Türkiye’nin siyasi tarihinin kara lekelerinden biri olan 1944 haksız tutuklamalarını, milliyetçi liderlere yapılan zulümleri, vicdanların susturulmasını ve “tabutluk” işkencelerini unutmadık, asla unutmayacağız.

1946 seçiminde sandıkdaki milli irade hazımsızlığını, herkesin gözü önünde yapılan hileli oylamayı, ‘açık oy, gizli tasnif’ rezaletini ve halkımızın hür iradesine karşı tezgâhlanan ‘oy gasbı’nı unutmadık, unutmayacağız.

Tek Parti dönemindeki baskıları, zulümleri, Kur’an Kursu yasağını, Ezan-ı Muhammedî hazımsızlığını, 40’lı yıllarda kapısına kilit vurulan ve depolara çevrilen camileri, mescitleri, tarihî eserleri unutmadık, unutmayacağız.

“Ayin yaptıkları iddiasıyla” devamlı olarak gözaltına atılan, mahkemelerde süründürülen, zindanlara atılan dindar vatandaşlarımıza yapılan acımasız  eziyetleri, işkenceleri unutmadık, unutmayacağız.

 Bütün derdi İslam’a ve Müslümanlara hizmet etmek olan Bediüzzaman Said Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan ve Abdülhakim Arvasi gibi mübarek zatlara ve talebelerine reva görülen bed muameleleri unutmadık, unutmayacağız.

Kapatılan mabedleri, susturulan ezanları, söndürülen dergâhları, karanlığa terkedilen tekkeleri, kilitlenen Kur’an kurslarını, sık sık baskına uğrayan medreseleri, kelepçelenen masum insanları unutmadık, unutmayacağız.

Aziz milletimizin ezici çoğunluğu ile iktidara gelip hizmet eden Başvekil Adnan Menderes’e gösterilen azgın kini, ülkede huzursuzluk çıkaranları, ‘Üç evlad’ımızın sinsice şehit edilmesine göz yumanları unutmadık, unutmayacağız.

Bu milletin öz değerlerine bağlı olan Turgut Özal gibi siyaset dehası lidere rahat/huzur vermeyenleri, ona suikast düzenleyenleri, memlekette anarşi çıkarıp kaosa sürüklemek isteyen dış ve iç düşmanları unutmadık, unutmacağız.

28 Şubat’ta seçilmiş millî iradeyi hiçe sayan, inançlı vatandaşları hedef gösteren, İmam Hatiplerin önünü kesen diktacı ‘Beşli Çete’yi, başörtülü kızları vatanlarından uzaklaştıran “ikna odacı”larını unutmadık, unutmayacağız.

Tahammül edemedikleri Erbakan’a ecel terleri döktürenleri, meşru hükümete “Çekip gidin!” diyen satılmışları, türbanlı öğrencileri Arabistan’a sürenleri, mecliste başörtülü vekilleri kovanları unutmadık, unutmayacağız. 

Gezi kalkışması ile Türkiye’yi kana bulamak isteyenleri, ‘ağaç’ diye tutturup havaalanları ve köprüleri istemeyenleri, terör örgütleriyle alçakça işbirliği yapıp güvenlik güçlerimize saldırtanları unutmadık, unutmayacağız.

Doğu ve Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimizi istismar edip kardeş kavgası çıkarmak isteyenleri, halkı sokağa dökerek 50’den fazla kişinin katili olanları, sırtlarını terör örgütlerine dayayanları unutmadık, unutmayacağız.

Kazdıkları kirli çukurları, kızıl ihanetleri, işledikleri cinayetleri, şehit ettikleri polislerimizi, askerlerimizi, öğretmenlerimizi, mühendislerimizi, gençlerimizi, kadınlarımızı, bebeklerimizi unutmadık, unutmayacağız.

Şanlı milletimizi ve yüce devletimizi 15 Temmuz’daki ihanet hareketiyle  yok etmek isteyen güruhu, satılık piyonlarını, dış güçlerin kuklalalarını, ülkenin namusuna kasteden ve dinimizi kullanan bu rezilleri unutmadık, unutmayacağız.

FETÖ VE PKK ihanet örgütleri mensuplarıyla kol kola yürüyüp yolları kirletenleri, gençleri dağlarda felakete sürükleyenleri, Mehmetçik’in kazandığı zaferi ve yazdığı destanı görmezlikten gelenleri unutmadık, unutmayacağız.

Birileri ‘gaflet’, ‘dalalet’ hatta ‘ihanet’ içinde olabilir. Ama biz, büyüyen yeni Türkiye’mizi sürekli karalayan, dışarıya şikayet eden ve aziz milletimizin huzurunu kaçıranları affetmedik, affetmeyeceğiz. Unutmadık, unutmayacağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.