Suratı hain, dudakları cehennem kapısı Trump, Kudüs için çirkin bir açıklama yapar; Filistin’in yüreği yangın yerine döner.

Yine geceye Kudüs düştü; göz utanıyor uykudan! Gece kömür gözlerini yırtarcasına açmış duyarsızca yorgan altına girenlere… Gecenin ellerinde Filistin çığlıkları, kulakları sağır edercesine… Geceler gizleyemiyor Filistinli şehidin tertemiz kanlarını. Hiçbir gece, umut olmayan gündüze teslim etmek istemiyor Kudüs’ü; hep güvensiz ve beklemekten yorulmuş neticesiz sabahları… Gecesine Kudüs düşenin yüreği yangın yeridir. Gerçek yananları, zulme haykıranları duyan Bir’i var elbet!

Kudüs gündüzün gürültülerinden, hırslarından, saltanat gitmesin de ne olursa olsun duyarsızlıklarından fırsat bulamadığı için, ihtirasla petrolü yudumlayan aç gözlülerden sıyrılıp, sesini duyuramadı. Sadece duymak isteyenler duydu. Kudüs işitilmek istenmeyen bir çığlık. Hz. Ömer’in, Selahaddin’in, Yavuz’un Allah Resulü’ü hoşnut etmek için imrendiren imanla, sebatla, uhuvvet ve ihlâs ile döşediği yolları şimdi peygamber katilleri İsrail tarafından çiğneniyor. Mescid-i Aksa’dan ise sanki yükselen ezan değil 1,7 milyar Müslüman’ın suçluluk ilanı. Evet, ezanlar namaza davet ediyor. Filistin’de ise sadece namaza davet etmiyor. Semadaki bütün meleklere büyük cinayetimizi, suçluluğumuzu, belki de yatacak yerimizin olmadığı ilan ediyor. Bir yanda eli ayağı kırılmış Kudüs, diğer yanda bütün iştahlarından, zevklerinden, lüksünden, israfından fedakârlık yapamayan ruhları petrol karasından daha çirkin krallar, liderler. Kudüs, terörist devlet İsrail zulmü ile inliyor. Eller ihanet için, küre üzerinde birleşmişti, kılıç dansı yapılmıştı.

Meğer ABD’nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma alçaklığından önce, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da karanlık ruhlarla ellerini ışıklı bir küre üzerine koyan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Başkan Donald Trump ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi 1,7 milyar Müslüman’a rağmen Kudüs hakkında bu çirkin kararı almışlar…

İnanlar biliyor ki; ne yaparlarsa yapsınlar, mutlaka Kudüs’ü İsm-i Kuddûs sahibi temizleyecek. Ve bu temizliğe gerçek iman edenler vesile olacaklar…

Kudüs tüm İslam âleminin meselesi ve Müslümanlara emanettir ve Allah, emanete sahip çıkanları sever. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; Kudüs kırmızıçizgimiz ve de olmalıda. Gerekirse kanımızın son damlasına kadar o çizgiyi kanımızla çizeriz. Eğer taş değilsek, İslamiyet’i bozuk fikirler peşinde koşmak olarak görmüyorsak iman ettiğimiz, bizim Kudüs’e sahip çıkmamızı gerektirir.

Uhuvvet-İslam kardeşliği tutkalı ile birbirine sağlam şekilde yapıştırılmamış 1,7 milyar Müslüman, düşmanın oyunları ile birbirinden kopuk, darmadağın! Arabistan, Mısır yönetimi makam ve menfaat duygusunun esiri olmuş, gözleri önünde can çekişen Filistin’i inatla görmemezlikten geliyor.

İsrail taşlardan daha katı yüreği ile ve yeryüzünün en şımarık ruhuna sahip olarak, zulüm ediyor; ta ki Müslümanlarda gerçek kardeşlik tesis edilene kadar. Harp meydanında su götürülen yaralı sahabenin suyu içmemesi, bir başka su isteyene götürülmesini arzu etme ruh hali yeniden dirilirse değil 8 milyon İsrail, 8 milyar tam donamlı düşman ordusu olsa da vallahi- billahi bizi yok edemezler. Bizde eksik olan; su götürenin samimiyeti ve suyu gönderenin ihlâsı.

Taşlardan katı İsrail oğulları, merhamet gördüğü Müslümanlara zalimane davranıyor. Arkasına Ruhsuz ve duygusuz dev bir cüsse Amerika’yı almış, dünyanın sokaklarında bir parça bacağıyla caka satıyor. Tuh olsun duyarsız Müslüman’a, yazıklar olsun kardeşlik ruhu ölmüş Müslüman’a.

Allah’ın lanetlediği bir kavme şirin görünmek için ses çıkarmayan Arap idarecileri, o yağlı vücutları ile toprağa girdikleri andan itibaren, dünyaya insan olarak gönderildiklerine bin pişman olacaklar; keşke taş olsaydık diyecekler. Oysa taşlardan su çıkıyor, bu vicdansızların yüreğinden merhamet çıkmıyor.

NOT: Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde, oğluma başarılı geçen bir menisküs ameliyatı yapan Uz. Dr. Volkan Korkmaz beyefendiye teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca temiz ve güzel hizmet veren hastane yönetimini de tebrik ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şenay 2017-12-13 00:50:22

Kaleminize yüreğinize sağlık. Nasılda hislerimize tercuman oldunuz rabbim sizden razı olsun.Bu zulûmler son bulsun müslüman birliği kurulsun.