyor

— Hemen hiç Osmanlı eseri kalmamış, ya da yok edilmiş, yine hemen hiç Türk kalmamış, varsa da biz muhatap edilmedik. Sanki 1880’lerde terk ettiğimizden beri oraya ilk giden Türkler bizler olduk. Birkaç Türk şirketinin iş yaptığı söyleniyorsa da bizim Tunus'a ilgimiz son derece az.

— Tunusluların Türkiye'ye ilgisi ise çok fazla. Her gün düzenli olarak uçak seferleri var.

— Bir çok Tunuslu Türkiye'yi 2. vatanı olarak görüyor, Türkiye'de yaşamak bir Tunuslunun rüyası. Oralara gidince Türkiye'nin İslam Dünyası'nın Amerika’sı olduğunu fark ediyorsunuz.

— Tunus'ta asgari ücret 700 TL, işsizlik %19 larda...Nüfus 11 milyon.

— Ekonomi turizme kilitlenmiş, petrol kendi ihtiyaçlarını karşılamayacak kadar az.

— Tunus’ta hiç dilenci yok. Tunuslular son derece onurlular. Çok az bir ücretle bile olsun çalışarak geçinmeyi tercih ediyorlar.

— Kemalistlerin; Osmanlıyı By-Pass edip bize Etiler, Etrüskler, Frikyalılar, Sümerlerdan atalar(!) bulmaları gibi, Fransızlaşmış Tunuslular da, İslami geçmişlerini yok sayıp kökenlerini Hannibal’e dayandırıyorlar.

Derin Tunus’un kalbi Türkiye için, “CHP’ li Tunuslu”nun kalbi Fransa için atıyor!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.