Daha evvel bu sütundan, önemine binaen farklı formlarda defaten ifade ettik:

İslam tarihinin en karanlık günü; hangi kapalı kapılar ardında, hangi karanlık odaklarla yapılan kirli pazarlıklar sonucu alınan kararla ilga edildiği hala meçhul olan 3 Mart 1924'te İslam Hilafeti'nin ilga edildiği gündür. Biz, o kara günde ittihadımızı ve ümmet olma şuurunu resmen ve fiilen yitirdik. O gün koptu asırlardır çektiğimiz tespihimizin imamesi, o gün imamsız/öndersiz ve hatta tabiri caizse yetim kaldık.

Asırlardır bu durumun gerçekleşmesi için gayret eden ve bekleyen akbaba sürüleri bir bir saldırdılar İslam yurtlarına; önce Filistin’in işgali, ardından Keşmir ve Doğu Türkistan istilası. Farklı odak ve milletlerdenmiş gibi görünse de, aslında tüm bu işgal, istila ve katliamlar tek bir merkezden düğmeye basılarak gerçekleşti. Önceleri yüzyıllarca İngiliz sömürgeciliği ile iş gören dünya siyonizmi, 2. Dünya Harbiyle birlikte adeta at değiştirerek, emperyalist plan ve uygulamalarında ABD'yi istimal etmeye başladı.

Son bir asırda, maalesef İslam toplumları ve yurtları, imamesi kopan/koparılan tespihin taneleri nasıl dağılırsa öyle atomize oldu. Artık başımız daraldığında gideceğimiz, sorunlarımızın çözümü için istişare edeceğimiz, işinden çıkılamaz durumlarda yardımını talep edebileceğimiz bir merci, bir merkez yoktu! Başı kesik tavuklar gibi dolaştık, ırkçı emperyalistlerin bizim için açıkhava hapishanesine dönüştürdükleri yeryüzünde.

Bu trajik durumu ve eksikliği siyaset dünyamızda ilk fark eden, giderilmesi için ilk sözü söyleyen ve iktidara geldiğinde de ilk somut adımları atan kişi de; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın hocası, Milli Görüş Kurucusu ve Lideri, Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN oldu.

Merhum ERBAKAN, son nefesine kadar, açık açık hilafetin yeniden tesisini telaffuz etmese de şu maddeleri haykırdı: “Müslümanlar olarak bu sömürü düzenini yıkmak için şu mekanizma ve teşkilatları kurmak zorundayız:

1. İslâm Birleşmiş Milletler Teşkilatı

2. İslâm Ortak Pazarı

3. İslâm Ortak Savunma Paktı

4. İslâm Eğitim ve Kültür Birliği

5. İslâm Ortak Para Birimi

ERBAKAN Hoca, bu hedefleri çağdaş siyaset zamanlarında, bozgun yıllarında ilk kez ümmetin gündemine sokan siyasi idi. Ancak beynelmilel Siyonistler ve ırkçı emperyalistler, Türkiye'deki işbirlikçileri vasıtasıyla hiçbir zaman tek başına iktidara gelmesine müsaade etmediler. Koalisyonlar halinde geldiği iktidarların da ömürlerini darbelerle, ihtilallerle kısalttılar. ERBAKAN, Tüm bu engellemelere rağmen İslam Birliği'nin bir temel ve yapı taşı olması niyetiyle D-8 teşkilatını kurdu. D-8'in kurulmasına bile tahammül edemeyenler, küresel bir 28 Şubat kampanyası ile O'nu siyasetten men ettiler, partilerini kapattılar. İnşaAllah, merhum ERBAKAN'ın D-8 girişimi, ERDOĞAN'ın Cumhurbaşkanlığında İSLAM BİRLİĞİ'ne evrilecek. Geldiğimiz noktada, ümmet buna muhtaç ve hazır.

Son 15 yılda önce Yeni Türkiye’yi inşa etme mücadelesini dışardaki düşmanlara ve içerdeki hainlere rağmen en hummalı bir biçimde veren Erdoğan, özellikle 2009 yılından başlayarak dünyadaki tüm masum ve mazlumlar için de bir umut ışığı olmaya başlamıştır. Çok şükür, son üç asırdır, en ağır uykulara daldığımız bu hezimetler ve mağlubiyetler gecesi, son buluyor. İslam ümmetinin ve mazlumların kurtuluş güneşi parıldamaya, yükselmeye başladı. Hani, çok büyük bir badireye düştüğümüzde arayabileceğimiz biri olur ya, şimdi ümmetin ajandasında, arayıp yardımını isteyebileceği bir telefon numaramız var. ajandamızda. Çocuklar, okulda büyük sınıflardan birisi kendilerini sıkıştırdığında, üst sınıftaki ağabeyine şikayet eder ya; artık mazlumların kendisine musallat olanları şikayet edecekleri, kendisini dayaktan kurtaracak bir ağabeyi var: ERDOĞAN

Ümmetin ağabeyi Erdoğan liderliğinde, başta Filistin Davası ve Suriye hadisesinde takınılan cesur ve hamiyetperver tavır, Balkanlar, Afrika ve Kafkasya meselelerinde de devam ettirilmiştir. İşte bu sebepten dolayı, Erdoğan ve yönetimi son 5 yıldır kesintisiz bir saldırı altındadır. Dış kaynaklı Gezi isyanı, 17-25 Yargı darbesi teşebbüsü, 15 Temmuz FETÖ hain darbe planı ve sayısız maddi manevi suikastlerin yegane sebebi budur; ümmetin ağabeyi ile arasını açmak, o ilişkiyi ortadan kaldırmak. Allah’ın izni ile, onlar bu hain emellerine ulaşamadan, Müslümanlar İslam Birliği’ni tesis edecek. Yer yüzünde kan, gözyaşı, zulüm, katliam ve sömürünün durmasının tek şartı budur.

İKİ DOĞU ve İKİ BATI’NIN RABBİNE EMANET OLUNUZ....

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.