Orijini kime ait bilmiyorum ama Sevgili İsmet Özel ağabey ile özdeşleşen “Toparlanın Gitmiyoruz” sözü hazır Ramazan’da iken minarelere mahya edilesi bir aforizmadır bana göre. Dahası gece yarısı ayarsız biçimde davula tokmak indiren davulculara üç beş kuruş fazla verip, “Bırak cancağızım gürültü patırtı yapmayı da sen al hele şu megafonu eline. Sonra da bir münadi misali şafak sökene dek aha da bu sözü haykır” diyecek kadar mühim bir söz. Yeter 1850’lerden beri dağıldığınız. Hele hele tek parti sisteminden güya kurtulup çok partili sisteme güle oynaya geçtiğimiz günden beri bir türlü bir araya gelemeyişimizin ertesinde… Ne yapın edin toparlanın artık.

               Niyetim 24 Haziran gecesinin ertesi bambaşka bir güne uyanacak olan Türkiye Cumhuriyeti tebaasından yana sözler sarf etmek. Lakin Fenerbahçe Kulübünü nikâhına alıp, bütün taraftarını da nüfusuna kaydetmek üzere iken son anda saz ekibiyle birlikte tasfiye edilen Aziz Yıldırım’ın gidişine zil takıp oynayan Fenerbahçe kavminden yana iki çift laf etmezsem olmaz. Umarım beyhude geçen yirmi yılın ardından yeni gelen yönetim de dikiş tutmaz da hepsi hepsi dikişsiz bir top uğruna bir Ali Koç kurban etmezler. Ne diyelim sahalarda olduğu kadar saha dışında da çoğu ayak oyunlarından ibaret sporun hayırlı olanı varsa hayırlı olsun o zaman.

              Tribünün “Sol” tarafındakilerin Atatürk de fenerliydi demesine inat “Sağ” tarafın ona kalırsan Tayyip de fenerli çıkışı hayli, manidar. Bir “GS” sempatizanı olarak gördüm ki her ne hikmetse Anadolu topraklarında milenyumun ilk yıllarından itibaren Recep Tayyip Erdoğan’ın -namı diğer Kasımpaşalı’nın - dümene geçmesiyle birlikte “sandık” kelimesi “seçim”le bir terkip edilerek dillendirilir oldu. Her iki kişiden birisinin aklına sandık denilince seçim, seçim delince de Erdoğan geldiği gibi dahası bütün ezberleri bozan adam olarak “balkon” denilince ilk akla gelen isim şüphesiz ki Erdoğan halini aldı. Böyle olunca da Erdoğan’ın girdiği bütün seçimler best seller plaklar misali yeryüzünde sonucu en çok beklenen hadiselerden birisi olarak zihinlerde yer almış oldu. 

               Tam da bu yüzden olsa gerek Erdoğan’ın girdiği ve sevgili İnce’nin bütün muhalefet için geçerli olan berceste niteliğindeki “Çıkmışsın yenmiş…” repliğiyle son bulan her seçim, bir öncekinden daha hayati bir hal almaya başladı. O kara ki Haziran ayının son haftasına ramak kala yapılacak bu son seçim artık toparlanmanın, hazırlanmanın ve gitme vaktinin geldiğini gösteriyor. Benim için öyle. Elbette senin içinde öyledir umarım. Artık vakit gitme vakti. Öyleyse daha ne gideceğiz işte.

              Sen… Evet evet sen! Toparlan, sonra da hazırlan. Hazırlan ki gidelim artık. “Hani cümlenin en başına tumturaklıca iliştirdiğin o söz toparlanınca gitmeyeceğimizden yana dem vuruyordu” deyişinizi duyar gibiyim. Bu başka. Vakit 24 Haziran’la birlikte toparlanmanın ve gidecek olmaya hazırlanmanın vakti. 25 Haziran sabahı seçimin bitimiyle birlikte kim nereye gider bilemem ama biz başka bambaşka bir yere gideceğiz.

             Gideceğiz, öyle bir gideceğiz ki bu akıl almaz toparlanışımızla ta Amerika’dan Kudüs’ün göbeğine salyasını akıtan New England’cı zalimlerin New İsrail’ci torunları Neoconların, masonların, Siyonistlerin ve de pespaye düşleriyle yeni dünya düzeni kurmak çabasındaki düzenbaz terör örgütlerinin garibine gideceğiz.

             Hazırlan… Gideceğiz artık.

              Eli Maveraünnehir kıyılarında Hak için ok atmış, kalbi ise Hicaz sırtlarından beri adalet için atan bir neslin torunları olarak gideceğiz. Emperyalist batının, ırkçıların, baronların, haçlı çetesinin, sömürgecilerin, demokrasi yalancılarının, işgalcilerin zoruna gideceğiz. Yıllardır bu necip milletin inancını, yardım severliğini, sağduyusunu, güvenini, birlik ve beraberliğini suiistimal ederek 15 Temmuz gecesi haince sırtımızdan vuran kahpelerle birlikte onlara kol kanat geren ehli salibin de gücüne gideceğiz. Kim bilir dışarıda diş bileyenler kadar bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içtiği halde yemek yediği kaba pisleyen gezicilerin, mukaddesat düşmanlarının, mandacıların da zoruna gideceğiz.

        Ben hazırım, ya sen? Sen de hazır mısın gitmeye?  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muzaffer ALTUNEL 2018-06-06 17:26:33

Üstat yüreğine sağlık
Hazırız Evvel ALLAH
Gideceğiz