Türk hacker grubu Private Hackers Hollanda ve İtalya’ya savaş ilan etti

Private Hackers olarak tanınan Türk Hacker grubu Hollanda’nın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyeti bakanına yaptığı insanlık dışı terör faliyetine karşın siber savaş ilan ettiğini resmi twitter hesabından duyurdu

Türk hacker grubu Private Hackers Hollanda ve İtalya’ya savaş ilan etti
Tarih: 19.03.2017 15:44:01

15 Mart 2017 tarihinden itibaren şuana kadar 4500 civarından hollanda sitesi ve 1000'e yakın italya sitesini erişime kapattı ve açılış ekranına bir uyarı mesajı bıraktı.

Hollanda siteleri arasında Hollanda Havalimanı sitesi dahil bir çok önemli kurum ve kuruluşun internet sitesini erişime kapatırken İtalya üzerinden de aynı düzeyde siteleri erişime kapattı. İtalya Hilton Grubuna ait olan Winter Garden adlı otelin siteside bu siber savaştan kendisine düşen payı olmuş oldu.

Ayrıca Avrupa UEFA Hakem eğitmenleri resmi sitesini de hackleyen Private Hackers grubu sitede ki bütün yöneticileri devre dışı bıraktığını açıkladı.

Resmi twitter hesabından açıklama yapan Private Hackers grubu saldırıların Hollanda ve İtalya devletlerinin resmi ağızlarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden özür dileyene kadar devam edeceğini bildirdi.

 

Hollanda için Private Hackers grubunun basın açıklaması :İtalya için Private Hackers grubunun basın açıklaması :

 

UEFA Hakem Eğitmenleri Sitesi ile ilgili yapılan paylaşım :


Etiketler: Private Hackers, hollanda, italya